Gyerehokizni MAC?Győr negyeddöntő az EBJL-ben

Szerdán startol az EBJL negyeddöntője három magyar együttessel. Az EBYSL-ben a Fehérvár és a MAC mellett a Vasas is bejutott a nyolc közé.

EBYSL

A Master-csoportban nem tudott visszavágni a MAC a Fehérvárnak a hét közben elszenvedett 7-0- s vereségért, vasárnap 7-2-re kapott ki az élen végző együttestől. A MAC az ötödik lett a már negyeddöntőbe jutott csapatok között.

De nem csak ez a két magyar csapat lesz ott a nyolc között, hiszen a Vasas rendkívül magabiztosan nyerte meg a Kvalifikációs A csoportot, az utolsó körben 3-1-re győzte le a Grazot.

Ha a B csoportban a KMH vasárnap nyert volna az Okanagan ellen, akkor most négy magyar negyeddöntősről beszélhetnénk, de miután a magyar csapat 8-3-ra kikapott, így nem tudta továbbjutáshoz segíteni az UTE-t. A lilák egyetlen ponttal végeztek a St. Pölten-iek mögött a
második helyen, a KMH a negyedik lett. A DHK, amely az utolsó fordulóban 3-1-re kikapott a Győrtől, a harmadik lett, a győriek az ötödikek.

A Master-csoport első három helyezettje már választott is ellenfelet: a Fehérvár a Znojmót, a Jesenice az Okanagant, a Salzburg a Vasast, míg a Villachnak a MAC jutott. A negyeddöntő vasárnap startol.

U20-as bajnokság

A középszakasz szombati zárómeccsén az UTE simán nyert 7-2-re a DVTK ellen. A lilák ezzel meg is nyerték a középszakaszt a DHK és a KMH előtt. A rájátszásban ehhez a három csapathoz csatlakozik a MAC Budapest, hogy megküzdjön az elődöntőért, ahol a Fehérvár és a Vasas már biztosította a helyét.

A szerdán startoló rájátszásban a MAC a KMH-val, az UTE a DHK-val mérkőzik meg az elődöntőért. Ha két meccsből mindkét csapat egyet nyer meg, akkor a több lőtt gól dönt.

EBJL

Az EBJL-ben a MAC mért nagyarányú verést a Fehérvárra, a budapestiek 8-2-re nyertek a Master-csoport utolsó fordulójában. A MAC a második, a Fehérvár a harmadik helyen végzett.

A Kvalifikációs B csoportot megnyerő Győr csatlakozott hozzájuk a negyeddöntőben. A győriek a Vasas felett aratott 8-1-es győzelemmel utasították maguk mögé a Villachot. A Vasas negyedik, a KMH ötödik lett ebben a csoportban.

Az A csoportban az UTE már akkor sem érte volna utol a Viennát, ha nyer a DVTK ellen, a miskolciak azonban a szombati meccset 5-3-ra behúzták. Ők egyébként a harmadikok lettek.

A negyeddöntő párosítása nemcsak kialakult, de szerdán már el is kezdődik: a magyar csapatok közül a MAC a Győrt, a Fehérvár a Znojmót választotta. A Klagenfurt a Viennával, a Salzburg az Okanagannal csap össze az elődöntőért. A párharcok három nyert meccsig tartanak.

U18-as bajnokság

Az EBJL-ben játszott DVTK?UTE és a Győr?Vasas egyben az U18-as középszakasz A csoportjának záró mérkőzései voltak. Illetve csak az első felvonásának, amely után a Győr és az UTE már nem lesz érdekelt a folytatásban, ez a két csapat bejutott a negyeddöntőbe.

A középszakasz folytatásában az A csoport 5. helyén végzett KMH sem lép már jégre. A többiek küzdenek a nyolc közé jutásért: a Vasas már kedden fogadja a Pesterzsébetet, csütörtökön pedig megy hozzá, ugyanezen a napon a Gepárd az UTE-val, az Egerszegi Titánok a DVTK-val játszik.

Az U16-os középszakasz A csoportjában a Pesterzsébet a hétvégén fellépett a

második helyre, miután hátrányból fordítva, az 58. percben lőtt góllal 3-2-re nyert a MAC ellen. Ugyancsak vasárnap a DHK 3-0-ra győzött az UTE ellen, a DVTK 8-3-ra múlta felül a Győrt.

A szerdai záró fordulóban a MAC az Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadja, a DHK a Győrt, a DVTK az UTE-t.

17:00 DVTK Jegesmedvék?UTE

A B csoportban vasárnap a KMH 4-2-re nyert a Ferencváros ellen, a MAC B 6-3-ra az Egerszegi Titánok ellen, míg a Vasas az utolsó harmadban fordítva 3-2-re győzött a Dunaújváros ellen.

Hétfőn az Ifj. Ocskay Gábor JA B az első és a második harmadban is vezetett az Egerszegi Titánok ellen, utóbbi csapat azonban a harmadik harmadban fordított. Így a fehérváriak az 59. percben mentették hosszabbításra a meccset, amely nem hozott döntést, szétlövésben pedig a
zalaegerszegiek nyertek 4-3-ra.

A záró fordulóban szerdán a MAC B a KMH-hoz, az Egerszeg a Fradihoz, az Ifj. Ocskay Gábor JA B a Vasashoz látogat.

B csoport, középszakasz

Eredmények:

Ferencváros?KMH 2-4
Egerszegi Titánok?MAC Budapest B 3-6

Vasas?Dunaújvárosi Acélbikák 3-2

2018. február 26., hétfő:

Ifj. Ocskay Gábor JA B?Egerszegi Titánok 3-4 b.

Program:

15:30 KMH?MAC Budapest B
18:00 Ferencváros?Egerszegi Titánok
18:30 Vasas?Ifj. Ocskay Gábor JA B

A C csoport középdöntőjének záró fordulójában vasárnap a Kaposvár 7-1-re nyert a Gepárd ellen, az UTE 7-4-re múlta felül a Szegedet, míg a Ferencváros 6-0-ra a Kazincbarcikát.

Az UTE, a Gepárd, a KASI és a Szeged vasárnaptól a rájátszásban folytatja, a Kazincbarcika és a Fradi helyosztót játszik egymással.

C csoport, középszakasz

Eredmények:

Kaposvár?Gepárd 7-1
Szeged?UTE 4-7
Kazincbarcikai Ördögök?Ferencváros 0-6

U14-es bajnokság

Az I. csoport alapszakaszát magabiztosan nyerte meg az Ifj. Ocskay Gábor JA, amely az utolsó fordulóban 6-2-re győzte le a Vasast. A második helyért egymással küzdött meg az UTE és a DVTK. A második harmadban a DVTK szerzett vezetést, de az UTE még a szünet előtt kiegyenlített, sőt, utána átvette a vezetést. A miskolciak az 57. percben mentették hosszabbításra a meccset, amely végül szétlövésben dőlt el: az UTE 3-2-re nyert, s ezzel megszerezte az alapszakasz második helyét.

A negyedik helyezett MAC szombaton 10-2-re nyert a KMH ellen, a Pesterzsébet 2-1 re győzött a DHK-val szemben. A Gepárd és a Győr nagyot harcolt egymással a 9. helyért. Utóbbi a második harmadban már két góllal is vezetett, a Gepárd azonban zsinórban háromszor is

betalált, így végül a győriek az utolsó másodpercekben mentették hosszabbításra a meccset.

MAC Budapest?KMH 10-2

A helyosztók felsőházában szombaton a Fradi 7-1-re nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA ellen, a MAC B szoros meccsen, az utolsó fél percben lőtt góllal győzött a Vasas ellen 4-3-ra. Az Egerszegi Titánok és az UTE B is nagyot harcolt egymással, mindkét csapat vezetett a meccsen, végül a lilák nyertek 5-4-re.

Kedden a Ferencváros a Dunaújvárost fogadja.

18:00 Ferencváros?Dunaújvárosi Acélbikák

Az alsóházban pénteken a Partizan 6-1-re nyert a DVTK ellen, szombaton a KSI kétgólos hátrányból egyenlítve mentette hosszabbításra a Jászberény elleni meccset, majd hosszabbításban 4-3-ra meg is nyerte. A Sportország gólgazdag mérkőzésen, izgalmas harmadik harmad után 7-5-re győzött a Veszprém ellen, a Kiskőrös 3-1-re múlta felül a KMH-t.

Kiskőrös?KMH 3-1

A III. csoportban záró fordulójában az ESMTK 8-1-re diadalmaskodott a Hatvan ellen, a DHK 6-4- re győzte le a Kaposvárt. A csoportot a Szeged nyerte meg, így a 29. helyen végzett a bajnokságban, a 30. a KASI, a 31. a DHK lett. A további sorrend az alábbi linken érhető el.