Utánpótlás MAC-győzelem Fehérváron

A fővárosiak nyerték az Ifj. Ocskay Gábor JA elleni rangadót az EBYSL- és egyben magyar bajnoki mérkőzésen. A két klub csapata hét közben az U18-as bajnokságban is összecsap. Utánpótlás-beszámoló.

EBYSL/U20-as bajnokság

Ez hét a junioroknak ? legalábbis a válogatottaknak ? már a budapesti U20-as világbajnokságra való felkészüléssel telik, a hétvégén azonban még az EBYSL-ben, illetve a magyar bajnokságban vitézkedtek a csapatok.

Rangadónak indult a Fehérvár és a MAC osztrák ligás és egyben magyar bajnoki összecsapása, de csak a második harmad közepéig volt az. A mérkőzésen a budapestiek szereztek vezetést, a hazai jégen játszó fehérváriak ezután futottak az eredmény után. Bár kétszer is egyenlítettek, a 32. percben már 5-2 állt az eredményjelzőn a vendégek javára. Clinton Thornton együttese igyekezett szorossá tenni a találkozót, de nem talált fogást Fodor Szabolcs csapatán, amely 7-4-re nyert. Hozzá kell tenni, hogy ezen a napon a Fehérvárnak két felnőttcsapata is játszott, s bár az EBEL-ben ezúttal nem foglalkoztattak U20-as játékost, de a MOL Ligában öt meghatározót is ? ők éppen a MAC otthonában játszottak.

A Fehérvárnak is volt azért sikerélménye a hétvégén, hiszen 3-1-re legyőzte a Vienna Capitalst, ezzel 5 pontra zárkózott fel a B csoport listavezetőjéhez. A Vasas ugyancsak felemásan szerepelt: szombaton 3-0-ra kikapott a Villachtól, vasárnap azonban 3-2-re felülmúlta a Triglav Kranjt, az angyalföldiek az 59. percben szerezték meg a győztes gólt.

A Debrecen és a Miskolc csapata pont nélkül jött haza Ljubljanából. Szombaton a Slavija nyert ellene 3-0-ra, míg az Olimpija a vasárnapi és a hétfői mérkőzésen is 3-1-re diadalmaskodott.

Az EBYSL-ben magyar csapat december 14-én lesz legközelebb érdekelt, a hazai juniorbajnokság december 21-én folytatódik.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában a Győr csak az első harmad elején tudta tartani a lépést a Fehérvárral, amely végül magabiztosan nyert 8-2-re. Bár az utolsó harmadra még 1-1-gyel fordult a Debrecen és a Miskolc közös csapata a KMH ellen, végül 3-1-es győzelmet aratott. Komoly izgalmakat ígért a MAC és az UTE összecsapásának utolsó harmada, miután a lilák még a szünet előtt egyenlítettek. Addig végig a MAC-osok vezettek és az utolsó játékrész egyetlen találatát is ők szerezték, így 4-3-ra nyertek az egyben magyar bajnoki mérkőzésen.

Szerdán két olyan mérkőzést is rendeznek, amelyen az osztrák ligában és a hazai bajnokságban is gyűjthetik a csapatok a pontokat: a KMH a Győrt, a MAC Budapest a Fehérvárt fogadja. Emellett a Vasas a Debrecen és a Miskolc közös csapatával mérkőzik meg.

U18-as bajnokság

Az ifjúsági bajnokságban a hétvégén a már említett MAC- UTE találkozó mellett a Vasas a Debrecen ellen játszott. Utóbbi az első harmad után már 4-0-ra vezetett, s bár az angyalföldiek a 33. percben egy gólra zárkóztak, ez után ismét a vendégek percei következtek. A debreceniek végül 8-3-ra nyertek.

Szerdán a KMH és a Győr, illetve a MAC és a Fehérvár összecsapása mellett a Csíkszereda a Tisza Volánnak találkozik. Csütörtökön a csíkiak az UTE-val mérik össze tudásukat, miközben a DVTK otthonába a Pesterzsébet, a Debrecenhez a KMH látogat, a Tisza Volán a Vasast fogadja.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság I. csoportját vezető Ifj. Ocskay Gábor JA-nak és a második helyen álló UTE-nak nem okozott gondot vasárnapi ellenfele: előbbi 7-2-re győzte le a DVTK-t, utóbbi 3-0-ra a Vasast. A harmadik helyet elfoglaló MAC-nak azonban már korántsem voltak olyan kellemes pillanatai a jégen az Egerszegi Titánok ellen, hiszen hiába szerezte meg folyton a vezetést, ellenfele mindig kiegyenlített. Kivéve a 38. percben lőtt találat esetében, erre ugyanis már nem érkezett válasz, így a budapestiek 4-3-ra nyertek. A Győr már az első harmad közepén 3-0-ra vezetett a Debrecen ellen, utóbbi azonban kétszer is közel került az egyenlítéshez. A harmadik harmadban tizenegy év fél percük maradt arra, hogy hosszabbításra mentsék a meccset, vagy megfordítsák azt, de az 5-4-es győzelemnek végül a Győr örülhetett.

Hét közben a Csíkszereda érkezik Magyarországra, és mindjárt három meccset is játszik, sorrendben a Vasassal, a MAC Budapesttel és a Pesterzsébettel.

Pesterzsébet?Csíkszereda

A II. csoportban egyik mérkőzés sem alakult túl szorosan. Az UTE B 3-0-ra nyert a KMH ellen, az Ifj. Ocskay Gábor JA 5-1-re a Gepárd JE ellen, míg a Ferencváros 7-0-ra múlta felül a KMH B-t. A hétvége legnagyobb arányú győzelmét a Dunaújváros aratta, amely 27-0-ra győzte le a Kiskőröst.

Szerdán a tabellát vezető Vasas B a MAC B-t fogadja.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság I. csoportjában a leggólgazdagabb és egyben legszorosabb mérkőzését a Debrecen és az Ifj. Ocskay Gábor JA játszotta. Nagyobb fordulatokról azonban nem számolhatunk be, hiszen a fehérváriak gyorsan vezetést szereztek, és a harmadik harmad közepéig folyamatosan vezettek egy-két góllal. A hajrában tovább növelték előnyüket, s bár a debreceniek még faragtak a hátrányból, végül hazai jégen 7-5-ös vereséget szenvedtek. Nem volt hasonlóan jó napja a Fehérvár B csapatának, miután 11-2-re kikapott a Ferencvárostól. A zöld-fehéreknél a három gólt és két gólpasszt jegyző Halász Ákos egy nappal korábban az U16-osok meccsén ugyancsak háromszor talált be az ellenfél kapujába és egy gólpasszt is adott. A listavezető UTE szintén meggyőző fölénnyel, 8-0-ra múlta felül a DVTK-t.

I. csoport

Eredmények:

2016. december 3., szombat

Debrecen?Ifj. Ocskay Gábor JA 5-7
Ifj. Ocskay Gábor JA B?Ferencváros 2-11
DVTK Jegesmedvék?UTE 0-8

A II. csoportban csupán a Vasas könnyedén nyert 7-0-ra a DVTK B csapata ellen. Az Egerszegi Titánoknak komolyan meg kellett küzdeniük a három pontért a MAC B együttesével, hiszen hiába vezettek a 13. percben már 3-1-re, öt és fél perccel később már a budapestieknél volt az előny. Igaz, csak tizenhárom másodpercig, ekkor a zalaegerszegiek egyenlítettek, majd a szünet után ismét előnybe kerültek. Bár ezután sokáig nem esett találat, az Egerszegi Titánok a hajrában még kétszer betaláltak, beállítva ezzel a 7-4-es végeredményt.

A Tisza Volán ugyancsak szoros mérkőzésen szerezte meg a győzelmet az UTE B-vel szemben, amely a 3. percben már 2-0-ra vezetett. Miután a szegediek a második harmad elején egyenlítettek, a lilák még egyszer előnybe kerültek, de csupán másodpercekig, az utolsó játékrészre pedig már a Tisza Volán 5-3-as vezetésével fordultak a felek. Az UTE már nem tudott visszajönni a meccsbe, a szegediek végül 6-3-ra nyertek.

Majdnem kikapott a listavezető Gepárd JE, a KMH ugyanis két góllal is vezetett a meccsen. Az óbudaiak az utolsó harmadban egyenlítettek, a győztes találatot az 59. percben szerezték, a mérkőzés 3-2-re végződött.

II. csoport

Eredmények:

KMH?Gepárd JE 2-3
Tisza Volán?UTE B 6-3
DVTK Jegesmedvék B?Vasas 0-7
Egerszegi Titánok?MAC Budapest B 7-4

A III. csoportban a KSI csak a hajrában tudta legyűrni a KMH B-t, miután a vezetést jelentő gólt az 50., a 2-0-s végeredményt beállító találatot a 60. percben szerezte. A Jászberény 8-3-ra győzte le a Sportországot, pedig utóbbi lőtte a meccs első gólját, de mire megszerezte saját maga másodikját, a jászságiak már hárommal vezettek. S mint az eredményből is látszik, később tovább növelték az előnyüket. A Debrecen B simán nyert 14-1-re a White Sharks ellen.

III. csoport

Eredmények:

White Sharks?Debrecen B 1-14
KMH B?KSI 0-2
Sportország?Jászberény 3-8

IV. csoport

A IV. csoportban a szomszédvárak mérkőzésén a Kaposvár könnyedén nyert a Pécs ellen 9-2-re.

Eredmények:

Kaposvár?Pécsi Skacok 9-2

A Kazincbarcikai Ördögök és a Szabolcsi JE mérkőzésére végül nem került sor, mert a nyíregyháziak nem tudtak kiállni megfelelő létszámmal betegség miatt. A Versenybíróság feltehetően 5-0-val a Kazincbarcikának ítéli a meccset.

A kölyökbajnokság mind a négy csoportban szombaton folytatódik.

Cimkék: , , , , , ,