Utánpótlás A serdülőbajnoki cím is Fehérvárra került

Az Ifj. Ocskay Gábor JA megvédte bajnoki címét az U16-os bajnokságban, a MAC-ot kisöpörte a döntőből.

Öt nap alatt eldőlt az U16-os bajnoki cím sorsa. Ahogy arról már beszámoltunk, a címvédő Ifj. Ocskay Gábor JA az első meccsen 2-1-re, a másodikon 4-1-re múlta felül a MAC Budapestet, amely így a harmadikon az életéért küzdött Székesfehérváron.

A negyedik találkozóra tulajdonképpen az utolsó másodpercekig volt esély, még úgy is, hogy a 23. perctől a hazaiak vezettek. A fehérváriak a második harmad elején keményen letámadták ellenfelüket, akik igyekeztek kontrázni, de a korongvesztésnek meglett az ára: Kóger Balázs volt szemfüles, a pakkot azonnal továbbított a bal oldalon meginduló Roczanov Zsolthoz, ő remekül vette észre a középen berobbanó Szűcs Ádámot, aki fonákkal kilőtte a hosszú alsót. A MAC küzdött az egyenlítésért, de a hazaiak újabb találata közelebb volt, két kapuvasat is lőttek.

A fehérváriak az utolsó harmadra elvesztették egyik meghatározó csatárukat, a gólszerző Szűcs Ádám megsérült. Ennek ellenére a következő gólt is ők lőtték, a 48. percben. Egy bulit követően után azonnal előre ütötték a korongot, az idei döntő legjobb játékosa, Somogyi Nátán nagy elánnal korcsolyázott a MAC kapuja felé, megkerülte az, két védővel a nyakán a kapu előtt visszapasszolt, Németh Kristóf pedig az üres kapuba passzolta a korongot.

A MAC 2-0 után sem adta fel, és majdnem ki is egyenlített a végén. Alig két perc múlva már a budapestiek örülhettek. Bár Kedves Tamás lövését még védte a kapus, a kipattanóra Bogesic Vedran csapott le, s közelről a hálóba lőtte a korongot. A vendégek természetesen mindent egy lapra feltéve az utolsó két percre lehozták a kapusukat, helyzeteiket is eljutottak, de nem tudták gólra váltani azokat, miközben egy másodperccel a végső dudaszó előtt Szabó Zalán az üres kapuba ütötte a pakkor, beállítva a 3-1-es végeredményt.

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban néhány napon belül harmadszor repült a kapu a palánknak, ennyiszer ünnepelhetett otthon bajnoki címet a Volán.

Fehervar U16 2017 bajnok

Fotó: IOGJA (Facebook)

A kérdés csak az, meglesz-e a negyedik, hiszen az U14-es bajnokságban az UTE-val csap össze.