Utánpótlás Három magyar csapat uralja az EBEL U18-at

Az UTE és a Fehérvár 16-ból 15 meccset nyert.

U20-as bajnokság/EBYSL

Hibátlan hétvégét zárt a MAC Budapest az osztrák juniorligában, ráadásul három mérkőzésén csupán egy gólt kapott. Fodor Szabolcs együttese a sorozatott a Slavija Ljubljana ellen nyitotta, győzelméhez kétség sem fért, hiszen a második harmad közepén már 4-0-ra vezetett, s a vége 6-1 lett. A Mladi Jesenice elleni meccs már az első harmadban eldőlt, a MAC egy percen belül két gólt is szerzett, és miután a folytatásban egyik együttes sem talált a kapuba, így 2-0-ra győzött. A Debrecen és a Miskolc közös csapata ugyancsak pont nélkül távozott a Kisstadionból, a hazaiak már a második percben vezetést szereztek, másfél perccel később pedig már 2-0 volt a javukra. Az újabb találatokra a harmadik harmadig kellett várni, ekkor mindkétszer Kreisz Brúnó volt eredményes Kedves Richárd és Mogyorósi Szabolcs átadásából ? a második gólt ugyancsak ők hárman hozták össze, csak akkor Mogyorósi talált a kapuba ?, beállítva a 4-0- s végeredményt.

A Fehérvár a rendes játékidőben egyszer sem volt hátrányban a St. Pölten elleni meccsen, a végén azonban mégis vesztesen hagyta el a jeget. Thornton Clint együttese négyszer is vezetett, de az osztrákok mindannyiszor egyenlítettek, az 59. percben, emberelőnyben mentették hosszabbításra a meccset. A ráadásban nem született gól, így szétlövésben dőlt el a pontok sorsa: az Okanagan Academy növendékei 5-4-re nyertek. A fehérváriak másnap a Znojmo ellen javítottak: a cseheknek esélyük sem nyílt a győzelemre, a magyar csapat magabiztosan szerezte meg a három pontot 7-4- es győzelmével.

A Vasas a harmadik harmadig tartotta a lépést az Innsbruckkal, az utolsó 20 perc előtt ugyanis még 3-3 állt az eredményjelzőn. Az osztrákok azonban az 54. percben újra átvették a vezetést, az angyalföldiek mindent egy lapra feltéve az utolsó percre lehozták a kapusukat, de ebből gólt kaptak, így 5-3- ra elvesztették a meccset. A Kranj otthonában már ők örülhettek: bár a hazaiak szereztek vezetést az 5. percben, a Vasas még ugyanebben a játékrészben egyenlített, majd a következőben nemcsak fordított, de két gólra növelte az előnyét. A szlovénok a harmadik harmad elején felzárkóztak egy találatra, de erre volt válasza Székely-Mádai László csapatának, így még az is belefért, hogy a hajrában ismét gólt lőtt az ellenfél. A Vasas 4-3- ra nyert, Czakó Barna és Varga Tamás is duplázott. A KMH hazai pályán sem tudta megszorongatni a Vienna Capitalst, a bécsiek 9-2-es győzelmet arattak.

Eredmények:

2016. november 11., péntek:

MAC Budapest?Slavija Ljubljana 6-1

2016. november 12., szombat:

Fehérvár AV19?Okanagan Hockey Club Europe 4-5 b.

MAC Budapest?Debrecen-Miskolc 4-0

Az EBYSL-ben legközelebb csütörtökön lép jégre magyar csapat, ráadásul mindjárt kettő, hiszen a Fehérvár a Vasast fogadja. Ez a meccs a hazai bajnokságban is számít, ugyanitt szerdán a Debrecen az Egerszegi Titánokat, a DVTK a KMH-t látja vendégül.

U18-as bajnokság/EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában a hétvégén két magyar csapat is kiütéses győzelmet aratott: a MAC Budapest a Vienna Capitalsnak nem adott lehetőséget a pontszerzésre, miután 10-1-re nyert ellene, míg a Fehérvár a Vasast ütötte ki 14-1-es diadallal. A MAC-nak a Linz sem okozott gondot, ellenük 5-1- es győzelmet aratott.

Az UTE ennél sokkal szorosabb meccseken gyűjtött be hat pontot. A Maribor ellen a második harmadban már 3-1-re is vezetett, a szlovénok azonban még a szünet előtt egyenlítettek. A lilák a 46. percben ismét átvették a vezetést, de erre az utolsó perc kezdetén válaszolt az ellenfél. Már-már úgy tűnt, jön a hosszabbítást, ám 18 másodperccel a végső dudaszó előtt Horváth Ákost ünnepelhették a társak, nyert az UTE 5-4-re. A Vienna Capitals elleni meccs sem volt izgalommentes, hiszen a vendégek az első harmad után már 2-0-ra vezettek, és a következő játékrészben a lilák csak szépíteni tudtak. A 44. percben aztán meglett az egyenlítés, hat perccel később pedig a győztes gól is ? amelyet a két meccs alatt négy gólt és egy gólpasszt jegyző Szalma Zsolt szerzett ?, ezzel nyert az UTE 3-2-re.

UTE U18 2016_17

A KMH sajnálhatja a Maribor ellen elvesztett egy pontot, hiszen az utolsó harmad elején már 4-0-ra vezetett, a szlovénok ezt követően azonban sorra lőtték a gólokat, mígnem 12 másodperccel a meccs vége előtt kiegyenlítettek. A hosszabbítás első percében Szécsi Patrik volt eredményes, így a budapestiek 5-4-re nyertek. A két pontnak persze annak fényében örülhetnek a KMH-sok, hogy előző nap a St. Pölten simán nyert ellenük 3-0- ra.

Az Okanagan akadémia hokisai vasárnap már nem lehettek olyan boldogok, hiszen hiába vezettek kétszer is a Debrecen és a Miskolc közös csapata ellen, utóbbi végül 3-2-es győzelmet aratott felettük. A DebMis remek hétvégét zárt, hiszen szombaton is három ponttal gazdagodott, miután magabiztosan nyert a Linz ellen 6-1-re.

A Győr ezen a hétvégén nem volt érdekelt az EBJL-ben, az U18-as bajnokságban ellenben a Tisza Volánt fogadta. A szegediek az első harmadban még jól tartották magukat az esélyesebb vetélytárssal szemben, hiszen az csak 2-1-re vezetett a szünetben. Azt követően azonban egyre növelte előnyét, mígnem 14-1-re nyert.

Győr?Tisza Volán 14-1

Az EBJL küzdelmei szombaton folytatódnak, hétközben a csapatok a magyar bajnokságban lépnek jégre. A Csíkszereda zsinórban három mérkőzést is játszik, kedden a Vasas, szerdán a Győr, csütörtökön az UTE lesz az ellenfele. Csütörtökön további négy mérkőzést rendeznek: a MAC a Pesterzsébetet, a Debrecen a Győrt fogadja, a Fehérvár Miskolcra, a Tisza Volán a KMH-hoz látogat.

U16-os bajnokság

Remekül kezdte az U16-os bajnokság alapszakaszát az Ifj. Ocskay Gábor JA, amely a Győrt 10-0-ra, az UTE-t 8-1-re múlta felül, jelezve, az előző szezonhoz hasonlóan most is a bajnokaspiránsok között kell számon tartani. A két győzelem egyaránt idegenben született, s a forduló érdekessége, hogy a további meccseken sem örülhetett a hazai csapat. A Vasas a Jégpalotában 4-1-re kapott ki a DVTK-tól, Pesterzsébetről az Egerszegi Titánok vitték el a három pontot ugyancsak 4-1-es győzelemmel, míg Debrecenben a MAC nyert 5-1-re.

Debrecen?MAC Budapest 1-5

A II. csoportban a 6-3-as végeredmény volt a sláger, hiszen a négyből három meccsen is ez az eredmény született. Az UTE B csapata hiába szerzett vezetést a Dunaújvárosi Acélbikák ellen, utóbbi végül magabiztosan nyert, ahogy a KMH B együttesének győzelme sem forgott veszélyben a Kiskőrös ellen. A budapestiek A csapata Szegedről hozta el a három pontot, a Vasas B pedig a Népligetből: az FTC ellen 12-0- ra nyert.

II. csoport

Dunaújvárosi Acélbikák?UTE B 6-3
KMH B?Kiskőrös 6-3
Tisza Volán?KMH 3-6
FTC?Vasas B 0-12

Ezúttal hétközben is rendeznek mérkőzést az U16-os bajnokságban, az I. csoportban a Csíkszereda keddtől csütörtökig sorrendben az Egerszegi Titánokkal, a Győrrel és a Fehérvárral játszik. A II. csoportban szerdán a MAC B a Gepárd JE-t fogadja.

14:40 MAC Budapest B?Gepárd JE

Central Europe Hockey Cup-ban a következő napokban nem rendeznek magyar érdekeltségű mérkőzést.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság a hétvégén két meccs is szétlövéssel dőlt el. A MAC Budapest és az Ifj. Ocskay Gábor JA a várakozásoknak megfelelően szoros meccset játszott egymással, bár előbbi a második harmadban már 3-1-re is vezetett. Előnyét az utolsó tíz percig tartotta, a hajrában a fehérváriak ugyanis egyenlítettek, így a rendes játékidő 3-3-mal zárult. A meccs büntetőkkel dőlt el, Kreisz Emma találatával a MAC nyert 4-3-ra.

A Csíkszereda és a Felcsík ugyancsak ki-ki meccset játszott egymással, amelyen hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az 58. percben éppen a Felcsík jutott előnyhöz, és csaknem ünnepelhette a győzelmet, amikor egy másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek a hazaiak. A hosszabbítás nem hozott döntést, Iuga Dávid-Cristian büntetőjével a Csíkszereda nyert 4-3-ra.

Az I. csoport további mérkőzései nem hoztak hasonló izgalmakat: a Debrecen 13-0-ra nyert a Győr ellen, az UTE 11-0-ra győzte le a Pesterzsébetet, a DVTK pedig 12-1-re a Fehérvár B csapatát.

Eredmények:

I. csoport

Debrecen?Győr 13-0
Pesterzsébet?UTE 0-11
DVTK Jegesmedvék?Ifj. Ocskay Gábor JA B 12-1
MAC Budapest?Ifj. Ocskay Gábor JA 4-3 b.

Csíkszereda?Felcsík 4-3 b.

A II. csoportban a legszorosabb eredményt a MAC B és a Gepárd JE csatája hozta. A 8. percben a Gepárd szerezte meg a vezetést, erre alig 7 perc múlva válaszolt a MAC, de az egyenlítésnek nem sokáig örülhetett, hiszen másfél perccel később ismét vezetett az ellenfél. A következő találatig a 49. percig kellett várni, a Gepárd ezzel nyert 3-1-re.

Az Egerszegi Titánok hiába lőttek három gólt a Dunaújvárosi Acélbikák ellen, utóbbi 7-3- ra győzött. Az UTE B 6-1-re múlta felül az MTK-t a KMH 5-0-ra a DVTK B együttesét, a Tisza Volán pedig 7-0-ra a Vasast.

II. csoport

MAC Budapest B?Gepárd JE 1-3
Dunaújvárosi Acélbikák?Egerszegi Titánok 7-3
UTE B?MTK 6-1
KMH?DVTK Jegesmedvék B 5-0
Tisza Volán?Vasas SC 7-0

A III. csoportban sem születtek szoros eredmények, a Jászberény 8-2-re nyert a KSI, a Debrecen 8-1-re a Sportország, míg a KMH B 7-1-re a White Sharks ellen.

III. csoport

Jászberény?KSI 2-8
Sportország?Debrecen 1-8
KMH B?White Sharks 7-1

A IV. csoportban játszott mérkőzéseken úgy záporoztak a gólok, ahogy a hétvégén novemberi eső esett kint: a Kaposvár 25-2-re győzte le a Kazincbarcikai Ördögöket, a Veszprémi Jéglovagok 38-0-ra nyertek a Szabolcsi JE ellen.

IV. csoport

Kaposvár?Kazincbarcikai Ördögök 25-2
Veszprémi Jéglovagok?Szabolcsi JE 38-0

A III. és a IV. csoportban szombaton folytatódnak a küzdelmek, az I. és a II. csoportban azonban hétközben is jégre lépnek a csapatok. Utóbbiban hétfőn találkozik egymással az MTK és a Gepárd JE, szerdán pedig a Tisza Volán a Dunaújvárost fogadja. Csütörtökön a Gepárd a DVTK B-hez látogat, az MTK a MAC B-t látja vendégül, a Vasas az UTE B-t, az Egerszegi Titánok pedig a KMH-t. Az I. csoportban ugyancsak csütörtökön a MAC Győrbe, a Fehérvár B csapata a Ferencvároshoz látogat, a Felcsík a Debrecennel játszik.