Svédország–Kazahsztán 7-3

A svédek remek speciális egységeiknek köszönhetően gólokban gazdag meccsen verték Kazahsztánt. Nyquist és Wennberg kiválóan játszottak, előbbi 3+1, utóbbi 1+3 ponttal zárta az estét.

A mérkőzés elején Kazahsztán meglepte Svédországot, ennek eredményeként 3 perc után emberelőnybe került. A svédek kibekkelték a hátrányt, majd a 7. percben eleresztették első kaput eltalált lövésüket. A harmad közepétől már a háromkoronások domináltak, a 13. percben góllá ért a fölény, Backlund lőtt takarásból, Kolesznyik semmit sem láthatott. A következő percekben tovább nőtt a svédek előnye, előbb Klasen talált be, némileg gyanús helyzetből, ugyanis a svédek elcserélték magukat, a játékvezetők nem így látták, majd egy percre rá Larsson lőtt gólt a bedobópontról. A slusszpoént Boyd szolgáltatta, 19:59-nél emberelőnyben belőtte Kazahsztán szépítőgólját.

A 25. percben a svédek kihasználták az első emberelőnyüket, Wennberg alapvonalról érkező passzát a kapunak szemben álló Nyquist belőtte. A gól után Kolesznyik helyét Poluektov vette át a kazah kapuban. Az új hálóőr 4 percig maradt kapott gól nélkül, ekkor Omark keresztpasszából Nyquist volt eredményes. A meccs felénél hiába került emberelőnybe Kazahsztán, az egyik bekk eladta a saját kapuja mögött a korongot, amit Wennberg emberhátrányos góllal büntetett. A harmad utolsó percében Bochenski akasztotta a kiugró Omarkot, a játékvezetők büntetőt ítéltek, a rávezetésre visszatérő Kolesznyik védte a próbálkozást.

A záró húsz perc elején a svédek teret engedtek a kazahoknak, akik ezt gólokkal büntették, előbb Markelov, majd a kék vonalról estében Sztarcsenko kozmetikázott az eredményen. A 48. percben 6-3 állt az eredményjelzőn. Kazahsztán még tovább zárkózhatott volna, ám megint kaptak egy emberhátrányos gólt, mely Nyquist mesterhármasát jelentette. A folytatás nem hozott gólt, Svédország 7-3-ra nyert, így továbbra is harcban áll a csoportelsőségért.