Gyerehokizni Az UTE jó hétvégét zárt az EBJL-ben

Az újpestiek 8 ponttal zárták ausztriai túrájukat. Csütörtökön az U20-as bajnokságban a MAC a Fehérvárt fogadja.

EBYSL/U20-as bajnokság

Az osztrák juniorliga vasárnapi játéknapján az UTE tulajdonképpen már a második harmad elején eldöntötte a három pont sorsát, miután a 22. percben már 4-0-ra vezetett a Graz ellen. Bár az osztrákok a meccs második felében kétszer is betaláltak, nem veszélyeztették a lilák győzelmét, akik 6-3-ra nyertek. A Debrecen is magabiztos győzelmet aratott a Vienna Capitals ellen. A hajdúságiak a 36. percre már háromgólos előnyre tettek szert, a bécsiek az 59. percben szépítettek, de még erre is volt válaszuk, így a vége 4-1 lett.

Az U20-as bajnokságban a DVTK két harmadon keresztül remekül tartotta magát a MAC-cal szemben, az utolsóban azonban öt gólt is kaptak, abból ráadásul hármat az utolsó másfél percben. A budapestiek 7-0- ra diadalmaskodtak.

Az EBYSL-ben kedden a Debrecen a Vasast fogadja, csütörtökön az UTE-hoz a Znojmo látogat, a KMH-hoz a Győr, míg a MAC rangadót játszik a Fehérvárral ? utóbbi két meccs U20-as bajnoki is.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában pénteken a magyar csapatok közül csak az UTE szerzett pontot, de csak kettőt, miután a Klagenfurtot szétlövésben győzte le. Pedig a lilák az 58. perc kezdetén még 2-0-ra vezettek, az osztrákok azonban alig több mint egy perc alatt egyenlítettek. A rendes játékidő és a hosszabbítás is 2-2-vel zárult, büntetőkkel 3-2-re nyertek az újpestiek. A KMH a második harmad elejéig vezetett a Vienna ellen, onnantól azonban a bécsiek kétséget sem hagytak afelől, hogy hazaviszik a három pontot, így végül 5-2-re nyertek. A Vasas 4-0-s vereséget szenvedett az Okanagan Redtől.

Az UTE szombaton is 3-2-re nyert, de az Okanagan Redet a rendes játékidőben múlta felül. A Vasas az Okanagan White-tal csatázott nagyot: a St. Pölten-iek az első percben vezetést szereztek, az angyalföldiek a második harmadban fordítottak, sőt, az 52. percben kétgólosra növelték az előnyüket. Csakhogy az osztrákok nem adták fel, és az 59. percben már 3-3-ra állt a meccs. Hosszabbításra azonban nem került sor, miután 45 másodperccel a vége előtt a Vasas beállította a 4-3-as végeredményt. Mindeközben a MAC 3-1-re győzött a Vienna ellen, a Fehérvár 4-1-re múlta felül az Orli Znojmót, míg a KMH 7-0-ra kapott ki a Klagenfurttól.

Vasárnap a KHM-t az Okanagan Red is 7-0-ra győzte le, a Vasas 5-1-re nyert a Vienna ellen, az UTE pedig egészen jó hétvégét zárt, hogy a harmadik meccsén 3-0-ra diadalmaskodott az Okanagan White ellen, és összesen 8 pontot gyűjtött.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban a Gepárd hétfőn az Egerszegi Titánokat fogadja, szerdán az UTE-val játszik. Csütörtökön a Szeged-DAB a DVTK-hoz látogat, a Pesterzsébet a Vasashoz, a Debrecen a KMH-hoz, míg az Egerszeg a MAC-hoz.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokságban az UTE az első harmad után még vezetett a MAC ellen, a budapestiek azonban a másodikban fordítottak, a harmadikban pedig bebiztosították a 4-1-es győzelmüket. A többi hétvégi összecsapás meglehetősen gólgazdag találkozókat hozott: szombaton a DVTK 8-3-ra nyert a Győr ellen, vasárnap azonban a Pesterzsébet 7-3-ra legyőzte a miskolciakat. A Debrecen a második harmadban hengerelt a Győr ellen, s végül 10-4-re diadalmaskodott.

A csoport

Eredmények:

DVTK Jegesmedvék?Győr 8-3

Pesterzsébet?DVTK Jegesmedvék 7-3
Debrecen?Győr 10-4
MAC Budapest A?UTE 4-1

A B csoportban az Ifj. Ocskay Gábor JA B magabiztosan győzte le 6-0-ra az Egerszegi Titánokat. Ezzel szemben a Dunaújvárosnak nagyot kellett küzdeni a győzelemért a KMH-val, pedig a meccs felénél még úgy tűnt az Acélbikák otthon tartják a három pontot. A budapestiek azonban még a szünet előtt felzárkóztak egy gólra, s bár a harmadik harmadban az újvárosiak újra betaláltak, a KMH az 54. percben két találatot is szerezve kiegyenlített. A Dunaújváros végül a hosszabbítás utolsó percében döntötte el a meccset, 6-5-re nyert.

A Ferencváros és a Szeged meccsét elhalasztották.

B csoport

Eredmények:

Ifj. Ocskay Gábor JA B?Egerszegi Titánok 6-0
Dunaújvárosi Acélbikák?KMH 6-5 h.
Ferencváros?Szeged ? november 12-re halasztva

A C csoportban a Gepárd könnyedén győzte le 9-2-re a Kaposvárt, miközben az UTE B és a MAC B szoros meccset játszott egymással. Előbbi kétszer is egyenlített, de a MAC végül már a 33. percben beállította a 3-2-es végeredményt.

C csoport

Eredmények:

Kaposvár?Gepárd 2-9
UTE B?MAC Budapest B 2-3

A küzdelmek mindhárom csoportban vasárnap folytatódnak.

U14-es bajnokság

Az UTE és a Vasas is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot az U14-es bajnokságban, előbbi 6-1-re múlta felül a Pesterzsébetet ? pedig az első harmad után még a Farkasok vezettek ?, utóbbi 4-0-ra a KMH-t. Mindeközben a Gepárd igyekezett megnehezíteni a Debrecen dolgát, s bár 2-0-s hátrányból még felállt, végül a hajdúságiak 5-3-ra nyertek. A DVTK-nak is hátrányból kellett fordítania az első harmad után a MAC-cal szemben, s a második harmadban ezt meg is tette. A budapestiek azonban az 52. percben egyenlítettek, majd 25 másodperccel a végső dudaszó előtt belőtték a 4-3-as győzelmet érő találatukat.

Csütörtöktől vasárnapig az UTE és a KMH is Erdélyben játszik, az első napon a lilák a Csíkszeredával, a KMH a Gyergyószentmiklóssal. Csütörtökön emellett a Gepárd A a MAC A-t, az Ifj. Ocskay Gábor JA a Vasast fogadja.

KMH?Gyergyószentmiklós

A II. Nyugati csoportban a Veszprém mindkét hétvégi meccsén tizennégy gólt kapott, a KSI 14-4-re, a Partizan 14-1-re múlta felül. Utóbbi az Egerszegi Titánoktól 9-4-re kapott ki, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA B 8-0-ra nyert a KMH ellen. A legszorosabb meccset a Dunaújváros és a MAC B játszotta: utóbbi a 14. percben már 3-0-ra vezetett, a második harmadban aztán
az újvárosiak nemcsak egyenlítettek, de 6-4-re vezettek az utolsó játékrész előtt. A rendes játékidő aztán 6-6-tal zárult, a Dunaújváros a hosszabbítás 3. percében lőtte be a 7-6-os győzelmet érő találatát.

A Keleti csoportban hasonlóan izgalmas meccsekről nem számolhatunk be, miután a Ferencváros 11-0-ra nyert a Jászberény ellen, az UTE B 3-0-ra a Kiskőrös ellen, míg a DVTK 6-3-ra múlta felül a Sportországot.

Kedden az UTE B a Ferencvárost fogadja, a Nyugati csoportban szombaton jön a következő forduló.

Eredmények:

II. Nyugati csoport

Veszprémi Jéglovagok?KSI 4-14
Dunaújvárosi Acélbikák?MAC Budapest B 7-6 h.

14:35 UTE B?Ferencváros

A III. csoportban a Kaposvár 6-0-ra győzte le a Szigeti Bikákat, a Gepárd B 11-2-re az ESMTK-t. A Szeged az utolsó harmadban döntötte el a meccset a Debrecen ellen, miután a második harmad még 4-4-gyel zárult. A végén a szegediek 7-5-re nyertek.