Kőkemény erőpróba vár ismét a MAC-ra

A fenti állítás nyilván minden Extraliga-meccs előtt helyénvaló lenne, ám Besztercebányán végképp nem lesz egyszerű megszakítani a rossz sorozatot.

Az újbudaiak továbbra sem szereztek egyetlen pontot sem a decemberi IIHF-szünet óta, azaz egymás után 4 rendes játékidős vereséget szenvedtek, sorrendben a Gyetva, a DVTK Jegesmedvék, az Érsekújvár és a Poprád ellen. A pénteki ellenfél bármelyiküknél erősebb, hazai jégen különösen. A kétszeres címvédő jelenleg a tabella harmadik helyén áll, hátránya 4 pont a listavezető HC Kosicéhez képest. Nem hallgatható el, hogy a Banska Bystrica is hektikus formát mutat az utóbbi időben. Kicsit megbillent a gárda szekere azt követően, hogy 9 meccses győzelmi sorozata december 9-én véget ért Miskolcon. Azóta 4 összecsapásuk volt nekik is, amelyek közül kettőt tudtak megnyerni, éspedig a Nové Zámky és a Liptószentmiklós ellen. A Poprádtól és a Trencséntől kikaptak, utóbbi otthonában szerdán 3-4 lett a végeredmény. Egyszer már a MAC is megtalálta a siker receptjét velük szemben, méghozzá a szezon elején, amikor 4-0 állt a Tüskecsarnok tábláján az utolsó dudaszó pillanatában. Azóta 2 vereség következett, emiatt sem vitatató, hogy a hazaiak a mérkőzés esélyesei. Ugyanakkor igencsak kellenének a pontok a MAC-nak, mivel az alsóházban egyre sűrűbb a mezőny, főként azután, hogy a Zsolna is felzárkózott. Jelenleg a 9–10. Liptószentmiklósnak és Gyetvának 40-40 pontja van,   Majoross Gergely tanítványainak 39, az MsHK Zilinának 36, vagyis bármelyik fordulóban újrarendeződhetnek a sorrendek. Ne feledjük: csak a legjobb tízbe kerülés által folytatódhat bárki szezonja is az alapszakasz végeztével.

macbby

fotó: Manases István/MAC

HC '05 iClinic Banská Bystrica–MAC Újbuda 7-2

A besztercebányaiak a 3+1 pontot gyűjtő Asselin vezetésével magabiztosan győztek.

A MAC kapujában Rajna Miklós kezdett, akinek a 3. percben egy hatalmas bravúrt kellett bemutatnia, aztán pedig emberhátrányban tartotta kapott gól nélkül a kapuját. A folytatásban is sok feladat elé állították a besztercebányaiak a magyar kapust, Rajna a 14. percig bírta a nyomást, amikor Asselin becselezte magát a kapuja elé és betalált. A harmad hajrájában eljött a második hazai előny, a címvédő felállt 5 a 4 ellen, a korongjáratás végén Asselin meglőtte önmaga és csapata második gólját.

A második felvonás első shfitje jól sikerült a MAC-nak, ám a támadó harmadbeli buli után azonnal kontrázott a Besztercebánya, visszavéve a játék irányítását. Rajna több bravúrt is bemutatott, de csak másfél percig bírta a nyomást, Higgs talált be neki. A harmadik bekapott gól után szinte egyből eladta a bulinál a korongot az újbudai együttes, nem sokon múlt, hogy megszülessen a negyedik hazai találat. Az újabb besztercebányai gól egy kimaradt MAC-fór után jött el, amikor Sykora végigcselezte magát a vendégek védelmén. Az első komoly budapesti ziccer MacAulay előtt adódott, szólóját védte Williams. A mérkőzés felénél összejött a szépítés, amikor Terbócs a saját kék vonalánál lecsapott egy eladott korongra, aztán értékesítette a kiugrását. Az első gólt c perc múlva követte a második: Pápa Márton a vendég harmadban kapott egy passzt, megindult, nem passzolt, jól tette. A két lőtt gól visszahozta a meccsbe a MAC-ot.

A harmadik játékrész egy besztercebányai sérüléssel indult, Zigo olyan kemény ütközést kapott, hogy csak segítséggel tudta elhagyni a jeget, az esetnél a játékvezetők nem láttak szabálytalanságot. A következő időszakban a játékosok egyre indulatosabbá váltak, egyre több heves szócsata zajlott a holtidőben. A 46. percben sapka repült a jégre, ugyanis Asselin mesterhármasig jutott, a hazaiak háromgólosra növelték előnyüket. A harmad közepén visszaállt a négygólos differencia, 92 passzából Sykora büntetett egy saját harmadban eladott korongot. A meccs hajrájában hátulról palánkra lökték Odnoga Mátyást, Róbert Varga 2+10 perces büntetést kapott. A 7-2-es végeredményt Faille állította be egy szóló végén megszerzett fonákgóllal. A MAC legközelebb vasárnap lép jégre, amikor a Dukla Trencínt fogadja.