Utánpótlás Remek szombatot zárt a fehérvári utánpótlás

Az Ifj. Ocskay Gábor JA ifistái egy mérkőzésre kerültek az osztrák ifjúsági liga bajnoki címétől, a serdülők a Csíkszeredát búcsúztatva bejutottak a döntőbe.

EBJL

Az UTE elleni magabiztos győzelemmel hangolódott az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U18-as csapata a vasárnapi, MAC Budapest elleni hazai bajnoki döntő harmadik mérkőzésére. Persze a lilák elleni összecsapás sem bírt kisebb téttel, mint az osztrák ifjúsági döntő második összecsapásának megnyerése. A találkozón a hazaiak szereztek vezetést, Kemény Patrik ráadásul emberhátrányban volt eredményes. Azt az önbizalmat, amelyet az újpestiek ezzel felépítettek, a második harmad közepén másfél perc alatt porig rombolták. Illetve tette ezt velük a Fehérvár, amely egymás után háromszor is betalált a kapujukba.

Virág Csaba együttese a szünet után sem tért magához, a triplázó Vértes Nátán, illetve a duplázó Vincze Gergő találataival a vendégek tovább növelték előnyüket, s végül 6-2-re nyertek. Ezzel összesítésben a fehérváriak 2-0-ra vezetnek, s ha szerdán újra legyőzik az UTE-t, megvédik EBJL-bajnoki címüket.

Döntő:

2017. március 14., kedd: Fehérvár AV19?UTE 4-3
2017. március 18., szombat: UTE?Fehérvár AV19 2-6
2017. március 22., szerda: Fehérvár AV19?UTE
2017. március 25., szombat: UTE?Fehérvár AV19 (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár AV19?UTE (ha kell)

SERDÜLŐK:

Erre ugyancsak lesz esélyük az U16-os bajnokságban, hiszen az elődöntő második meccsén is felülmúlták a Csíkszeredát. Az összecsapást végig Rastislav Ondrejcik csapata uralta, amelynek eredménye 9-3-as diadal lett. A jövő hét szerdán kezdődő, három nyert meccsig tartó döntőt a MAC Budapesttel vívja az Ifj. Ocskay Gábor JA. Vasárnap a két csapat az U18-as bajnokság döntőjének harmadik meccsét játssza, amennyiben a Fehérvár hagyja el a jeget a győztesen, azt az aranyéremmel és a bajnoki serleggel együtt teszi.

Elődöntők:

2017. március 17., péntek: Fehérvár?Csíkszereda 4-0
2017. március 18., szombat: Csíkszereda?Fehérvár 3-9

2017. március 8., szerda: UTE?MAC Budapest 0-9
2017. március 12., vasárnap: MAC Budapest?UTE 2-0

Csak érdekességképpen: az Ifj. Ocskay Gábor JA szombaton jégre lépett csapatai közül mindegyik nyert. A már említett két találkozón kívül az U20-asok a Debrecent győzték le 5-3-ra a bronzcsata negyedik meccsén. Az U14-es bajnokság 1-4. helyért zajló rájátszásában a Volán 2-0-s hátrányból fordítva, hosszabbításban múlta felül 3-2-re az alapszakaszgyőztes UTE-t.