Utánpótlás Tart a versenyfutás az U20-as bajnokság 2. helyéért

A Debrecen igazi ki-ki meccsen győzte le 6-5-re a Fehérvárt. A MAC ellen sem veszíthetnek pontot.

EBYSL

Felemás hétvégét zártak az osztrák juniorligában a magyar csapatok. A legjobban a Debrecen-Miskolc jött ki a meccsekből, miután 2-0-s hátrányból fordítva úgy győzte le 10-7 re az Olimpija Ljubljanát, hogy a szlovénok a hajrára felzárkóztak egy gólra. A Fehérvárnak nem volt szerencséje a másik ljubljanai csapattal, a Slavijával, amely hazai jégen 2-0-ra nyert.

A MAC szombaton végig vezetve nyert a Linz ellen 4-2-re, vasárnap az A csoport rangadóján azonban nem bírt a Red Bull Salzburggal, 5-0-s vereséget szenvedett. A Vasas remek győzelemmel kezdte a hétvégét, miután 7-2-re felülmúlta a Medvescak Zagrebet, a Triglav Kranjnak viszont elég volt egyetlen találat, hogy elvigye a három pontot a Jégpalotából, azaz 1-0-ra nyert az angyalföldiek ellen. A KMH-nak a Salzburg és Znojmo ellen sem jött össze a pontszerzés: előbbi ? pedig a 24. percben még 2-2 volt az állás ? 6-2- re, utóbbi 8-4-re diadalmaskodott a budapestiek felett.

A KMH szerdán a Vasassal találkozik ? ez a meccs egyben magyar bajnoki is ?, a Fehérvár csütörtökön a Debrecen-Miskolcot fogadja.

U20-as bajnokság

Elképesztő meccset játszott egymással a hazai juniorbajnokságban a Debrecen és a Fehérvár. Naná, mindkét csapat szeme előtt az automatikkus elődöntőbe jutás lebegett, azaz az alapszakasz második helyének megszerzése. A debreceniek az első harmadban már 2-0-ra is vezettek, de a fehérváriak még a szünet előtt szépítettek, majd a második harmad második felében két és fél perc alatt megfordították az állást. A hazaiak gyorsan válaszoltak, az utolsó játékrész mégis a vendégek 4-3-as vezetéséről indult. A Debrecen vért ihatott a szünetben, mert utána zsinórban három gólt is lőtt, s bár a Fehérvár a triplázó Péter Andor találatával még szépített a hajrában, végül 6-5-ös vereséggel távozott a cívisvárosból.

Ezzel az alapszakasz utolsó hete előtt a Debrecen áll a második helyen, de hogy azt meg is tartsa, szerdán nyernie kell a MAC ellen. Ha ez rendes játékidőben történik, akkor nincs mese, a debreceniek készülhetnek az elődöntőre. Feltételezve, hogy kedden a Fehérvár papírforma szerint legyőzi a KMH-t, a hosszabbításos vagy szétlövéses győzelem nem jöhet szóba, hiszen akkor mindkét csapatnak azonos pontszáma lenne, de az egymás elleni összevetésből a fehérváriak jönnek ki jobban (10-9- es gólkülönbség). Minden más esetben egyébként a MAC kerül a második helyre ? feltételezve ugyancsak, hogy pénteken papírforma szerint begyűjti a három pontot a DVTK-val szemben ?, azaz ha rendes játékidőben vagy hosszabbításban, esetleg szétlövésben nyer a Debrecen ellen. Bár két ponttal csak beérné a Fehérvárt, miután az alapszakaszban mindkétszer legyőzte, megelőzné a tabellán.

Az éllovas Vasas, amely szerdán a KMH ellen zárja az alapszakaszt, mindezt már páholyból figyelheti.

EBJL

Míg a Fehérvár AV19 EBEL-csapata rendes játékidőben 6-2-re legyőzte a Villachot, az EBJL-együttesnek csak hosszabbításban sikerült felülmúlniuk az osztrákokat. Igaz, az ifjúságiaknak is bőven volt okuk az örömre, hiszen egyetlen egyszer vezettek a meccsen: akkor, amikor a 65. percben Vértes Nátán betalált a kapuba, s ezzel 4-3- ra nyertek. A Villach egyébként a kezdés után fél perccel már gólt ünnepelhetett, és egészen az 54. percig vezetett is. Akkor ugyancsak Vértes volt eredményes, hosszabbításra mentve ezzel a találkozót.

Remek hétvégét zárt a MAC, amely könnyedén győzte le pénteken 6-0-ra a KMH-t ? ez három pontot hozott a hazai bajnokságban is ?, majd szombaton 5-1- re a St. Pöltent. A KMH nagyot küzdött a Vienna Capitalsszal és majdnem el is kapta, hiszen a harmadik harmad elején átvette a vezetést. Csakhogy erre az osztrákok a folytatásba kétszer is válaszoltak, így 4-3-ra nyertek. Az UTE-nak nem jelentett gondot a Linz, amelyet 4-1-re múlt felül, a Győr azonban hiába szerzett vezetést a Red Bull Salzburg ellen, végül 5-1-es vereséget szenvedett.

A Debrecen-Miskolc a második harmad elejére 4-0-s előnyre tett szert a Mariborral szemben, s bár a folytatásban már nem találtak be a szlovénok kapujába, mégis is nyertek 4-2-re.

Csütörtökön az UTE a MAC-cal, a Vasas a Győrrel ? ez egyben U18-as bajnoki is ? találkozik.

U18-as bajnokság

Ahogy fentebb említettük, pénteken a MAC 6-0-s győzelemmel szerezte meg a három pontot a KMH ellen a hazai ifjúsági bajnokságban. A következő fordulót csütörtökön rendezik, akkor a Pesterzsébet a Fehérvárt, a Vasas a Győrt, a Debrecen a Tisza Volánt, a KMH a DVTK-t fogadja.

U16-os bajnokság

Miután a serdülőbajnokság I. csoportjában vasárnap elmaradt a Pesterzsébet és az Ifj. Ocskay Gábor JA összecsapása, csak két mérkőzést játszottak. Az UTE magabiztosan nyert 11-0-ra a sereghajtó Debrecen ellen, a MAC azonban keményen megküzdött a Vasassal. Az első találtra a második harmad közepéig kellett várni, akkor a MAC szerzett vezetést, majd nyolc perc múlva emberhátrányban megduplázta előnyét. Az angyalföldiek azonban az utolsó játékrészben egyenlítettek, hosszabbításra mentve a találkozót. A két pont végül a MAC-é lett, miután a 63. percben Csollák Márkó Ámor emberelőnyben bejuttatta a korongot a kapuba, 3-2-es győzelemhez segítve csapatát, amely átvette a vezetést a Fehérvártól a tabellán.

A héten a Csíkszereda három mérkőzést is játszik: kedden a Pesterzsébet, szerdán a Vasas, csütörtök az Egerszegi Titánok otthonában lép jégre.

17:30 Egerszegi Titánok?Csíkszereda

Nem történt változás az élen a II. csoportban, miután az éllovas Vasas B hátrányból fordítva, Fehérvári Balázs duplájával 2-1- re legyőzte a KMH-t, így a Dunaújváros a KMH B felett aratott 9-3-as sikerével sem tudta megelőzni az angyalföldieket. Mindeközben az Ifj. Ocskay Gábor JA B pontot vesztett otthon, a mögötte álló UTE B-t ugyanis csak hosszabbításban győzte le 4-3- ra. A fehérváriak 2-0-ra is vezettek a meccsen, s miután a lilák egyenlítettek, újra megkaparintották az előnyt. Ezt egészen az 59. percig őrizték, ekkor ellenfelük ismét egalizált. A hosszabbításban Fekete Alex szerezte a győztes gólt.

Szoros meccset játszott egymással a Tisza Volán és a Gepárd. Az utolsó harmad előtt még 2-2-re állt a meccs, utóbbi csapat azonban a szünet után zsinórban három gólt is lőtt, s végül 5-3-ra nyert. A MAC B magabiztosan múlta felül 16-1- re a Kiskőröst, szerdán a Gepárdhoz látogat.

Central Europe Hockey Cup

Az U16-osok közép-európai kupájában a héten nem lép jégre magyar csapat.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság I. csoportjában az elmúlt hétvégére kiírt mérkőzéseket ezen a hétvégén rendezik meg.

A II. csoportban szétlövésbe torkollott a MAC B és a KMH hétvégi találkozója. Utóbbi végig futott az eredmény után a rendes játékidőben és csupán az 59. perc kezdetén tudta befogni ellenfelét. Hatvan perc után 4-4 állt az eredményjelzőn, s miután a hosszabbításban nem esett gól, a győzelem sorsa büntetőkkel dőlt el: a KMH Kozma Gergely találatával 5-4-re nyert, s ezzel fellépett a tabella harmadik helyére.