Utánpótlás Majdnem meglepetés a Népligetben

Amikor azt hisszük, minden bajnokság áll, akkor sem áll minden bajnokság. Még idehaza sem.

Bár a hét egyértelműen a magyar jégkorong-válogatottak körül forog ? a felnőttek férfiak a Tüskecsarnokban, a nők a Jégpalotában, az U20-asok Olaszországban, az U18-asok Ausztriában, az U16-osok Szlovéniában szerepelnek felkészülési tornán ?, ne feledkezzünk el arról, hogy az U14-es bajnokság eközben is dübörög.

Csütörtökön négy mérkőzést játszottak, ezek közül a Ferencváros és az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia összecsapása hozta a legnagyobb izgalmakat. A zöld-fehérek hazai jégen az első harmad után már 2-0- ra vezettek, ami ? bár a selejtezőkből messzemenő következtetéseket nem lehetett levonni, hogy a két csapat mire lesz képes egymás ellen ? némi meglepetésre adott okot. A vendégek a második harmad elején szépítettek, de két perccel később már a ferencvárosiak örülhettek. Ekkor még nem sejthették, hogy ez lesz az utolsó boldog pillanatuk a meccsen, a játékrész közepétől ugyanis elindult a fehérvári henger: a harmadik harmad előtt már ők vezettek 5-3- ra.

Az előnyüket az utolsó játékrész elején csak tovább növelték, a Ferencváros a hajrában csak szépíteni tudott, így alakult ki a 8-4-es végeredmény. A fehérváriaknál hárman osztoztak meg a gólokon: Horváth Bence és Jábor Bendegúz egyaránt mesterhármast lőtt, Fekete Alex kétszer volt eredményes, emellett egy gólpasszt is jegyzett. A Ferencváros legjobbja Halász Ákos volt, aki a négyből három találatot jegyzett, valamint ő adta a gólpasszt Illés Jánosnak.

Az Ifj. Ocskay Gábor JA B csapata már nem volt ilyen eredményes a Győr ellen, csupán a harmadik harmadot tudta megnyerni. Addigra azonban már eldőlt a meccs, hiszen a vendég győriek a második játékrész hajrájában már 7-1- re is vezettek. A vége 8-3 lett. A Debrecen ugyancsak könnyedén nyert a Pesterzsébet ellen: már az első harmad után háromgólos előnyre tettek szert, amit a második játékrészben tovább növeltek. A pesterzsébetieknek csak a szépítésre futotta, a debreceniek 5-1-re nyertek hazai jégen. A DVTK-nak gólra sem futotta a MAC Budapest ellen, amely Seregély Mira duplázásával nyitott a meccsen, s végül simán nyert 10-0-ra.

DVTK Jegesmedvék?MAC Budapest 0-10

Míg csütörtökön csak az I. csoportban rendeztek mérkőzést, szombaton mind a négyben jégre lépnek a csapatok. A hagyományokat nézve az I. csoportban a legérdekesebb összecsapásnak az UTE és a Ferencváros találkozója ígérkezik, de székely rangadóra is sor kerül, hiszen a Gyergyószentmiklós a Felcsík SK-t fogadja. Az Ifj. Ocskay Gábor JA A csapata Pesterzsébetre látogat, a MAC Budapest a Debrecent, a Győr a DVTK-t fogadja.

17:30 MAC Budapest?Debrecen

A második csoportban ugyancsak öt meccset játszanak a csapatok szombaton. A Vasas az MTK-val csap össze, a KMH a MAC B együttesével, a Tisza Volán az Egerszegi Titánokhoz látogat, a DVTK B csapata a Dunaújvárost látja vendégül, a Gepárd JE pedig az UTE B-t.

II. csoport

13:00 KMH?MAC Budapest B
13:00 Egerszegi Titánok?Tisza Volán
13:30 Vasas?MTK
14:45 DVTK Jegesmedvék B?Dunaújvárosi Acélbikák
16:30 Gepárd JE?UTE B

A III. csoport küzdelmei három mérkőzéssel folyatódnak: a White Sharks a Jászberényt fogadja, a KMH B a Debrecen B csapatával játszik, míg a Sportország a KSI-vel.

III. csoport

11:30 White Sharks?Jászberény
15:40 KMH B?Debrecen B
18:05 Sportország?KSI

A IV. csoport egyetlen találkozóján a Veszprémi Jéglovagok a Szabolcsi JE-t fogadják a budapesti Gepárd Jégcsarnokban.

IV. csoport

12:30 Veszprémi Jéglovagok?Szabolcsi JE

Miután az U14-es és az U16-os bajnokságban csak egy-két forduló ment le, nem érdemes még a tabella állását böngészni. A bajnoki szünetet kihasználva ellenben körképet adunk U20-as és az U18-as hazai bajnokság, illetve az osztrák korosztályos ligák, valamint az U16-os Central Europe Hockey Cup állásáról.

U20-as bajnokság/EBYSL

A hazai juniorbajnokságban a csapatok többsége öt mérkőzésen van túl, kivéve a MAC Budapestet és a KMH-t, előbbi ugyanis három, utóbbi négy meccset játszott. A tabella élén a Fehérvár áll hibátlan teljesítménnyel, őket a Vasas követi, amely ugyancsak veretlen még a bajnokságban, de a MAC ellen hosszabbításban nyert, így egy pontot vesztett. A harmadik helyet a Debrecen foglalja el, de a MAC három mérkőzéssel a háta mögött csak két ponttal van lemaradva tőle.

Az osztrák juniorliga A csoportjában a MAC Budapest 16 mérkőzés után a második helyet foglalja el. A toronymagasan vezető Red Bull Salzburgot már nehezen fogja be, a pozíciójáért azonban még biztosan nagyot csatázik a közvetlen vetélytársakkal. A KMH ugyancsak 16 meccset játszva 12 pontot gyűjtött, így nem sorolható ebbe a körbe, a csoportban csak a Linzt előzi meg.

A Fehérvár szintén a második helyen áll a B csoportban, de csak három pont választja el a jelenleg vezető Vienna Capitalstól. A Debrecen és a Miskolc közös csapata a negyedik helyen áll, de abszolút adott az esély az előrelépésre. Ugyanez igaz a Vasasra is, amely alig van lemaradva a vetélytársaktól, 14 mérkőzés után a negyedik helyen tanyázik. A C csoportot a Jesenice vezeti.

A hazai bajnokság november 8-án, az EBYSL november 10-én folytatódik.

U18-as bajnokság/EBJL

A legsűrűbb programja talán az U18-asoknak van a szezonban, hiszen a legtöbb csapatnak két fronton is helyt kell állni a népes mezőnyben. A hazai bajnokságban az Ifj. Ocskay Gábor JA áll az élen úgy, hogy két mérkőzéssel többet játszott az őt követő Csíkszeredánál és a MAC-nál. A fehérváriak eddig három pontot hullajtottak el, a MAC ellen szétlövésben nyertek, a Debrecennel szemben hosszabbításban maradtak alul. A Csíkszereda a nyolc mérkőzéséből hetet megnyert, de éppen a Fehérvártól szenvedett vereséget. A MAC statisztikája ennél cifrább, a budapestiek nyolcból öt meccsen győztek a rendes játékidőben, emellett van két hosszabbításos győzelmük és a már említett büntetőkkel elszenvedett vereség. A három éllovast az UTE még utolérheti, a többi csapat azonban némileg leszakadt már tőlük.

Az EBJL-ben két csoportban folynak a küzdelmek, mindkettő élén magyar csapat áll. Az A csoportot 15 mérkőzés után a Fehérvár vezeti, előnye 11 pont a második Villach előtt. A Győr az 5., a Vasas a 6. helyen áll a hét együttest számoló csoportban. A B-ben nyolc csapat szerepel, közülük az UTE 39 ponttal vezeti a tabellát a 34 pontos MAC előtt. A Debrecen és a Miskolc közös csapata jelenleg a negyedik 17 ponttal, a KMH eddig 2 pontot szedett össze, így értelemszerűen az utolsó helyen áll.

Legközelebb mindkét bajnokságban november 10-én lépnek jégre a csapatok.

U16-os bajnokság/Central Europe Hockey Cup

Az idén újonnan indult U16-os közép-európai sorozatban két magyar csapat érdekelt. A MAC Budapest 6 mérkőzés után 13 ponttal a második helyen áll, a Fehérvár 7 találkozót játszva 12 ponttal a harmadik. Az esélyeknek megfelelően a Sparta Praha 20 ponttal magabiztosan vezet, ami meglepetést okoz az a Slovan Bratislava szereplése, amely 6 mérkőzésen csak 4 pontot gyűjtött, így az 5. helyen áll a hétcsapatos bajnokságban.

Magyar érdekeltségű meccset november 11-én rendeznek, a Fehérvár a Dukla Trencínt fogadja.

Az U16-os bajnokságban vasárnap a II. csoportban Vasas B a Dunaújvárosi Acélbikákkal csap össze, az I. csoportban legközelebb november 11-én rendeznek mérkőzést.