Utánpótlás Érik a Vasas?MAC döntő a junioroknál

Az U20-as bajnokság elődöntőjében mindkét budapesti csapat megnyerte a második meccsét. Az EBJL negyeddöntőjében három magyar győzelem született.

Kevésen múlott, hogy ne 1-1-re álljon a Vasas és a Debrecen elődöntős párharca az U20-as bajnokságban. A debreceniek odahaza Vlagyiszlav Kulesov duplájával a második harmad elején már 2-0-ra vezettek, s bár a vendégek nem sokkal később szépítettek, az egyenlítésre csak az utolsó játékrész elején került sor. A rendes játékidőben egyik csapatnak sem sikerült betalálni, sőt, az azt követő tíz perces hosszabbításról sem. Így a két csapat meccsén szétlövés döntött, amelynek végén a Vasas örülhetett a 3-2-es győzelemnek, valamint annak, hogy összesítésben már 2-0-ra vezet a Debrecen ellen. Ez pedig azt jelenti, hogy pénteken, hazai jégen akár el is dőlhet a döntőbe jutás kérdése.

Ez szombaton szintén megtörténhet a Kisstadionban, ugyanis a MAC Budapest a második mérkőzésen is nyert a Fehérvár ellen. Pedig utóbbi csapat haza jégen gyorsan vezetést szerzett, s azt a második harmad első percéig őrizte is. A vendégek egyenlítése után nem sokkal ismét a fehérváriak kerültek előnybe, majd a MAC a hajrában egalizált, de a játékrész 3-2-es fehérvári vezetéssel zárult. Az utolsó harmad azonban a budapestieké lett: Bödök Bence a 45., Sebestyén Dávid az 55. percben talált be, így a MAC 4-3-ra győzött.

A 5. helyért folyó harcban az Egerszegi Titánok némi meglepetésre 5-4-re legyőzte a KMH-t.

MAC Budapest?Fehérvár

Az osztrák ifjúsági ligában szerdán a negyeddöntők első mérkőzését rendezték. Az UTE az első harmad után 3-1-re vezetett a Debrecen-Miskolc ellen, s a folytatásban a különbség csak tovább nőtt a lilák javára, akik végül 7-1-re nyertek. Ugyanez az eredmény született a Fehérvár és a Klagenfurt mérkőzésén, annak ellenére, hogy az első húsz perc után még 1-1 volt az állás. Kiss Dávid csapata azonban ellenfele fölé nőtt, ennek köszönhetően összesítésben 1-0-ra vezet a két nyert meccsig tartó párharcban. Ahogy a MAC is a Vienna Capitals ellen: a budapestiek már a 13. percben 3-0-ra mentek, s bár a hátralévő időben nem tudtak betalálni az osztrákok kapujába, az ellenfél két hajrágólja ellenére 3-2-re győztek. A negyedik párharcban a Villach 3-1-es diadallal vezet összesítésben a Salzburg ellen.

A negyeddöntő második mérkőzéseit szombaton rendezik.