Utánpótlás Szombaton újabb MAC?Fehérvár csata következik

A Vasas jutott be elsőként az U20-as bajnokság döntőjébe. A MAC kiütéses győzelemmel kezdte a Rookie Cupot.

Az angyalföldiek a 17. percben szerezték meg a vezetést a csapatkapitány, Czakó Barna révén, s még egy perc sem telt el, amikor Zsigmond Bence Pál megduplázta az előnyüket. A mérkőzés első kiállítását a debreceni Borbát Norbert kapta a második harmad első percében, s már csaknem lejárt a büntetése, amikor Bukor Rajmond megszerezte a Vasas harmadik találatát. Az utolsó játékrészben a hazaiak sorra kapták a kiállításokat, a Debrecen ezeket a lehetőségeket azonban kihasználatlanul hagyta, szépítő góljukat ugyanis Darabos Kristóf akcióból szerezte. Horváth András ugyancsak egyenlő létszámnál volt eredményes, találatával beállította a 4-1-es végeredményt.

VASDHK U20 SF3

Fotó: Vasas (Facebook)

Az alapszakaszgyőztes Vasas a Jégpalotában ünnepelhette a döntőbe jutást, miután a három nyert meccsig tartó párharc első felvonását 2-1-re, a másodikat szétlövésben 3-2-re, a harmadikat pedig, ahogy már elhangzott, 4-1-re hozta.

“Bár nem tudtunk mindig száz százalékot nyújtani a párharc során, végül is veretlenül léptünk túl az elődöntőn ? mondta a mérkőzés után Czakó Barna a Vasas közösségi oldalán közzétett videóinterjúban. ? A Debrecen nehéz ellenfél volt, az alapszakaszban a MAC-ot és a Fehérvárt is elkapták, de mi végig veretlenek maradtunk ellenünk, ami nagy öröm. Bárkit kapunk ellenfélként a döntőben, beleállunk a harcba, és reméljük a legjobbakat.”

A másik döntős csapat kilétére még nem derült fény. Amennyiben a MAC szombaton legyőzi a Fehérvárt a Kisstadionban, úgy készülhet a Vasas elleni összecsapásra. Ha nyernek a fehérváriak, akkor a jelenleg 2-0-ra álló párharc tovább folytatódik. Nem kizárt, hogy mindkét csapatban jégre lépnek olyanok is, akiket néhány napja még a Tüskecsarnokban láthattunk a MOL Liga-negyeddöntőben játszani.

Vasas HC?Debrecen 4-1
Döntőbe jutott a Vasas 3-0-s összesítéssel.

Rookie Cup, U16

Magabiztos győzelemmel kezdte a MAC Budapest az U16-os European Rookie Cup szarajevói selejtezőtornáját. Ahogy Tokaji Viktor edző előrevetítette, a Szarajevóban zajló selejtezőcsoport első helye a MAC Budapest és a Klagenfurt között dől majd el. Ezt alátámasztják az első napon született eredmények is.

A nyitómeccsen az osztrákok könnyedén győzték le 11-0-ra a Medvescak Zagrebet, a magyar együttes pedig még ennél is nagyobb arányú győzelmet aratott a házigazda Vukovi Szarajevo ellen. Az első harmad 9-0-val zárult, a második után 17-0-ra vezetett a MAC, a vége pedig 22-0 lett. A bosnyákok ötször próbálkoztak kapura lövéssel a meccsen, míg a budapestiek 85-ször.

Szombaton a MAC 15.30-tól a Zagrebbel csap össze. A továbbjutás vasárnap dől el a MAC?KAC rangadón.

Első selejtezőcsoport, Szarajevó, 2017. február 24?26.
Résztvevők: MAC Budapest, Klagenfurt (osztrák), Medvescak Zagreb (horvát), Vukovi Sarajevo (bosnyák)