Utánpótlás Csütörtökön rajtol az U14-es döntő

A hétvégén sor kerül az U12-es bajnokság záró tornájára.

Két bajnokságban is eldőlt az elsőség sorsa: az U20-asok között a MAC Budapest, az U16-osok mezőnyében az Ifj. Ocskay Gábor JA bizonyult a legjobbnak.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, a MAC Budapest megvédte címét az U20-as bajnokságban, miután a döntő hatodik mérkőzésén 4-0-ra legyőzte a Vasast a Kisstadionban. Az ünneplés közepette a bajnokcsapat vezetőedzője, Fodor Szabolcs a következőket mondta: “Nagyon kemény döntőn vagyunk túl. Ki szeretném emelni a Vasas csapatát, amely nemes ellenfélnek bizonyult, a végsőkig küzdött. A párharc fordulópontjának a negyedik mérkőzést érzem, amikor öt perccel a vége előtt egyenlítettünk, hirtelen halálban pedig 4-3-ra nyertünk. A szezonban párhuzamosan az EBYSL-ben is megmérettünk, sőt, a játékosok közül sokan az U18-as bajnokságban és az EBJL-ben is jégre léptek. Ahogy innen-onnan kiestünk, már csak az U20-as döntőre kellett koncentrálnunk és ez az utolsó két-három meccsen meg is látszódott. Nagyon jó kis brigád jött össze, szeretném kiemelni, hogy csapatként elképesztően jól együtt tudtak működni a srácok, ezt láthattuk a döntő utolsó meccsén is. Aki a jégen volt támadásban vagy védekezésben, az, ahogy a modern hokiban kell, kivette a részét a munkából, ezért lettünk bajnokok, nagybetűs csapatként. Természetesen örülünk, hogy megvédtük a címünket, a srácok biztos elmennek bulizni, én már ehhez idősebb vagyok. De azért lehet, hogy az edzőkollégával, Risto Kurkinennel mi is legurítunk egy sört.”

Majoross Barnabás megerősítette, közös bulizással kívánják megünnepelni a bajnoki címet, mint mondja, megérdemlik, hogy kieresszék a gőzt. “A döntő alatt valóban voltak hullámvölgyek, de ezeket együtt sikerült magunk mögött hagyni, nagyot küzdöttünk és ennek meglett az eredménye. Nehéz volt párhuzamosan két bajnokságban is játszani, de igazából élveztük. Az osztrák juniorligában is döntőt akartunk játszani, most nem jött össze, de jövőre ismét ez lesz a cél.”

Székely-Mádai László, a Vasas vezetőedzője elmondta, nyilván csak néhány nap múlva csillog szépen az ezüst, de a klub történetét vagy a játékosok fejlődését tekintve alapvetően büszkék lehetnek a juniorbajnokságban elért második helyre. “Bízunk benne, amikor újra találkozunk a srácokkal, akkor már pozitívan gondolunk vissza a szezonra. Hiszen mégiscsak nagyon jó dolgok történtek velünk, gondolok a Winter Classicra, vagy az alapszakasz megnyerésére. Hogy a döntő a hatodik mérkőzésen dőlt el, jelzi, két jól felkészült csapat feszült egymásnak. Azt sajnálom, hogy a párharc második felére elfáradtunk. Fejben vagy fizikálisan? Amikor azt gondoltuk fizikálisan, akkor mégis új erőre kaptunk. Inkább a teher volt az, ami nyomta a csapatot. A játékosok az elmúlt években egyénileg és csapatként is rengeteget fejlődtek, szép jövő előtt áll a társaság. Nyilván kulcsfontosságú, hogy együtt tudjuk tartani a brigádot, folytatódjon a közös munka.”

A bajnokság harmadik helyét a Fehérvár szerezte meg, gólzáporos mérkőzésén 7-5-re múlta felül a Debrecent a párharc hatodik összecsapásán.

Döntő:

2017. március 8., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 1-4
2017. március 11., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 1-7
2017. március 14., kedd:  Vasas HC?MAC Budapest 4-3 h.
2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 4-3 h.

U18-as bajnokság

Folytatódott az ifjúsági bajnokság bronzcsatája, a harmadik meccs előtt 1-1-re állt az UTE és a Csíkszereda három nyert találkozóig tartó párharca. Nos, ha kedden győznek a lilák, akkor övék a harmadik hely, miután nagyot mentettek a hétfői összecsapáson. A vezetést a vendégek szerezték a második harmad közepén, s bár az újpestiek egyenlítettek a 45. percben, a hajrában ismét eredményesek voltak a csíkiak. Már-már úgy tűnt, ezzel a találattal meg is nyerik a meccset, de a hazaiak Paluska Botond révén egy másodperccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlítettek. A hosszabbítás hatodik percében Selmeczi András ölelgethették a társak, aki 3-2-es győzelmet érő gólt ütött az UTE-nak.

2017. március 17., péntek: SC Csíkszereda?UTE 8-2
2017. március 27., hétfő: UTE?SC Csíkszereda 3-2 h.

2017. február 26., vasárnap:  Győr?DVTK Jegesmedvék 6-0
2017. március 5., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?Győr 5-0 (versenybíróság)
2017. február 12., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?Győr 4-3 b.

U16-os bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, az Ifj. Ocskay Gábor JA söpréssel védte meg bajnoki címét a serdülőbajnokságban. A döntő harmadik meccsén 3-1-re múlta felül a MAC-ot. Az U16-os bajnokság bronzérmese az UTE lett, a második meccsen 5-3-ra győzte le a Csíkszeredát, s ezzel 2-0-s összesítéssel nyerte a párharcot.

2017. március 26., vasárnap: UTE?Csíkszereda
2017. március 28., kedd: Csíkszereda?UTE (ha kell)
2017. március 29., szerda: UTE?Csíkszereda (ha kell)

2017. március 19., vasárnap: Vasas?DVTK Jegesmedvék 7-1
2017. március 22., szerda: DVTK Jegesmedvék?Vasas 2-5

2017. március 19., vasárnap: Egerszegi Titánok?Győr 2-3
2017. március 22., szerda: Győr?Egerszegi Titánok 6-1

A 9-16. helyért folyó rájátszásban két párharc is eldőlt a hétvégén. A Debrecen a folytatásban a 9. helyért játszik, miután a második meccsen 10-1-re felülmúlta a Vasast, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA B a 13. helyért harcolhat a MAC B másodszori legyőzése után. Utóbbi a 4-3-as vereséget követően legfeljebb a 15. helyet szerezheti meg. Az UTE B és a Dunaújváros tovább küzd egymással, a második találkozót az Acélbikák 6-1-re nyerték. A KMH és a Pesterzsébet kedden játszik egymással, a párharcban utóbbi vezet 1-0-ra. Ha kell harmadik meccs, akkor azt csakúgy mint az UTE?Dunaújvárost, szerdán rendezik.

Pesterzsébet?KMH (ha kell)

A további helyosztókon nagy vereségbe futott bele a Kiskőrös, a Tisza Volán 19-0-ra múlta felül. A Gepárd 6-2-re nyert a KMH B ellen. Szerdán utóbbi a Kiskőrössel, a Tisza Volán a Ferencvárossal csap össze.

European Rookie Cup

Folytatódik az U16-os European Rookie Cup selejtezősorozata. Péntektől vasárnapig két tornát is rendeznek, az egyiket Miskolcon, ahol a házigazda DVTK az osztrák Junior Capitalsszal, az olasz Rittner Buammal és a szlovén Slavijával csap össze. A címvédő Ifj. Ocskay Gábor JA Villachba utazik, az osztrákok mellett a német München és az Olimpija Ljubjana ellen küzd a székesfehérvári négyes döntőért.

Második csoportselejtező, Miskolc, 2017. március 30.-április 2.

Résztvevők: DVTK Jegesmedvék, EAC Junior Capitals (osztrák), Rittner Buam (olasz), Slavija Junior (szlovén)

2017. április 2., vasárnap, 13:10: DVTK Jegesmedvék? Rittner Buam

Harmadik csoportselejtező, Villach, 2017. március 30.-április 2.

Résztvevők: Fehérvár AV19, Villach (osztrák), EHC München (német), Olimpija Ljubljana (szlovén)

Program hamarosan.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság rájátszásnak utolsó fordulójában az UTE és az Ifj. Ocskay Gábor JA megerősítette a már korábban megszerzett döntős helyét. A lilák szoros meccset játszottak a MAC-cal, de végül 4-3-ra nyertek, így a fehérváriak hiába múlták felül a Debrecent 6-2-re, maradtak második helyen. Azaz az UTE lett a pályaválasztó a fináléban, amely csütörtökön rajtol.

UTE?Ifj. Ocskay Gábor JA

Az 5. helyért még folyik a rájátszás, szombaton a Csíkszereda 4-3- ra legyőzte a Gyergyószentmiklóst, előbbi kedden a Felcsíkkal játszik.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Eredmények:

Gyergyószentmiklós?Csíkszereda 3-4

Program:

15:20 Csíkszereda?Felcsík

A 9. helyért a DVTK szombaton 6-2-re múlta felül az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t, a korábbról elmaradt DVTK-Győr mérkőzésnek még nincs új időpontja.

Rájátszás a 9-12. helyért:

Eredmények:

Ifj. Ocskay Gábor JA B?DVTK Jegesmedvék 2-6

A Tisza Volán hiába vezetett 2-0-ra a Gepárd ellen, végül utóbbi nyert 3-2-re. A két csapat a folyatásban egymás ellen játszik a 13. helyért, míg a 15. hely a Vasas és az Egerszegi Titánok között dől el. A két együttes a rájátszás utolsó fordulójában nagyot csatázott egymással, a zalaegerszegiek hosszabbítás után győztek 5-4-re. Legközelebb csütörtökön találkoznak.

17:30 Egerszegi Titánok?Vasas

A 17. helyért az UTE B szombaton 7-1-re, hétfőn 1-0-ra diadalmaskodott a MAC ellen, a Dunaújváros 8-4-re nyert a KMH ellen. Az UTE B-re és a Dunaújvárosra még vár egy egymás elleni csata.

U12-es bajnokság

Péntektől vasárnapig zajlik az U12-es bajnokság záró tornája, a program az alábbi linken elérhető.

Cimkék: , , , , , , , , ,