Gyerehokizni Visszavágott a Fehérvár a Vasasnak

Az Ifj. Ocskay Gábor JA revansot vett a fővárosiakon az U20-as bajnokságban, de mindkét csapat bejutott az elődöntőbe. Az U18-as bajnokság alapszakasza is lezárult, indul az EBJL középszakasza.

EBYSL/U20-as bajnokság

Magabiztos, 7-3-as KMH feletti győzelemmel hangolt a Vasas a Fehérvár elleni újabb rangadóra. Néhány nappal korábban az angyalföldiek 6-0-ra múlták felül riválisukat, s ha újra győztek volna, akkor ők nyerik az U20-as bajnokság alapszakaszát. Ezt a meccset azonban hazai jégen kézben tartották a fehérváriak, s végül 4-2-re diadalmaskodtak. Ettől persze még mindkét csapat bejutott az elődöntőbe.

Ezzel szemben a harmadik helyen végzett MAC és a negyedik DHK a középdöntőben folytatja a küzdelmeket. Előbbit az utolsó fordulóban megszorongatta a Győr, az első harmadban vezetett is, a hajrában pedig egyre zárkózott, a budapestiek azonban 4-3-ra nyertek. A debreceniek hiába szereztek már a 8. percben vezetést, a meccs felénél az UTE egyenlített, majd a harmadik harmad első felének végén két perc alatt kétgólos előnyre tett szert. A hazaiak azonban még időben ébredtek, így a rendes játékidő 3-3-mal zárult, majd a hosszabbításban a nyert is 4-3-ra a DHK. A debreceniek utolsó három gólját Salló Barna ütötte.

A négy meccs egyúttal EBYSL-találkozó is volt, az osztrák juniorligában emellett a Fehérvár az utolsó harmadban egygólos hátrányból fordítva, a Znojmo felett aratott 6-3-as győzelmével is szerzett három pontot.

Az U20-as bajnokság középszakaszának sorsolása még nem ismert, az EBYSL-ben azonban vasárnap négy magyar érdekeltségű meccsre is sor kerül az alapszakasz zárásaként: a Fehérvár a KMH-t, a MAC a Vasast, az UTE a DHK-t, a Győr a Znojmót fogadja.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában ezen a hétvégén már a középszakaszban játszanak a csapatok: a két csoport első három helyezettje rangsorolót játszik egymás között, míg a többi csapat kvalifikál a rájátszásba jutásért.

A Master-csoportban szombaton a Fehérvár a Znojmóval, vasárnap az Okanagan Reddel mérkőzik. Utóbbival a MAC egy nappal korábban találkozik.

A Kvalifikációs-csoportban a KMH a Vasassal, az Okanagan White az UTE-val, a Győr a Linzcel játszik.

U18-as bajnokság

A Csíkszeredának három meccse is maradt az U18-as bajnokság alapszakaszának utolsó hetére. Kedden a DHK az utolsó harmadig tartotta magát, de végül a csíkiak 2-0-ra nyertek. Másnap sem jött össze a debrecenieknek a győzelem annak ellenére, hogy az utolsó harmad
előtt még 2-2-re állt a meccs, ellenfelük 4-2-re nyert. A Csíkszereda csütörtökön a Vasas ellen 9-6-os győzelemmel gyűjtötte be a 3 pontot.
A Gepárd továbbra sem szerzett pontot az alapszakaszban, az UTE 25-1-re nyert ellenük. Az Egerszegi Titánok elleni meccsük elmaradt.

Az U18-as bajnokság alapszakasza után EBJL-ben indulók csoportjából a MAC és a Fehérvár, a csak a magyar bajnokságban indulók csoportjából a Csíkszereda és a DHK jutott a negyeddöntőbe.

A középdöntő első meccsén szombaton a KMH a Vasast fogadja.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság A csoportjában vasárnap az UTE a DHK-t, a DVTK a Győrt, a MAC a Csíkszeredát, a Pesterzsébet az Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadja.

A csoport, középszakasz

Program:

11:30 UTE?DHK
13:10 DVTK Jegesmedvék?Győr
17:10 MAC Budapest?Csíkszereda
17:30 Pesterzsébet?Ifj. Ocskay Gábor JA

A B csoportban a Felcsík szerdán kezdte meg meccssorozatát a KMH ellen. Az erdélyi csapat már 3-0-ra is vezetett, amikor a hajrában a budapestiek kétszer is betaláltak, de végül 3-2-re kikaptak. Bár a csütörtöki meccs második harmadában a MAC B szerzett vezetést a Felcsík ellen, utóbbi még a szünet előtt egyenlített, majd a harmadik harmadban fordított. A rendes játékidő azonban 2-2-vel zárult, a Felcsík a hosszabbítás első másodperceiben lőtte be a 3-2-es győzelmet érő gólt. Az erdélyiek fordulatos meccset játszottak pénteken az Egerszeggel. Az első harmadban mindkét csapat vezetett, a Felcsík kettővel is, de a játékrész végül 3-2-vel zárult. A második harmadban az egerszegiek nemcsak egyenlítettek, de fordítottak is, a szünetre azonban 5-5 lett az eredmény. A harmadik harmad elején a Felcsík került ismét előnybe, de a Titánok az 56. percben egyenlítettek, majd az 59.-ben beállították a 7-6-os végeredményt.

A Felcsík szombaton a Vasassal, vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA-val játszik. Ugyanezen a napon a MAC B az Egerszegi Titánokkal, a Dunaújváros a Vasassal mérkőzik.

B csoport, középszakasz

Eredmények:

KMH?Felcsík SZJA 2003 2-3

MAC Budapest B? Felcsík SZJA 2003 2-3 h.

17:30 Dunaújvárosi Acélbikák?Vasas

A C csoportban a Gepárd a Kaposvárral, a Ferencváros a Kazincbarcikával, az UTE a Szegeddel játszik.

C csoport, középszakasz

Program:

11:30 Gepárd?Kaposvár
13:30 Ferencváros?Kazincbarcikai Ördögök
14:40 UTE?Szeged

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportjának küzdelmei január 20-án folytatódnak.

A II. Nyugati csoportban szombaton a Veszprém a MAC B-t fogadja.

II. Nyugati csoport

Program:

12:00 Veszprémi Jéglovagok?MAC Budapest B

A II. Keleti csoportban a Felcsík három napig úgy menetelt, hogy gólt sem kapott: a Kiskőröst és a Jászberényt is egyaránt 12-0-ra múlta felül, míg az UTE-t 4-0-ra győzte le. A hálójukba először csütörtökön a Vasas talált be, de így is kikapott 8-2- re. Zárásként az erdélyiek 6-1-re