Gyerehokizni A Fehérvár megnyerte az EBYSL-csoportját

Lezárult az osztrák bázisú juniorliga alapszakasza, a Fehérvár megnyerte a csoportját, a MAC ugyancsak biztosította helyét a negyeddöntőben.

EBYSL/U20-as bajnokság

Lezárult az EBYSL alapszakasza, amelynek utolsó fordulójában a Fehérvár egészen simán nyert 7-0-ra a KMH ellen. Ezzel pedig csoportja élén végzett. Mögötte a Znojmo tíz ponttal kevesebbet gyűjtött, a legutóbbi hármat a Győr 6-2-es legyőzésével. A Master-csoportba a MAC Budapest csatlakozott hozzájuk, amely úgy nyert a Vasas ellen, hogy utóbbi kétszer is vezetett, a 31. percben még 2-1-re, a MAC azonban a 40. percben beállította a 3-2-es végeredményt. Az UTE az első tíz percben kétgólos előnyre tett szert a DHK-val szemben, amely bár a 48. percben szépített, végül 2-1-re kikapott.

Az A csoportból sorrendben a Jesenice, a Villach és a Salzburg került a Master-csoportba, a többiek a két kvalifikációs csoportban harcolnak a negyeddöntőért. A további program ? ahogyan az U20-as bajnokság középszakaszának is ? még nem ismert.

EBJL/U18-as bajnokság

Két győzelemmel kezdte a Fehérvár az EBJL Master csoportját. A Znojmo az első harmadban még egyenlített, a fehérváriak azonban a második harmadtól fokozatosan növelték az előnyüket és végül 6-3-ra nyertek. Az Okanagan Red ellen már a 10. percben 4-0-ra vezettek, de ellenfelük a 29. percben utolérte őket. Ennél többet azonban nem tudtak kihozni a meccsből, a Fehérvár 6-4-re győzött. A MAC előző nap még a remény sugarát sem csillogtatta meg a St.Pölten-i csapat előtt, a budapestiek 10-1-re diadalmaskodtak.

A Kvalifikációs csoportban a Vasas az első harmad után már 3-0-ra vezetett a KMH ellen, amely azonban azzal, hogy az 55. percben egyenlített, izgalmassá tette a végjátékot. Pontot végül nem szerzett, az angyalföldiek 6-4-re nyertek. Ez a meccs az U18-as bajnokság középszakaszába is beleszámított. Az UTE és az Okanagan White csatája hosszabbításba torkollt. A rendes játékidő ? amelyben mindkét csapat vezetett ? 2-2-vel zárult, a lilák a 63. percben lőtték a 3-2-es győzelmet érő gólt. Bár a Linz a 24. percben egy gólra felzárkózott a Győrhöz, utóbbi végig
vezetve, magabiztosan nyert 6-3-ra.

Kedden a Master csoportban a Fehérvár a Salzburggal játszik, szerdán a Kvalifikációs csoportban a Vasas és a KMH újra megmérkőzik egymással. Utóbbi ismételten U18-as bajnoki is.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokság középszakaszában a már említett meccs mellett a Győr az UTE-t, a Pesterzsébet a Gepárdot fogadja hétközben.

Program (Középszakasz):

17:15 Győr?UTE

2018. január 18., csütörtök:

15:30 Pesterzsébet?Gepárd

*EBJL és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság A csoportjában a DHK már 5-0-ra vezetett, amikor az UTE megszerezte az első találatát, a debreceniek így magabiztosan nyertek 5-2-re. A DVTK már az első harmadban megszerezte a vezetést a Győr ellen, utóbbi a 44. percben tudott csak egyenlíteni, fél perccel később azonban a vezetést is átvette. A miskolciak a 48. percben egalizáltak, 24 másodperccel a rendes játékidő vége előtt beállították a 3-2-es végeredményt. A MAC az első harmadban egyszer még egyenlített a Csíkszereda ellen, de az erdélyi csapat végül már a második harmad első másodperceiben eldöntötte a három pont sorsát, amelyet 4-1-es győzelemmel szerzett meg. A Pesterzsébet az első harmad után még vezetett az Ifj. Ocskay Gábor JA ellen, de miután a fehérváriak a 30. percben egyenlítettek, majd nem sokkal később előnybe kerültek, már nem adtak esélyt ellenfelüknek a pontszerzésre. A vége 4-2 lett.

A Csíkszereda hétfőn a Pesterzsébettel, kedden a Győrrel, szerdán az UTE-val játszik, ugyanezen a napon a MAC a Pesterzsébetet fogadja.

18:50 MAC Budapest?Pesterzsébet

A B csoportban a Felcsík szombaton 3-0-ra nyert a Vasas ellen, vasárnap azonban az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen már nem sikerült pontot szereznie. Bár a második harmad után még 2-2-re állt a meccs, az utolsóban a fehérváriak a maguk javára fordították, a vége 4-3 lett. A Vasas a szombati vereséget feledtetve vasárnap 5-0-ra nyert a Dunaújváros ellen. A MAC B és az Egerszegit Titánok megosztozott a pontokon, miután bár utóbbi csapat az első harmad végén már 3-0-ra vezetett, a rendes játékidő 3-3-mal zárult. A hosszabbításban az Egerszeg lőtt előbb gólt, s nyert 4-3-ra.

Kedden a Fradi a Dunaújvárossal, szerdán a MAC B-vel játszik.

18:30 Ferencváros?MAC Budapest B

A C csoportban a Szeged az első harmadban 2-0-ra is vezetett az UTE ellen, amely a második harmadban nemcsak egyenlített, de fordított is. A szegediek a 27. percben még egalizáltak, de aztán kapott 3 gólt, így végül 6-3-as vereséget szenvedett. A Gepárd 11-4-re győzte le a Kaposvárt, a Fradi 23-2-re a Kazincbarcikát.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportjának küzdelmei január 20-án folytatódnak.

A II. Nyugati csoportban a MAC B 17-2-re nyert a Veszprém ellen. Következő meccs szombaton.