Utánpótlás Az UTE pénteken bejuthat az EBJL-döntőbe

Az UTE akár már pénteken bejuthat az EBJL döntőjébe, ha legyőzi a Villachot. A MAC Budapest juniorcsapata szombaton a hazai bajnokság döntőjében, vasárnap az EBYSL elődöntőjében lép jégre.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, a MAC Budapest 4-1-re nyerte  az U20-as döntő első meccsét a Vasas ellen, a párharc második összecsapását szombaton rendezik a Kisstadionban. A bronzmeccsen a Fehérvár került lépéselőnybe, miután 4-1-re felülmúlta a Debrecent. A két csapat ugyancsak szombaton találkozik újra. Ugyanekkor az 5. helyért a DVTK az Egerszegi Titánokkal csap össze, előbbi a hét közepén 2-1-es vereséget szenvedett a KMH-tól.

Döntő:

2017. március 8., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 1-4
2017. március 11., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 14., kedd:  Vasas HC?MAC Budapest
2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 22., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)
2017. március 25., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC (ha kell)
2017. március 29., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)

3. helyért:

2017. március 8., szerda: Fehérvár?Debrecen 4-1
2017. március 11., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 14., kedd: Fehérvár?Debrecen
2017. március 18., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 22., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)
2017. március 25., szombat: Debrecen?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)

Az 5. helyért:

2017. március 8., szerda: KMH?DVTK Jegesmedvék 2-1

2017. március 11., szombat, 17:15: DVTK Jegesmedvék?Egerszegi Titánok

EBYSL

Az osztrák juniorligában csütörtökön a Mladi Jesenice is biztosította helyét a négy között, miután a negyeddöntő harmadik meccsén 10-3-ra felülmúlta az Orli Znojmót. A szlovénok a döntőbe jutásért a Red Bull Salzburggal mérkőznek, így a MAC Budapestnek a Vienna Capitalsnál kell jobbnak lennie az elődöntőben. A két nyert meccsig tartó párharc vasárnap startol, a budapestiek Bécsben kezdenek.

U18-as bajnokság

Ahogy arról már írtunk, az Ifj. Ocskay Gábor JA magabiztos, 6-0-s győzelmet aratott a MAC Budapest ellen az U18-as bajnokság döntőjének első meccsén. A másodikat jövő csütörtökön rendezik.

Vasárnap biztosan eldől, hogy melyik csapat szerzi meg a hetedik helyet, hiszen az elmaradt második összecsapást a versenybíróság 5-0-lal a DVTK-nak adta, így a párharc 1-1-re áll, miután az elsőt a Győr 6-0-ra megnyerte. Bár elvileg a harmadik meccsen utóbbi fogadta volna ellenfelét, a találkozót Miskolcon játsszák le a felek.

A 9. helyért folyó csatában a Pesterzsébet második győzelmét is megszerezte, kedden a KMH-t múlta felül 3-1-re. A Farkasok szombaton a Tisza Volánt fogadják.

Döntő:

2017. március 9., csütörtök: Fehérvár?MAC 6-0
2017. március 16., csütörtök: MAC?Fehérvár
2017. március 19., vasárnap: Fehérvár?MAC
2017. március 23., csütörtök.: MAC?Fehérvár (ha kell)
2017. március 28., kedd: Fehérvár?MAC (ha kell)

A 3. helyért:

A három győzelemig tartó UTE?SC Csíkszereda párharc időpontjai még ismeretlenek.

2017. február 26., vasárnap: Debrecen?Vasas 5-2
2017. március 5., vasárnap: Vasas?Debrecen 0-4

A 7. helyért:

2017. február 26., vasárnap:  Győr?DVTK Jegesmedvék 6-0
2017. március 5., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?Győr 5-0 (versenybíróság által)
2017. február 12., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?Győr

A 9. helyért:

2017. március 7., kedd: Pesterzsébet?KMH 3-1

2017. március 11., szombat: 13:30 Pesterzsébet?Tisza Volán

EBJL

Mint ahogy arról már szintén írtunk, a Fehérvár bejutott az osztrák ifjúsági liga döntőjébe, miután a második meccsen 4-2-re nyert a MAC ellen. Így most ellenfélre vár, és akár már pénteken megkaphatja, amennyiben az UTE legyőzi a Villachot. A lilák az első meccsen hátrányból fordítva, 4-2- re múlták felül az osztrákokat. Ha a második mérkőzésen nem születik döntés, akkor vasárnap a Megyeri úti jégcsarnokban ismét találkoznak a felek.

Elődöntők:

2017. március 4., szombat: Fehérvár?MAC 3-1
2017. március 8., szerda: MAC?Fehérvár 2-4

2017. március 7., kedd: UTE?Villach 4-2
2017. március 10., péntek: Villach?UTE
2017. március 12., vasárnap: UTE?Villach (ha kell)

U16-os bajnokság

Akár már vasárnap döntőbe juthat a MAC Budapest a serdülőbajnokságban, hiszen az elődöntő első meccsén rendkívül simán, 9-0-ra nyert az UTE ellen. A rájátszásban nem okozott gondot a DVTK-nak az Egerszegi Titánok legyőzése, a miskolciak otthon 10-2-re nyertek. A Győr és a Vasas találkozója az utolsó harmad elejéig szoros volt, onnantól azonban az angyalföldiek ellenfelük fölé kerekedtek, s végül 9-4-es győzelmet arattak. A két csapat vasárnap ismét összecsap egymással.

II. csoport

A II. csoport alapszakaszában hiába nyert a Dunaújváros 3-1-re a MAC B ellen, nem tudott közelebb jönni az előtte állókhoz, miután a listavezető Vasas B 6-3-ra felülmúlta a Gepárdot, a második helyen álló KMH pedig 5-2-re legyőzte a Ferencvárost. Ugyancsak szerdán a Tisza Volán sima, 10-0-s diadalt aratott a Kiskőrös ellen.

A KMH B és az Ifj. Ocskay Gábor JA B összecsapása átkerült szombatra, előbbi vasárnap az UTE B-t, utóbbi a MAC B-t fogadja. Az élen álló Vasas B a sereghajtó Kiskőröshöz látogat, a Dunaújváros a Tisza Volánt látja vendégül.

U14-es bajnokság

Az alapszakasz első négy helyezettje rájátszásának második körében a MAC az Ifj. Ocskay Gábor JA-t, a Debrecen az UTE-t fogadja.

Elődöntők:

Program:

2017. március 11., szombat

12:00 MAC Budapest?Ifj. Ocskay Gábor JA
13:00 Debrecen?UTE

Az 5-8. helyért először a Gyergyószentmiklós és a Felcsík csapott össze. Utóbbi már a 8. percben 3-0-ra vezetett, de ellenfele magára talált, és a harmadik harmad elején kiegyenlített. A győzelem aztán mégis a Felcsíké lett, amely végül 5-4-re nyert. A két csapat szombaton ismét találkozik, ugyanezen a napon a Csíkszereda és a Pesterzsébet is megméreti magát egymás ellen, majd vasárnap újabb meccset játszanak.

9:15 Pesterzsébet?Csíkszereda

A 9-12. helyért folyó versengésben hét közben a DVTK nagy csatában győzte le a Győrt 3-2-re. Szombaton a Ferencváros az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t fogadja.

Rájátszás a 9-12. helyért:

Eredmény:

Győr?DVTK Jegesmedvék 2-3

Program:

11:30 Ferencváros?Ifj. Ocskay Gábor JA B

A 13-16. helyért harcoló csapatok közül szombaton a Gepárd a Vasast, a Tisza Volán az Egerszegi Titánokat látja vendégül.

Rájátszás a 13-16. helyért:

Program:

12:30 Gepárd JE?Vasas
12:30 Tisza Volán?Egerszegi Titánok

A 17-20. helyért szombaton a MAC B a Dunaújvárossal, a KMH az UTE B-vel csap össze.

Rájátszás a 17-20. helyért: