Gyerehokizni EBJL-ezüstérmes a Fehérvár

A Salzburg 3-1-es összesítéssel legyőzte az Ifj. Ocskay Gábor JA-t a döntőben. A fehérváriak az U20-as bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésén kiütötték a MAC-ot.

EBYSL

Az EBYSL döntőjének első mérkőzését a Fehérvár 5-2-re nyerte a Jesenice ellen. A második meccsen egészen az 50. percig nem esett gól, ekkor a szlovénok szerezték meg hazai jégen a vezetést. Hét perccel később már 2-0 volt az előnyük, a fehérváriak az 59. percben még szépítettek, de végül 2-1-es vereséget szenvedtek.

A harmadik meccset hétfőn játsszák a csapatok.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:

2018. március 29., csütörtök:

Jesenice?Fehérvár 2-1

U20-as bajnokság

Ahhoz képest, hogy a döntő első két mérkőzése hosszabbításban dőlt el, a harmadikat igencsak simán, 14-0-ra nyerte meg a Fehérvár a MAC-cal szemben. A párharcban így a fehérváriak vezetnek 2-1-re, a pénteki, negyedik mérkőzés előtt.

A bronzérem sorsa sem dőlt még el, miután a harmadik meccset a Vasas nyerte. Pedig a vezetést a 14. percben az UTE szerezte meg, az angyalföldiek azonban még a szünet előtt egyenlítettek, utána pedig rögtön átvették a vezetést. Amit egy percig sem birtokoltak, de a meccs felénél megint csak ők kerültek előnybe. Az 54. percben kétgólosra növelték azt, s bár miután az UTE visszajött egyre, végül a Vasas üres kapus góllal 5-3- ra nyert. A párharcban a lilák vezetnek jelenleg 2-1-re, pénteken lesz a következő összecsapás.

EBJL

A Fehérvár hazai jégen nyerhette volna meg az EBJL bajnoki címét, de végül az ezüstérem tulajdonosa lett. A Salzburg elleni párharc 1-1-re állt a keddi, harmadik mérkőzés előtt, amelyen az osztrákok szereztek vezetést, és a harmadik harmad előtt 3-1 állt a javukra az eredményjelzőn. A hazaiak a szünet után szépítettek, az 59. percben pedig egyenlítettek, így jött a hosszabbítás. Ami egészen a 80. percig tartott, akkor a Salzburg szerezte meg a 4-3-as győzelmet érő találatot.

A negyedik meccsen nem került ilyen közel a győzelemhez a Fehérvár, sőt, a Salzburghoz sem, amely a 4-1-es diadallal elhódította az EBJL-bajnoki címet is.

Eredmények, döntő:

3. mérkőzés:

Fehérvár AV19? Red Bull Salzburg 3-4 h.

4. mérkőzés:

2018. március 28., szerda:

Fehérvár AV19? Red Bull Salzburg 1-4

Bajnok a Red Bull Salzburg 3-1-es összesítéssel.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság döntőjében a MAC Budapest vezet 2-1-re az Ifj. Ocskay Gábor JA-val szemben. A folytatásra április 6-ig várni kell.

A bronzcsatában a DHK 2-1- re vezet a Pesterzsébettel szemben, a negyedik mérkőzést a felek április 4-én játsszák le.

Az 5. helyet a Győr szerezte meg az UTE-val szemben.

Eldőlt a 7. hely sorsa is. A hétfői, első meccset a Csíkszereda 6-2-re megnyerte, s bár a másodikon a harmadik harmad még vezetett 2-1-re, azon végül a DVTK Jegesmedvék győztek 5-3-ra. S miután a miskolciak a harmadik meccsen 10-5-re diadalmaskodtak, megszerezték a hetedik
helyet.

A 9. helyet a Vasas szerezte meg, a 10. a Felcsík lett. A 11. helyen a MAC Budapest B, a 12. helyen az Ifj. Ocskay Gábor JA B végzett, a 13. a Ferencváros, a 14. az Egerszegi Titánok lett. A 15. helyet a KMH szerezte meg, a 16-ot a Dunaújváros. A 17. helyen az UTE végzett, a Kaposvár lett a 18. A Gepárd nagy csatában szerezte meg a 19. helyet, miután a harmadik meccsen a Szeged már a 6. percben 2-0-ra vezetett, de a játékrész mégis 2-2-vel zárult. Majd a szegediek a második harmadban is előnybe kerültek, de az óbudaiak ismét egalizáltak, és ugyanezt megismétlődött a harmadik harmad elején is. A Gepárd az 59. percben lőtte az 5-4-es győzelmet és a 19. helyet érő találatot.

Eredmények:

A 7. helyért:

2018. március 26., hétfő:

DVTK Jegesmedvék?Csíkszereda 2-6

DVTK Jegesmedvék?Csíkszereda 5-3

DVTK Jegesmedvék?Csíkszereda 10-5

A DVTK 2-1-es összesítéssel szerezte meg a 7. helyet.

A 19. helyért:

Gepárd?Szeged 5-4

A Gepárd 2-1- es összesítéssel lett 19. helyezett.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokságot az Ifj. Ocskay Gábor JA nyerte az UTE-val szemben. A döntőről itt nézhető meg az összefoglaló nyilatkozatokkal.A bronzérmet a DVTK Jegesmedvék szerezték meg, a negyedik a MAC Budapest lett. Az 5. helyért a harmadik meccsen a Pesterzsébet a harmadik harmadig többször is vezetett két góllal, de a játékrésznek 4-4-gyel vágtak neki a felek. A Vasas pedig fordított, sőt, a 47. percben kettőre növelte előnyét, csakhogy a Farkasok gyorsan egyenlítettek. A rendes játékidő így 6-6-tal zárult, a hosszabbítás 8. másodpercében a Vasas lőtte be a 7-6-os győzelmet és az 5. helyet érő találatot.

A 7. helyért hétfőn kezdte meg a küzdelmeket a Csíkszereda és a Gyergyószentmiklós. Az első meccset a csíkiak viszonylag magabiztosan nyerték meg 3-1-re, a másodikon azonban a gyergyóiak háromszor is vezettek, csakhogy ellenfelük mindannyiszor egyenlített. A rendes játékidő 3-3-mal zárult, a hosszabbítás nem hozott találatot, szétlövésben a Gyergyószentmiklós nyert 4-3-ra. A Csíkszereda a harmadik meccsen a 26. percben már 3-0-ra vezetett, s bár a gyergyóiak gyorsan lefaragtak kettőt a hátrányukból, végül a csíkiak 4-2-re nyertek, ezzel megszerezve a 7. helyet.

A 9. helyért a Gepárd a harmadik meccsen 5-2-re nyert a Győr ellen, így megszerezve a pozíciót. A KMH 5-2-re győzött a DHK ellen a harmadik meccsen, így megszerezte a 11. helyet.

I. csoport

Eredmények:

Az 5. helyért:

Vasas?Pesterzsébet 7-6 h.

A Vasas lett az 5., 2-1-es összesítéssel.

Csíkszereda?Gyergyószentmiklós 3-1

Gyergyószentmiklós?Csíkszereda 4-3 b.

Gyergyószentmiklós?Csíkszereda 2-4

A Csíkszereda lett a 7., 2-1-es összesítéssel.

A 9. helyért:

Győr?Gepárd 2-5

A Gepárd lett a 9., 2-1- es összesítéssel.

A 11. helyért

DHK?KMH 2-5

A 11. helyen a KMH végzett 2-1-es összesítéssel.

A helyosztók felsőházában kedden a Dunaújváros 6-2-re nyert a MAC B ellen, csütörtökön a fővárosiak 4-2-re kaptak ki az Ifj. Ocskay Gábor JA B-től. A Dunaújváros ugyanezen a napon 4-1-re nyert az Egerszegi Titánok ellen.