Svédország–Dánia 5-2

A svédek egy elszórakozott első harmad után a második húsz percben eldöntötték a dánok elleni rangadót. Két forduló után nem maradt százszázalékos együttes a moszkvai csoportban.

Svédország egyből nekiesett ellenfelének, ennek köszönhetően az 59. másodpercben emberelőnybe került. A háromkoronások nyomása 5 az 5 ellen is megmaradt. A 15. percben viszont 5 a 4 ellen játszhatott Dánia, amit 9 másodperc alatt kihasznált, Ehlers lövése megpattant egy svéd játékoson, Fasth tehetetlen volt. A gól után két perccel megint előnyben játszhattak a dánok, ám ekkor sokkal jobban védekeztek a svédek.

A második harmad is emberelőnnyel indult, ám az elsővel ellentétben most a dánok kerültek előnybe. A svéd kiegészülés után is maradt a piros-fehérek fölénye. Hiába, a játékrész első svéd kapura lövése gólt hozott, Fantenberg próbálkozása megpattant egy dán korcsolyán, a korong Rosén elé került, aki gólt lőtt. Az egyenlítés után nem sokkal jött a svéd vezetés, Backlund emberelőnyös próbálkozása egy dán korcsolyáról jutott be Dahm kapujába. A 37. percben előbb Madsen kapott 2 perces, 18 másodperccel később pedig Jesper B. Jensen 2+2 perces büntetést, így komoly emberhátrányba került Dánia. Svédország a kettős emberelőnyt Nygren révén kihasználta, majd a fennmaradó előnyt Backlund váltotta gólra, ezzel háromgólosra nőtt a sárga-kékek
előnye.

A harmadik játékrészben Svédország kontrollálta a meccset, a közepén az emberhátránya idővel emberelőnybe fordult, azt pedig kihasználta. A dán harmadban az egyik bekk elütött a korong fölött, Nyquist lecsapott a pakkra, elfektette Dahmot, majd belőtte csapata ötödik gólját. Az 5-2-es végeredményt 6 másodperccel a vége előtt Jesper B. Jensen állította be, aki remekül érkezett Bjorkstrand alapvonalról érkező passzára. A moszkvai csoportban két veretlen együttes maradt, Svédország és Csehország egyaránt 5-5 ponttal áll.