Magyarország?Észtország 4-1

Hári János mesterhármasával és Karol Csányi találatával magabiztos győzelemmel kezdett a magyar válogatott Nottinghamben.

Magyarország a divízió 1/B csoportos Észtország ellen kezdte az olimpiai selejtező tornát. Csapatunk kapuját Rajna védte, de a másik hálóőr is ismerős lehetett, hiszen a korábban Dunaújvárosban, illetve a Vasasban is megfordult Koitmaa állt az észt ketrec elé. A mérkőzés elején gyorsan kialakult a ?rend?: a mieink támadtak, a fiatal balti csapat inkább védekezett. Válogatottunk többször is szép kombinációkat vitt végig, de az észtek is bátran indultak előre, ha tehették, bár sok veszélyt nem jelentettek. A fölény a 11. percben érett góllá, amikor a korong Hárin irányt változtatva csúszott át az észt kapus és a kapuvas között (1-0). Alig egy perc múlva Garát oldalról eleresztett bombája vágódott ki a kapuvasról. Éledezett a kék-fehér gárda, Rajnának rövid időn belül kétszer is védenie kellett. A hátralévő időben kiegyenlítettebb lett a játék, így a mieinknek a támadások mellett a védekezésre is oda kellett figyelniük. A 17. percben kisebb kavarodás alakult ki az észt kapu előtt, de nem sikerült áttuszkolni a pakkot Koitmaa-n. A szünet előtt nem sokkal elcserélte magát a magyar csapat, a büntetésre Sofron ült ki.

A második harmad áthúzódó észt emberelőnnyel indult, de ezt gond nélkül védekezték ki a mieink. Teljes létszámban ismét Koitmaa dolgozott többet, sorra alakította ki helyzeteit a piros-fehér-zöld alakulat, ám közben az észtek egy-egy kontrával odaértek Rajna kapujához. Az első magyar emberelőnyre a 26. percig kellett várni, majd a következő gólra csak 54 másodpercet. Ezúttal is Hári volt a főszereplő, a bedobópont közeléből útjára bocsátott korongja egy védőt érintve jutott a kapuba (2-0). A 30. percben szépítettek a baltiak. Lodeikin indult el a saját harmadából, a magyar kapu előteréig jutott, majd az előtte korcsolyázó védő mellett a rövid sarokba bombázott (2-1). A mieink gyorsan, bő másfél perc alatt visszaállították a kétgólos különbséget, Stipsicz feladását Hári oldalról kapásból vágta a felső sarokba (3-1). A következő magyar emberelőny a hajrában ? leginkább Koitmaa védéseinek köszönhetően ? kimaradt, és ugyanerre a sorsra jutott az utolsó két percre jutó fórunk is.

A harmadik játékrészből fél perc sem telt el, amikor Terbócs centerezett, Erdély közeli lövését azonban Koitmaa nagy bravúrral védte. Ismét csak helyzetekig jutottunk emberelőnyben, de utána egyenlő létszám mellett is maradt a magyar dominancia. A mieink magabiztosan tartották kézben a meccset, és leginkább csak Koitmaa-n múlt, hogy nem változott az eredmény, igaz, Rajna sem maradt teljesen munka nélkül. Az 57. percben növelte előnyét a magyar válogatott: Csányi húzta meg a jobb szélen, majd a rövid felső sarokba bombázott (4-1), ez lett a végeredmény.

A magyar válogatott megtette az első fontos lépést a nottinghami előselejtezőn, magabiztosan legyőzte Észtországot, folytatás szombaton délután Románia ellen.