Gyerehokizni A miskolciak legyőzték a veretlen fehérváriakat

A Jegesmedvék az U14-es bajnokságban a mindeddig hibátlan Ifj. Ocskay Gábor JA-t múlták felül, míg az U16-os bajnokságban a MAC-ot verték meg. Az U18-asok EBJL-rangadóját a Fehérvár nyerte a MAC ellen.

EBYSL

Felemásan sikerült a hétvége a Master-csoportban a magyar csapatoknak. Míg szombaton a Fehérvár magabiztosan nyert 4-1-re a Villach ellen, vasárnap 0-3-ról még felálltak a Jesenicével szemben, végül 7-4-re kikaptak. A szlovénok szombaton a MAC-cal csatáztak nagyot: a budapestiek a meccs felénél már 4-1-re is vezettek, a rendes játékidő azonban 4-4-gyel zárult. A hosszabbításban a MAC talált be először, így 5-4-re győzött. A Villach ellen aztán egy pont megszerzésére sem nyílt esélye, az osztrákok 6-1-re diadalmaskodtak.

A Master-csoportban csütörtökön a MAC a Znojmót fogadja.

A Kvalifikációs A csoportban csütörtökön a Vasas simán nyert 4-0-ra a Graz ellen, vasárnap azonban 6-0-ra verte a Vienna Capitalst. Az angyalföldiek csütörtökön visszavághatnak a bécsieknek.

A B csoportban a Győr kedden 6-2-re kapott ki az Okanagantól, szombaton pedig a DHK-val nem bírt, amely 5-2-es győzelemmel vitte haza a három pontot. A debreceniek vasárnap szoros meccsen kaptak ki 2-1-re az Okanagantól, amelyet csütörtökön az UTE 4-1-re múlt felül. A lilák a KMH ellen is begyűjtötték a három pontot 9-2-es győzelemmel.

A B csoportban szerdán az Okanagan a DHK-hoz, csütörtökön a Győrhöz látogat.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokságban szerdán elstartol a középszakasz, a nyitómeccsen a DHK 9-0-ra diadalmaskodott a DVTK-val szemben.

Szerdán a Pesterzsébet az UTE-t, a KMH a DVTK-t fogadja.

EBJL/U18-as bajnokság

Igazi rangadót játszott egymással a Fehérvár és a MAC az EBJL Master-csoportjában. A meccset a budapestiek kezdték jobban, hiszen a 10. percben már 2-0-ra vezettek. A 27. percre azonban a fehérváriak egyenlítettek, majd a 34. percben átvették a vezetést. Ezt az 59. percig tartották is, akkor a MAC emberhátrányból egyenlített. A hosszabbítás aztán ismét a Fehérvár volt eredményes, így 4-3-ra nyert. A MAC szombati, Klagenfurt elleni meccse is döntetlenre végződött a rendes játékidőben, és itt a hosszabbítás sem hozott döntést. A budapestiek így szétlövésben nyertek 4-3-ra. Vasárnap a Red Bull Salzburgnak azonban már esélyt sem adtak, hogy pontot raboljanak, az 5-2-es győzelem pedig annak fényében különösen értékes, hogy előző nap az osztrákok 8-1-re kiütötték a Fehérvárt.

A Kvalifikációs A csoportban a DVTK a Vasassal ? ez U18-as bajnoki is volt ? és az Okanagan White-tal is rendkívül szoros meccset játszott. Előbbivel szemben 4-3-ra, utóbbival 5-4-re maradt alul. A Kvalifikációs B csoportban szerdán a Linz 8-2-re, vasárnap 6-3-ra győzte le a KMH-t, szombaton 7-3-ra nyert a Vasas ellen. A Győr a rendes játékidőben kétszer is egyenlített a Villach ellen, a meccs végül hosszabbításban dőlt el 3-2- re az osztrákok javára.

A B csoportban szerdán a Győr a KMH-t fogadja, ez a meccs az U18-as bajnokságba is beleszámít.

*17:15 Győr?Hokiklub Budapest

Az U18-as bajnokság középszakaszának A csoportjában a már említett UTE?DVTK (4-3) mellett csütörtökön a lilák a Vasast fogadták, s 2-1-es győzelemmel tartották otthon a 3 pontot. Ugyanezen a napon került volna sor a DVTK és a KMH meccsére, de ezt későbbi időpontra halasztották.

A már említett Győr-KMH mellett csütörtökön a DVTK-hoz a Vasas, a KMH-hoz az UTE látogat.

A B csoportban az Egerszegi Titánok csütörtökön 3-1-re kikapott a Pesterzsébettől, szombaton azonban 19-2-re legyőzte a Gepárdot. Csütörtökön a Gepárd a Pesterzsébettel játszik.

U16-os bajnokság

Nem volt túl jó hete a MAC Budapestnek az U16-os bajnokságban. Szerdán a DVTK már az első harmad után 3-0-ra vezetett ellenük, s bár a második harmadban kiegyenlítettek, a miskolciak a harmadik harmadban újabb két gólt szerezve, a papírformát borítva 5-3-ra nyertek. Vasárnap a DHK-val gyűlt meg a bajuk, miután bár az utolsó játékrész előtt még vezettek 2-1-re, a rendes játékidő 2-2-vel zárult, szétlövésben pedig a debreceniek nyertek 3-2-re.

A DVTK az Ifj. Ocskay Gábor JA-t már nem tudta meglepni, a fehérváriak magabiztosan nyertek 11-5-re. Az UTE-t nehezebb gyűrték le, miután a lilák 0-2-ről felálltak, és a harmadik harmadra 3-3-mal fordultak a felek, de a vége 5-3 lett a Fehérvárnak. A Pesterzsébet is hat ponttal zárta az elmúlt hetet, szerdán 2-1-re nyert a DHK ellen, vasárnap a Győrt múlta felül 6-0-ra.

18:45 UTE?DVTK Jegesmedvék

A B csoportban a KMH és az Ifj. Ocskay Gábor JA B szerdai mérkőzése 1-1-gyel zárult a rendes játékidőben, a hosszabbításban a budapestiek nyertek 2-1-re. A Dunaújváros kétszer is vezetett két góllal az Egerszeg ellen, hatvan perc után azonban 4-4 állt az eredményjelzőn. A hosszabbítás sem hozott döntést, szétlövésben az Acélbikák nyertek 5-4-re. Ehhez képest a MAC B simán nyert 3-0-ra a Vasas ellen, amely a Ferencvárostól is ugyanennyire kapott ki vasárnap.

A hétvégén a Dunaújváros KMH elleni mérkőzése is hosszabbításba torkollott. A rendes játékidőben a budapestiek négyszer is vezettek, de az Acélbikák mindannyiszor kiegyenlítettek. Fordítaniuk azonban egyszer sem sikerült, a 61. percben is a KMH talált be, ezzel 5-4-re nyert. Szoros meccset játszott egymással a MAC B és az Ifj. Ocskay Gábor JA B. Bár az utolsó harmadra fordulva a budapestiek vezettek 3-2-re, a három pont kérdése az utolsó percekig nyitott volt. A fehérváriak mindent egy lapra feltéve két és fél perccel a vége előtt lehozták a kapusukat, de ekkor a MAC újra betalált, s beállította a 4-2-es végeredményt.

Folytatás vasárnap.

B csoport, középszakasz

Eredmények:

KMH?Ifj. Ocskay Gábor JA B 2-1
Egerszegi Titánok?Dunaújvárosi Acélbikák 4-5 b.
Vasas?MAC Budapest B 0-3

Vasas?Ferencváros 0-3
KMH?Dunaújváros 5-4 h.
MAC Budapest B?Ifj. Ocskay Gábor JA B 4-2

A C csoportban vasárnap a Fradi 4-2-re nyert a Szeged ellen, a Gepárd 24-2-es győzelemmel tért haza Kazincbarcikáról, az UTE 9-5-ös diadallal hozta el a három pontot Kaposvárról.

U14-es bajnokság

Szerdán a Gyergyószentmiklós az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, a másodikban azonban a Csíkszereda kiegyenlített. Fordítani azonban nem tudtak, sőt a végén a gyergyóiak 5-3-as győzelmet ünnepelhettek. Szombaton elvesztette veretlenségét az Ifj. Ocskay Gábor JA a DVTK otthonában. A miskolciak már az első harmadban megszerezték a vezetést, s bár ekkor a fehérváriak még egyenlítettek, a második harmadban zsinórban három gólt is kaptak. Innen már nem sikerült felállniuk, a DVTK végül 5-2-re nyert. A MAC a 28. percben már 3-0-ra vezetett a DHK ellen, s bár a debreceniek a 48. percben felzárkóztak egyre, a budapestiek 3-2-es győzelemmel megszerezték a 3 pontot.

A Pesterzsébet és a Gepárd osztozott a pontokon, miután a mérkőzésük a hosszabbításban dőlt el. A rendes játékidőben a Gepárd háromszor, a Pesterzsébet kétszer birtokolta az előnyt. Az 58. percben utóbbi szerezte meg a vezetést, de alig két perc múlva az óbudaiak egyenlítettek, így 60 perc után 5-5 állt az eredményjelzőn. A hosszabbítás második percében a Gepárd állította be a 6-5-ös végeredményt. A Győr a harmadik harmadig négyszer is birtokolta az előnyt a KMH ellen, de csak nem tudta magáról lerázni a budapestieket. Az utolsó harmadban azonban csak a győriek lőttek gólt, így végül 5-3-ra nyertek. Az UTE 3-0-ra győzte le a Vasast.

Csütörtökön a DHK a Csíkszeredával, a DVTK a Gyergyószentmiklóssal játszik, míg a Vasas a Győrt fogadja.

17:30 Vasas?Győr

A II. Nyugati csoportban az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a Dunaújváros összecsapása nem hozott gólt az első két harmadban, az utolsó tíz percre fordulva viszont előbbi kétgólos előnyt szedett össze. Az 58. percben aztán az Acélbikák kétszer is betaláltak, így a rendes játékidő 2-2-vel zárult. Végül szétlövés döntött, amely után a fehérváriak örülhettek a 3-2-es győzelemnek.

A MAC B az első harmadban lőtt góllal nyert 1-0-ra a KMH ellen, a Partizan 8-4-re múlta felül a KSI-t, az Egerszegi Titánok pedig 14-1-re a Veszprémet. Az egerszegiek szerdán a Dunaújvároshoz látogatnak.

II. Nyugati csoport

Eredmények:

Ifj. Ocskay Gábor JA B?Dunaújvárosi Acélbikák 3-2 b.
Veszprémi Jéglovagok?Egerszegi Titánok 1-14
KMH?MAC Budapest B 0-1
Partizan?KSI 8-4

Program:

17:30 Dunaújvárosi Acélbikák?Egerszegi Titánok

A II. Keleti csoportban kedden a Fradi és az UTE B mérkőzése az utolsó harmad előtt még 2-2-re állt, a zöld-fehérek azonban zsinórban három gólt lőve 5-2-re nyertek. A lilák szombati, Jászberény elleni mérkőzésének rendes játékidejében nem esett találat, a hosszabbítás első percében a jászságiak szerezték meg az 1-0-s győzelmet érő találatot. A Vasas szoros meccsen nyert 6-4-re a Sportország ellen.

Kedden a Ferencváros a Vasas B-hez látogat.

18:30 Vasas B?Ferencváros

A III. csoportban szombaton a Szeged 20-0-ra nyert az ESMTK ellen, a Kaposvár a Ferencváros B-t, a Gepárd B a Hatvant győzte le egyaránt 7-2-re. A Szigeti Bikák a második harmad után 3-0-ra vezettek a DHK ellen, a rendes játékidő mégis 3-3-mal zárult. A hosszabbítás nem hozott döntést, szétlövésben a debreceniek nyertek 4-3-ra.