Gyerehokizni A Győr legyőzte a Fehérvárt a serdülőknél

Nagy meccset nyert meg a MAC Budapest az osztrák ifjúsági bajnokságban. Meglepetésre kikapott az Ifj. Ocskay Gábor JA a Győrtől az U16-os bajnokság nyitófordulójában.

EBYSL/U20-as bajnokság

A hétvégén lejátszott magyar érdekeltségű EBYSL-meccsek közül a MAC Budapest és az UTE összecsapása alakult a legizgalmasabban. A MAC a meccs felénél már 2-0-ra
vezetett, az utolsó harmad elején az újpestiek szépítettek, erre a hazaiaknak azonban volt válaszuk. A 47. percben ismét feljöttek egy találatra a lilák, de a hátralévő játékidőben már nem sikerült újabb gólt szerezniük, így a MAC 3-2-re nyert.

Bár a kapura lövések számából arra lehet következtetni, hogy a Debrecen és a Vasas
kiegyenlített meccset játszott egymással, míg előbbi egyszer sem, utóbbi négyszer is betalált a hálóba. Az angyalföldiek tehát 4-0-s sikerrel hozták haza a három pontot.
Gólgazdag meccset játszott egymással a Győr és a Fehérvár, utóbbinak azonban egy percig sem forgott veszélyben a győzelme, A vége 7-3 lett. Ez a győzelem, mint ahogy a MAC-nak és a Vasasnak is, a magyar bajnokságban is három pontot hozott a konyhára a fehérváriaknak. A KMH mindeközben a Znojmót fogadta, a csehek nagyarányú, 11-1-es győzelemmel mentek le a meccs végén a jégről.

EBJL

A KMH-nak a hétvégén az osztrák ifjúsági bajnokságban sem volt sikerélménye, miután szoros meccsen 4-2-re kikapott Miskolcon. A meccs feléig tudta tartani a lépést a Vasas a Fehérvárral, a vendégek a 33. perctől kezdve fokozatosan elléptek ellenfelüktől és 10-5-ös győzelemmel távoztak az Vasas Jégcentrumból.

A Győr a 16. percben szerezte meg a vezetést az UTE ellen, de a lilák a 34. percben
egyenlítettek, majd a hajrába megfordították a meccset. Így 2-1-es diadallal otthon tartották a három pontot. Ezek a mérkőzések egyben magyar bajnokik is voltak.
A MAC hatalmasat csatázott idegenben a Znojmóval. A csehek már a 4. percben
megszerezték a vezetést, a budapestiek csak a második játékrész elején tudtak egyenlíteni, a 34. percben pedig fordítottak. A hazaiak még a szünet előtt egyenlítettek, a folytatásban ismét a MAC került előnybe, de alig másfél percre. Azonban vetélytársuk sem sokáig ünnepelhette az egyenlítést, mert a magyar csapat a 49. percben újra betalált, s miután több találat már nem esett 4-3- ra megnyerte a találkozót.

U18-as bajnokság

Csütörtökön az U18-as bajnokságban két találkozót rendeznek: a Debrecen az Egerszegi Titánokat, a Pesterzsébet a Gepárdot fogadja.

Program:

16:00 Debrecen?Egerszegi Titánok
16:00 Pesterzsébet?Gepárd

*EBJL- és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

Meglepetéssel indult a hétvégén az U16-os bajnokság, ugyanis az Ifj. Ocskay Gábor JA vereséget szenvedett a Győr otthonában. Pedig a mérkőzés nem úgy indult, hogy a fehérváriak pont nélkül maradnak, hiszen már a 2. percben 2-0-ra vezettek. A győriek azonban ettől nem törtek össze, sőt, a harmad végén már 2-2-re állt a meccs. A 28. percben aztán a hazaiak átvették a vezetést, s bár míg ők huszonhatszor, a vendégek negyvennégyszer lőttek kapura, már nem engedték ki azt a kezükből, s végül 5-3-ra nyertek.

Bár a DVTK megszorongatta a MAC-ot, miután 5-2-es hátrányból a 47. percre kiegyenlített, végül a budapestiek 8-5-re nyertek hazai pályán. Az UTE és a Pesterzsébet szintén izgalmas meccset játszott egymással, utóbbi vendégként már 2-0-ra is vezetett, de végül a lilák 3-2-re győztek.

Eredmények:

A csoport
MAC Budapest?DVTK Jegesmedvék 8-5
Győr?Ifj Ocskay Gábor JA 5-3
UTE?Pesterzsébet 3-2

A serdülőbajnokságban a tavalyitól eltérően idén két csoport helyett már háromban zajlanak a küzdelmek. A B csoport első fordulójában a fehérváriak B csapata 6-0-ra nyert a KMH ellen, a Dunaújváros 11-5-re múlta felül az Egerszegi Titánokat, míg a Vasas 11-1-re a Szegedet.

B csoport

Ifj. Ocskay Gábor JA B?KMH 6-0
Egerszegi Titánok?Dunaújvárosi Acélbikák 5-11
Szeged?Vasas 1-11

A C csoportban a Kaposvár 33-1-re kiütötte a Kazincbarcikát, a MAC B 10-1-re nyert a
Partizan ellen, míg az UTE nagy csatában győzte le az örök rivális Ferencvárost 5-3-ra.