Először meccsel magyar csapat a Slovannal

Mármint jégkorongban és az Extraligában. A MAC Újbuda csapatában Pozsonyban debütálhat a hokiklubos Reiter Attila.

Nem feltétlenül úgy indult a szezon a KHL-ből visszatérő és a keretét kiváló szlovák hokisok hosszú sorával feltöltő Slovan számára, ahogyan azt elképzelték. Pontosabban az első két meccs még nagyon is rendben volt, hiszen otthonában győzték le a legnagyobb rivális HC Kosicét – érdekesség: a kassaiaknak összesen két vereségük van, a másikat a Tüskecsarnokban szenvedték el –, majd elintézték a Liptószentmiklóst is idegenben. Harmadjára viszont meghökkentő pofont kaptak első hazai találkozójukon az Érsekújvártól, majd még kétszer elbuktak, mégpedig a címvédő Besztercebányával és az újonc Nagymihállyal szemben. Az Ondrej Nepela Jégcsarnokban, régiónk legimpozánsabb hokis létesítményében eddig csak egyszer tudtak győzni, a Zólyom volt kénytelen 1-4-gyel távozni a szlovák fővárosból. Mindez azt jelenti, hogy a Slovan jelenleg 12 ponttal a táblázat 4. helyén áll – karöltve a DVTK Jegesmedvékkel – miközben a MAC Újbuda egy mérkőzéssel kevesebbet játszva gyűjtött 10 pontot, amivel a 7. pozíciót mondhatja magáénak.

Majoross Gergely csapata szépen kezdte a szezont. Első összecsapásán ugyan kikapott Nyitrán, ám ezt egy 4 meccses pontszerző sorozat követte. Igazából csak egy találkozó volt, amellyel semmilyen értelemben nem lehetett elégedett a szakvezetés és a hívek serege: a legutolsó, amikor is Érsekújváron 7 kapott gólra csak 4-gyel tudtak válaszolni Sofronék. Ezzel együtt továbbra is az újbudaiaké a leggólképesebb támadószekció, 25 találatuknál nincs több a ligában. A másik oldalon ugyanakkor az is igaz, hogy a kékek kapujába 22-szer került be a pakk, ami a harmadik legrosszabb adat. Leegyszerűsítve annyi a feladat Pozsonyban, hogy elöl tartsák a tempót Sofronék, hátul viszont legyenek sokkal összeszedettebbek. Utóbbit nehezíti, hogy a csapatkapitány Pozsgai Tamás betegség miatt nem tarthatott a többiekkel, így a Hokiklub Budapesttel kötött farmcsapat-megállapodás jegyében debütálhat az Extraligában az exfehérvári Reiter Attila.

A vezetőedző így várja a megméretést: ”Először játszunk a Slovan ellen, izgatottan várjuk ezt a mérkőzést. Az egyik fontos célunk, hogy javulni tudjunk abban, hogyan kontrolláljuk a mérkőzés eseményeit, kicsit kitartóbban, a terv szerint játsszunk, kevésbé kockázatosan, mint ahogy azt tettük Érsekújváron, ahol jól jégkorongoztunk, mégis hátrányba kerültünk. Talán az a legfontosabb, hogy ezeket a helyzeteket megtanuljuk jobban kezelni.”

mac

fotó: MAC

Slovan Bratislava–MAC Újbuda 3-0

A mérkőzés nagyobb részét uraló pozsonyiak összességében egyértelmű győzelmet arattak.

Az első harmadban nem volt észrevehető különbség a csapatok között, a MAC-nak talán valamivel több helyzete volt, de egy kettős előny is kimaradt. A második játékrészben már inkább a Slovannak állt a zászló, és meg is szerezték a vezetést a 23. percben – négy a négy elleni hokiban Bacik tökéletesen passzolt Zigónak –, miután egy kapu előtti tuszkolós találatukat nem sokkal korábban teljesen jogosan érvénytelenítették. A mérkőzés az utolsó felvonás első felében dőlt el. A 47. percben előnyben Abdul talált be Mészáros asszisztja után, majd Pulis váltotta gólra Viedensky átadását, 3-0 a 49. percben. A hátralévő időben a MAC hiába próbálkozott a becsületgól megszerzésével, ez nem jött össze, ahogy a Slovan kontrái sem hoztak eredményt. A hazaiak ezzel felzárkóztak az élmezőnyhöz.

mac

fotó: MAC

Tűrhetően játszottunk, a szerkezetünk rendben volt

Majoross Gergely vezetőedző nyilatkozata a MAC Újbuda pozsonyi vereségét követően.

“Tűrhetően játszottunk, a szerkezetünk rendben volt, ám nem tettünk eleget a győzelemért. Általában gyorsan támadunk, most viszont nem volt meg a sebességünk. Persze ha mi szereztük volna az első találatot, talán másképp alakul, ám nem így történt, és nem tudtuk visszahozni a meccset.”

forrás: nso.hu