MAC Újbuda?DVTK Jegesmedvék 0-2

Az Extraliga két magyar csapata nagy csatát vívott, amelynek végén megérdemelten vitték el a miskolciak a három pontot.

A magyar rangadót a vendégek kezdték aktívabban, az első védéseket Bálizsnak kellett bemutatnia, majd nem sokkal később Vayt is elkezdték tesztelni. A következő percekben a csapatok testvériesen megosztoztak a támadóidőn, de igazán nagy lehetőségek nem adódtak előttük. Az első emberelőnyt a MAC kapta, a vendégek azonban elég simán kivédekezték. A harmad derekán kezdtek a felek kicsit bekeményíteni, több lett az ütközés, a fizikai játék. A 12. percben jött volna az első miskolci fór, ám fél perc múlva Loiseau szabálytalankodott a félpályánál, így 4 a 4 ellen folytatódott a játék. Ekkor Gőz közeli lövését védte bravúrral Bálizs, nem sokkal később azonban a védő már a büntetőpadon ült, mert visszahúzta Bodót. Ez előbb 4 a 3-at, majd 20 másodpercnyi kettős, végül 1 percnyi szimpla előnyt jelentett a MAC-nak, de mivel Vay mindent védett, egyiket sem tudták kihasználni. A 17. percben újra a vendégcsapat ugorhatott neki előnyös játékának, ám most Bálizs volt minden kísérlet végállomása. Mindössze 40 másodperc volt vissza, amikor Orban centerezett a hátsó palánktól, Langkow közeli lövése azonban pár centivel mellé ment.

A második harmad eleje ismét a masszív védekezésről szólt, majd újabb miskolci fór jött, amiben a legnagyobb helyzetet a házigazdák hagyták ki egy kontra végén. Teljes létszámban gyors ide-oda játék alakult ki, a csapatok pillanatok alatt átjátszották a pálya közepét, így sűrűn követték egymást a helyzetek mindkét kapu előtt. Az idő előrehaladtával továbbra is a küzdelem dominált, ám a jól működő deffenzív játék miatt a kapusoknak nem annyira volt szükségük bravúrokra, hogy hálójuk érintetlen maradjon. Az utolsó két percre ismét a miskolciak küldhettek egy játékossal többet a jégre, ám Vaynak ekkor is több dolga volt, mint Bálizsnak, sőt a MAC ziccert hibázott hátrányban.

A harmadik játékrész két miskolci helyzettel indult, de Magosi és Crawford lövését is védte Bálizs, válaszul Brown a kapuvasat rongálta meg. A 46. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat: Magosihoz egy húzás után szépen lőtte ki a rövid sarkot (0-1). A 48. percben kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt, a korong a gólvonalat is érintette, a játékvezetők hosszan videóztak, majd jelezték a döntést: nem volt bent. A következő támadásban megduplázták előnyüket a Jegesmedvék: Kulmala vitte be a korongot négy játékos között a támadóharmadba, több játékos is esett-kelt a kapu előtt, a játékszert Vas találta meg leghamarabb, és a bal sarokba lőtt (0-2). A MAC igyekezett felpörgetni a játékát, ám sehogy sem találtak fogást a miskolci védekezésen, illetve főként Vay kapuson. Már csak bő három perc maradt a lefújásig, amikor a miskolciak ismét előnyben játszhattak, de elég volt nekik, hogy lepergett a fór. Az utolsó másodpercekben még óriási helyzetbe kerültek a házigazdák, de nem tudták elrontani Vay Ádám shutoutját.

A DVTK Jegesmedvék folytatják a versenyfutást a legjobb hatért, míg a MAC egymás után a negyedik vereségét szenvedte el. Az újbudaiak sincsenek még bajban a playoff-kvalifikációt illetően, de minél előbb vissza kell térniük a győzelmek útjára.