Utánpótlás Fehérvári sikerrel indult a villachi torna

Az Ifj. Ocskay Gábor JA könnyed sikerrel nyitott az U16-os European Rookie Cup-on, a DVTK Jegesmedvék hosszabbításban kapott ki a Viennától. A hétvégén zajlik az U12-es bajnokság zárótornája.

U18-as bajnokság

Kedden véget ért az U18-as bajnokság utolsó párharca is, miután a bronzcsata negyedik meccsén az UTE 8-3-ra legyőzte a Csíkszeredát, így 3-1-es összesítéssel megszerezte a harmadik helyet. Az ifjúsági bajnokság pontkirályi címét csakúgy, mint az EBJL-ben, az újpesti Szalma Zsolt szerezte meg, aki 26 mérkőzésen 33 gólt és 37 gólpasszt jegyzett, azaz összesen 70 pontot gyűjtött.

A 3. helyért:

2017. március 16., csütörtök: UTE?SC Csíkszereda 2-1
2017. március 17., péntek: SC Csíkszereda?UTE 8-2
2017. március 27., hétfő: UTE?SC Csíkszereda 3-2 h.
2017. március 28., kedd: SC Csíkszereda?UTE 3-8

U16-os bajnokság

Nem volt szükség harmadik mérkőzésre a KMH és a Pesterzsébet párharcában, miután utóbbi a második meccsen 4-1-re nyert. A pesterzsébetiek így a 9. helyért játszhatnak a Debrecennel, a KMH pedig a 11.-ért a Vasas B-vel. Ez a párharc már vasárnap startol.

A Dunaújváros a harmadik meccsen 12-2-re múlta felül az UTE B-t, így a 13. helyért harcolhat az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel. Az újpestiek a 15. helyért a MAC B-vel játszanak, mindkét párharc vasárnap indul.

2017. április 5., szerda: Vasas B?KMH
2017. április 10., hétfő: KMH?Vasas B (ha kell)

A 13. helyért:

2017. április 2., vasárnap, 10:15: Dunaújvárosi Acélbikák?Ifj. Ocskay Gábor JA B
2017. április 5., szerda: Ifj. Ocskay Gábor JA B?Dunaújvárosi Acélbikák
2017. április 9., vasárnap: Dunaújvárosi Acélbikák?Ifj. Ocskay Gábor JA B (ha kell)

A 15. helyért:

2017. április 2., vasárnap: UTE B?MAC Budapest B
2017. április 5., szerda: MAC Budapest B?UTE B
2017. április 9., vasárnap: UTE B?MAC Budapest B (ha kell)

A további helyosztókon ezúttal megúszta a kiütéses vereséget a Kiskőrös, amely a KMH B-vel szemben 9-0-ra maradt alul. A Tisza Volán 4-1-re nyert a Ferencváros ellen. A szegediek vasárnap a KMH B-t fogadják, míg a Kiskőrös a Gepárdhoz látogat.

European Rookie Cup

Hajszálra volt a DVTK Jegesmedvék attól, hogy hazai jégen sikerrel kezdje az U16-os European Rookie Cup miskolci selejtezőtornáját. Az EAC Junior Capitals elleni mérkőzés a rendes játékidőben 3-3-ra végződött, s csupán 80 másodperc választotta el a feleket a szétlövéstől, amikor a bécsiek hosszabbításban megszerezték a 4-3-as győzelmet érő találatot. A miskolciak így egy ponttal gazdagodtak, szombaton az olasz Rittner Buamot 8-2-re legyőző Slavija Juniorral találkoznak.

A Fehérvár sima sikerrel nyitott a villachi selejtezőtornán a házigazdák ellen. Rastislav Ondrejcik csapata az első harmad után még csak 1-0-ra vezetett, a másodikban azonban háromszor is betalált az ellenfél kapujába, míg az utolsó játékrészben további két találattal növelte előnyét, s végül 6-0-ra nyert. A másik meccsen az Olimpija Ljubljana 6-2-re nyert a Spiller Péterrel felálló München ellen. A fehérváriak szombaton a németekkel játszanak.

Második csoportselejtező, Miskolc, 2017. március 30.-április 2.

2017. március 31., péntek, 16:10: DVTK Jegesmedvék?EAC Junior Capitals 4-3 h.
2017. március 31., péntek, 19:10: Slavija Junior?Rittner Buam 8-2
2017. április 1., szombat, 16:10: DVTK Jegesmedvék?Slavija Junior
2017. április 1., szombat, 19:10: EAC Junior Capitals?Rittner Buam
2017. április 2., vasárnap, 10:10: Slavija Junior?EAC Junior Capitals
2017. április 2., vasárnap, 13:10: DVTK Jegesmedvék? Rittner Buam

Harmadik csoportselejtező, Villach, 2017. március 30.-április 2.

Carpathian Junior Hockey League (CJHL)

Nem indult jól a Debrecen-Miskolcnak a Carpathian Junior Hockey League negyedik fordulója. A magyar együttes a Debreceni Jégcsarnokban 5-2-re maradt alul az első napon a Mládez Michalovcével szemben.

Program, eredmények:

2017. március 31., péntek, 13:00: HK Halycké Levy Novojavorivszk?Gladiators Dunarea Galati 4-0
2017. március 31., péntek, 14:30: HK Mládez Michalovce?DebMis Select 5-2
2017. március 31., péntek, 16:00: STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok?MSKM Trebisov 9-2

2017. április 1., szombat, 9:00: MSKM Trebisov?Gladiators Dunarea Galati
2017. április 1., szombat, 10:30: HK Halycké Levy Novojavorivszk?HK Mládez Michalovce
2017. április 1., szombat, 12:00: DebMis Select?STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok
2017. április 1., szombat, 13:30: HK Mládez Michalovce?Gladiators Dunarea Galati
2017. április 1., szombat, 15:00: DebMis Select?MSKM Trebisov
2017. április 1., szombat, 16:30: STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok?HK Halycké Levy Novojavorivszk
2017. április 1., szombat, 18:00: All Star-meccs

2017. április 2., vasárnap, 8:30: HK Mládez Michalovce?STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok
2017. április 2., vasárnap, 10:00: Gladiators Dunarea Galati?DebMis Select
2017. április 2., vasárnap, 11:30: HK Halické Levy Novojavorivszk?MSKM Trebisov
2017. április 2., vasárnap, 13:00: STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok?Gladiators Dunarea Galati
2017. április 2., vasárnap, 14:30: MSKM Trebisov?HK Mládez Michalovce
2017. április 2., vasárnap, 16:00: DebMis Select?HK Halické Levy Novojavorivszk

U14-es bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, rendkívül izgalmasan alakult a kölyökbajnokság döntőjének első mérkőzése, amelyen az Ifj. Ocskay Gábor JA 5-4- re nyert az UTE ellen a Megyeri úton. Folytatás hétfőn.

A bronzcsata első meccsét a Debrecen szombaton játssza a MAC-cal.

Döntő:

2017. március 30., csütörtök: UTE?Fehérvár 4-5
2017. április 3., hétfő: Fehérvár?UTE
2017. április 5., szerda: UTE?Fehérvár
2017. április 7., péntek: Fehérvár?UTE (ha kell)
2017. április 9., vasárnap: UTE?Fehérvár (ha kell)

2017. április 1., szombat: Debrecen?MAC
2017. április 6., csütörtök: MAC?Debrecen
2017. április 8., szombat: Debrecen?MAC (ha kell)

A Felcsík továbbra is veretlen az 5-8. helyért folyó rájátszásban, pedig a Csíkszereda ezúttal igencsak megszorongatta. Végül azonban a csíkiak 5-4-re alulmaradtak vetélytársukkal szemben.

Ez a csoport a hétvégén zárja a küzdelmeket, a Pesterzsébet és a Gyergyószentmiklós kétszer is megmérkőzik egymással.

10:15 Gyergyószentmiklós?Pesterzsébet

A 9. helyért a korábbról elmaradt DVTK-Győr mérkőzést a versenybíróság 5-0-lal a miskolciaknak adta.

Rájátszás a 9-12. helyért:

Eredmény:

2017. március 30., csütörtök:

DVTK Jegesmedvék?Győr 5-0 (vb.)

A 15. helyért folytatott összecsapás első meccsén az Egerszegi Titánok 7-5-re nyert a Vasas ellen, a második meccset szombaton játsszák a felek. Ugyanezen a napon a 13. helyért a Gepárd és a Tisza Volán csap össze.

2017. április 1., szombat, 16:30: Gepárd JE?Tisza Volán
2017. április 6., csütörtök: Tisza Volán?Gepárd JE
2017. április 8., szombat: Gepárd JE?Tisza Volán

2017. március 30., csütörtök, 17:30 Egerszegi Titánok?Vasas SC 7-5
2017. április 1., szombat, 13:00: Vasas?Egerszegi Titánok
2017. április 8., szombat: Egerszegi Titánok?Vasas SC (ha kell)

A 17-20. helyért az UTE B szombaton fogadja a Dunaújvárost.

Rájátszás a 17-20. helyért:

Program:

14:40 UTE B?Dunaújvárosi Acélbikák

U12-es bajnokság

Péntektől vasárnapig zajlik az U12-es bajnokság záró tornája, a program és az első nap eredményei itt elérhetők.

Cimkék: , , , , ,

NVB 20:25 HUNAUT INFO