Vissza szeretne találni gyors játékához a MAC

Tabellaszomszédok találkoznak a Tüskecsarnokban, a Dukla Trencínnek ugyanúgy 10 pontja van, mint a hazai csapatnak.

Nem úgy sikerült a MAC Újbuda két legutóbbi fellépése, mint ahogyan eltervezték. Előbb Érsekújváron szenvedtek 7-4-es vereséget Majoross Gergely tanítványai, majd nullán ragadtak Pozsonyban. A Slovantól persze ki lehet kapni, de a csapat játéka rendkívül halványnak tűnt az Onrej Nepela Jégcsarnokban, teljes mértékben hiányzott belőle az átütő erő. A vezetőedző szóvá is tette a mérkőzés után, hogy a sebességük valahol elveszett. A klub hivatalos közösségi oldalán megjelent előzetesben is erről beszélt Majoross: ”Az utolsó meccshez képest a legfontosabb megtalálni annak a módját, hogy megint a gyors játékunkat tudjuk játszani: öten együtt mozgunk, mindig támogatjuk a korongos embert, annyira, hogy fokozni tudjuk a sebességet – magyarázta. – Ezen dolgoztunk, és bízunk benne, hogy az eredményét is látni fogjuk a Trencsén ellen.”

A történtek után már nem a MAC-é a legeredményesebb támadósor. Mivel a magyar gárda 25 gólon maradt, a Slovan beérte, a Kassa és a Poprád pedig meg is előzte. A csapat a 8. helyen áll a táblázaton, és nagyon nagy szükség lenne az újabb sikerre ahhoz, hogy az élmezőny nyomába eredhessen. Ehhez persze annak a Dukla Trencínnek is lesz egy-két szava, amely hasonlóan kezdte a szezont, és ugyanúgy 3 győzelemmel, valamint 1 túlórás és 3 rendes játékidős vereséggel áll. További egyezés: a Slovantól a trencséniek is 3-0-ra kaptak ki. Viszont legutóbb elloptak egy pontot a Besztercebányától idegenben. Érdemes itt még megemlíteni, hogy tavaly az alapszakaszban mind a két hazai meccsét hatvan perc alatt hozta a MAC Újbuda a Dukla ellen, a legutolsó trencséni összecsapáson viszont 8-1-re kiütötték vendégeiket Bartovicék.

A mérkőzést élőben közvetíti a Digi Sport.

macdtr

fotó: Dömötör Csaba/MAC

MAC Újbuda–Dukla Trencín 2-1

Kiváló kapusteljesítménnyel és minőségi emberhátrányos hokival tért vissza a győzelmek útjára a MAC.

Az első harmadban még nem esett gól, pedig a kiállításokat is osztogatták a játékvezetők rendesen, de minden helyzet kimaradt. A második játékrész közepén Macaulay lőtt a kék vonalról, többen is dolgoztak a trencséni hálóőr előtt, de valószínű, hogy nem ért bele senki, 1-0. A következő találatra a 49. percig kellett várni – addig is brillírozott a Bálizs, Tomek duó –, az alapvonal mögül gyönyörűen visszatett Brance Orbán-passz után volt eredményes Chris Langkow, 2-0. A hátralévő fél játékrészt megnyomta a Dukla Trencín, gyors és lendületes támadások sorát vezették, sokáig hiába, sőt négy az öt ellen a kékeknek volt ziccerük Nagy Krisztián óriási keresztpassza nyomán. A MAC hiába került fórba az 57. perc végén, egyrészt nem tudott mit kezdeni vele, másrészt Sofron is kiállíttatta magát. A trencséniek a négy a négy elleni játékban lehozták a kapusukat, Alderson másfél perccel a vége előtt szépített, 2-1. A hátralévő időben minden követ megmozgattak a vendégek, hat a négy ellen is mentek sokáig, de képtelenek voltak begyötörni az egyenlítő gólt. A MAC a negyedik hazai meccséből a negyediket nyerte meg, így a 13 pontjával felzárkózott a DVTK Jegesmedvék mellé.

macdtr

fotó: MAC

Ez eddig az egyik legjobb meccsünk volt

Majoross Gergely vezetőedző a MAC Újduda Dukla Trencín elleni sikeréről.

“Örömteli, hogy hazai jégen négy meccsből négy győzelem a mérlegünk. Azt szokták mondani, ennyi kihagyott helyzet megbosszulja magát, szerencsére ez most nem így lett. A szezonban ez eddig az egyik legjobb meccsünk volt, és sokkal több is lehetett volna benne, de öt meccs alatt sem láttam ennyi ordító helyzetet, amennyit most kihagytunk. Ezekből illett volna többet értékesíteni, akkor nem lett volna ennyire izgalmas.”

forrás: nso.hu