Nagy-Britannia?Románia 4-3

A nottinghami selejtezők második mérkőzésén is az esélyes győzött, ám az “Erste Liga-válogatott” alaposan megnehezítette ellenfele dolgát.

A sok-sok székellyel felálló romániai együttes a 15. percben az ukrán Kiricsenko révén megszerezte a vezetést, ám ennek nem örülhetett sokáig keleti szomszédunk, hiszen Ehrhardt egy percen belül egyenlített, majd Farmer kisvártatva megszerezte a második hazai találatot is. Erre is volt válasza Romániának, a 30. percben Tranca egyenlített. Utána ismét a britek következtek, Myers, majd az újonnan honosított Connolly fél percen belül lőtt gólt, 4-2-re módosítva az állást. Július Pénzes gárdája a nagy nyomás ellenére nem rogyott meg, a harmadik játékrészben is komoly ellenállást tanúsított. Nagyon jó kis hoki zajlott a nottinghami aréna jegén, ami még izgalmasabbá vált, miután az 57. percben Salló hatalmas bombája utat talált Ben Bowns kapujába, 4-3. Arra viszont már nem maradt erejük Gógáéknak, hogy támadjanak az egyenlítésért, a kapuslehozatalig sem tudtak eljutni, így a favorit begyűjtötte a 3 pontot. Ezzel együtt le a kalappal a vesztes előtt is, amely ellen nagyon nem lesz könnyű dolga a magyar válogatottnak szombaton.