Utánpótlás Szerdán kezdődik az U16-os döntő

A héten folytatódik a harc a Vasas és a MAC Budapest között az U20-as bajnoki címért.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, biztos, hogy nem dől el öt mérkőzés alatt a bajnoki cím sorsa az U20-as bajnokságban, hiszen a MAC Budapest hosszabbításos, 4-3-as győzelemmel egyenlített a Vasas ellen a döntőben. A két csapat legközelebb szerdán találkozik a Jégpalotában.

Csaknem a bronzcsata negyedik mérkőzése is hosszabbításba torkollott, de a Fehérvár az utolsó percben két gólt is lőtt, az 5-3-as győzelemmel pedig összesítésben 3-1-re vezet a Debrecen ellen. A párharc akár már szerdán eldőlhet.

Az 5. helyért már csak egyetlen mérkőzést játszanak a csapatok, egészen pontosan a hatodikért, hiszen a KMH a DVTK felett aratott 3-1-es győzelmével megszerezte az ötödik pozíciót. Az Egerszegi Titánok és a DVTK harcol még egymással az utolsó körben.

Döntő:

2017. március 8., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 1-4
2017. március 11., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 1-7
2017. március 14., kedd:  Vasas HC?MAC Budapest 4-3 h.
2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 4-3 h.
2017. március 22., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest
2017. március 25., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 29., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)

3. helyért:

2017. március 8., szerda: Fehérvár?Debrecen 4-1
2017. március 11., szombat: Debrecen?Fehérvár 4-2
2017. március 14., kedd: Fehérvár?Debrecen 7-3
2017. március 18., szombat: Debrecen?Fehérvár 3-5
2017. március 22., szerda: Fehérvár?Debrecen
2017. március 25., szombat: Debrecen?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)

Az 5. helyért:

Eredmény:

2017. március 17., péntek: DVTK Jegesmedvék?KMH 1-3

Program:

2017. március 22., szerda: 17:30 Egerszegi Titánok?DVTK Jegesmedvék

U18-as bajnokság

Tulajdonosra lelt az első bajnoki trófea a szezonban. Ahogy arról részletesen beszámoltunk, az Ifj. Ocskay Gábor JA 4-2-re legyőzte az U18-as bajnokság döntőjének harmadik meccsén a MAC Budapestet és ezzel megvédte címét.

A bronzcsatának pénteken véget vethetett volna az UTE, ha az első meccs után a másodikat is megnyeri, de a Csíkszereda nagyon magabiztosan, 8-2-re múlta felül a lilákat. Így a két nyert meccsig tart párharc március 27-én folytatódik.

A 9. helyért folytatott harcban már csak a KMH és a Pesterzsébet csap össze, kettejük között dől el a pozíció sorsa. A Tisza Volán, amely szombaton 10-1-re kapott ki a KMH-tól, a 11. helyen végzett.

EBJL

Szerdán akár a második bajnoki kupát is magasba emelheti az Ifj. Ocskay Gábor JA ifjúsági csapata, amennyiben az EBJL döntőjének harmadik mérkőzésén is nyer az UTE ellen. Ahogy arról már hírt adtunk, a fehérváriak szombaton 6-2-re múlták felül a második összecsapáson az UTE-t, így összesítésben már 2-0-ra vezetnek. A magyar bajnoki cím megszerzése után elmondták, most már csak az osztrák liga megnyerése lebeg a szemük előtt, szeretnék minél előbb lezárni a párharcot, de tudják, az újpestiek masszív, szívós csapatot alkotnak, tele jó játékossal, így a végletekig küzdeni fognak a negyedik meccsért.

Döntő:

2017. március 14., kedd: Fehérvár AV19?UTE 4-3
2017. március 18., szombat: UTE?Fehérvár AV19 2-6
2017. március 22., szerda: Fehérvár AV19?UTE
2017. március 25., szombat: UTE?Fehérvár AV19 (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár AV19?UTE (ha kell)

U16-os bajnokság

Pikk-pakk elintézte az Ifj. Ocskay Gábor JA a döntőbe jutást az U16-os bajnokságban. Ahogy már beszámoltunk róla, az elődöntőben 4-0-ra, majd 9-3-ra múlta felül a Csíkszeredát. A MAC Budapest elleni, három nyert meccsig tartó döntő szerdán startol. Ugyanekkor kezdődik az UTE és a Csíkszereda bronzcsatája.

Az 5. helyért folyó csatában a Vasas került lépéselőnybe, miután az első meccsen 7-1-re nyert a DVTK ellen. A 7. helyért folytatott harcban a Győr vezet 3-2-es győzelmével az Egerszegi Titánok ellen. Előbbi párharc kedden, utóbbi szerdán folytatódik.

I. csoport

Döntő:

2017. március 22., szerda: Fehérvár?MAC Budapest
2017. március 24., péntek: MAC Budapest?Fehérvár
2017. március 26., vasárnap: Fehérvár?MAC Budapest
2017. március 28., kedd: MAC Budapest?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?MAC Budapest (ha kell)

2017. március 22., szerda: UTE?Csíkszereda
2017. március 24., péntek: Csíkszereda?UTE
2017. március 26., vasárnap: UTE?Csíkszereda
2017. március 28., kedd: Csíkszereda?UTE (ha kell)
2017. március 29., szerda: UTE?Csíkszereda (ha kell)

2017. március 19., vasárnap: Vasas?DVTK Jegesmedvék 7-1
2017. március 22., szerda: DVTK Jegesmedvék?Vasas
2017. március 26., vasárnap: Vasas?DVTK Jegesmedvék (ha kell)

A 7. helyért:

2017. március 19., vasárnap: Egerszegi Titánok?Győr 2-3
2017. március 22., szerda: Győr?Egerszegi Titánok
2017. március 26., vasárnap: Egerszegi Titánok?Győr (ha kell)

Lezárultak a II. csoport küzdelmei, az utolsó fordulóban az Ifj. Ocskay Gábor JA B nagyot küzdött azért, hogy a Vasas B mögött megszerezze a második helyet. A fehérváriak egy harmadnyi előnyt adtak a Tisza Volánnak, amely 5-1-es vezetésre tett szert, így aztán futhattak az eredmény után. Elég gyorsan tették ezt, hiszen a meccs felénél már 6-6 állt az eredményjelzőn, az 50. percben pedig már kettővel mentek a vendégek, akik végül 9-8-ra nyertek.

Ennek tükrében a KMH hiába múlta felül 9-2-re a Gepárdot, maradt a harmadik helyen. A további mérkőzéseken a Ferencváros 13-0-ra győzött a Kiskőrös, a MAC B 4-1-re az UTE B ellen, míg a KMH B a záró meccsen 3-2-re múlta felül a Tisza Volánt.

Az FTC és a Kiskőrös már a helyosztón is túl van az első meccsén, a zöld-fehérek 12-2-re nyertek. Szerdán a Gepárddal játszanak a 17-21. helyért. A folytatásban az első hat helyezett ? Vasas B, Ifj. Ocskay Gábor JA, KMH, Dunaújvárosi Acélbikák, UTE B, MAC B ? csatlakozik az I. csoport alapszakaszának 9-10. helyezettjéhez, s rájátszást játszanak a 9-12. illetve a 13-16. helyekért. Szerdán a Pesterzsébet a KMH-t, a Dunaújváros az UTE B-t, az Ifj. Ocskay Gábor JA B MAC Budapest B, a Debrecen a Vasas B-t fogadja.

U14-es bajnokság

A döntőért folytatott harcból kiszállni látszik az alapszakasz második MAC, legalábbis már nem a saját kezében van a sorsa. A Debrecen ellenben a negyedik helyről indulva nagy csatát vív az első két hely valamelyikéért, legutóbb éppen a budapestieket győzte le utolsó percben lőtt góllal 4-3-ra. Az alapszakaszgyőztes UTE újabb pontokat hullajtott el, miután a Fehérvár 2-0-s hátrányból fordítva 3-2-re nyert ellenük hosszabbításban.

Csütörtökön az UTE a Debrecent, a Fehérvár a MAC-ot fogadja.

17:30 Ifj. Ocskay Gábor JA?MAC Budapest

Az 5. helyért folyó harcban a Felcsík a hétvégén először 4-0-ra, majd 4-2-re múlta felül a Pesterzsébetet. A csíkkarcfalviak csütörtökön a Csíkszeredával játszanak.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Eredmények:

Pesterzsébet?Felcsík 0-4

Felcsík?Pesterzsébet 4-2

Program:

Felcsík?Csíkszereda

A 9-12. helyért a Győr 5-2-re nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen. Kedden előbbi a Ferencvárost fogadja, csütörtökön a DVTK-val játszik. Utóbbi ugyanaznap a Ferencvárossal.

DVTK Jegesmedvék?Győr

A 13-16. helyért mindkét szombati meccs 5-3-mal zárult, Gepárd JE az Egerszegi Titánokat, a Vasas a Tisza Volánt győzte le. A csapatok csütörtökön párt cserélnek.

17:30 Egerszegi Titánok?Tisza Volán

A 17-20. helyért a Dunaújváros kiütéses, 13-2-es győzelmet aratott az UTE B ellen, a KMH 5-1- re nyert a MAC ellen. Csütörtökön a Dunaújváros a MAC B, az UTE B a KMH-t fogadja.

Rájátszás a 17-20. helyért: