MAC Újbuda–Villacher SV 4-5

 

Az újbudai Extraliga-csapat egy kezdetben góltalan, majd annál fordulatosabb mérkőzésen vereséget szenvedett EBEL-es ellenfelétől.

A mérkőzés nagyon sokáig a kapusokról szólt, ugyanis az első 34 percben hibátlanul védtek a hálóőrök. A második harmad utolsó 6 percében viszont olyannyira megtört a gólcsend, hogy 5-ször is eredményesek voltak a felek. Előbb Pápa passzából Sofron talált be a bedobópont környékéről, majd egy perccel később egy késleltetett kiállítás során egy egész pályás szólóból Blake Orban révén megszületett a második MAC-gól, 2-0. Újabb egy percre rá szépített a Villach, Patrick Bjorkstrand lőtte el a korongot Bálizs füle mellett, aztán Chris Collins egyenlített lendületből érkezve. Úgy tűnt, döntetlennel vonulnak a szünetre a csapatok, ám Garát Zsombor a dudaszó előtt bebombázta a hazaiak 3. gólját. A záró felvonás közepén megint egyenlített a VSV: Nico Brunner lőtt hasonló gólt, mint Sofron. Egy perc sem telt el, amikor egy svájci figurából Martin Ulmer fordított. Az 57. percben újra döntetlen állt az eredményjelzőn, Bodó okos akció végén betuszkolta a korongot az osztrák kapuba. Hosszabbításra került sor, a 3 a 3 elleni túlóra 56 másodpercig tartott, Collins megindult és kilőtte a botos oldalt.

A MAC a Traktor elleni 2-6 után most 5-4-re kapott ki, és legközelebb jövő pénteken lép jégre az ugyancsak EBEL-es Vienna Capitals ellen.

mac

fotó: MAC facebook

A magyar klubok 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 3., szombat:
17:00: HK Levice (SVK-2.)–Gyergyói HK (Léva) 7-6 b.
19:00: MAC Újbuda–Traktor Cseljabinszk (KHL, Maribor) 2-6

augusztus 7., szerda:
19:15 GKS Katowice (POL-1.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 5-2

augusztus 8., csütörtök:
16:00 DEAC–JKH GKS Jastrzebie (POL-1., Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 2-3
19:30 Vienna Capitals Silver (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Bécs) 4-8

augusztus 9., péntek,
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály) 5-3
19:15 HC RT Torax Poruba 2011 (CZE-2.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 5-2

augusztus 10., szombat:
11:00 DEAC–Draci Sumperk (CZE_3., Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 3-5
17:00: MAC Újbuda–Villacher SV (EBEL, Tüskecsarnok) 4-5 h.
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros)
20:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 11., vasárnap:
19:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 15., csütörtök:
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DEAC (Nagymihály)
19:00 Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Ljubljana)
??:?? Fehérvári Titánok–EC KAC II (Alpesi Liga, Székesfehérvár)
??:??: Szlovákia U20–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 16., péntek:
17:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Jesenice)
18:00: DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom (Miskolc)
19:00: MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL, Tüskecsarnok)
??:??: HC07 Detva (SVK-1.)–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 17., szombat:
Schiller-Vasas HC–HK Trnava (SVK-2., Káposztásmegyer)
??:??: MHK 32 Liptovsky Mikulás (SVK-1.)–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 18., vasárnap:
Schiller-Vasas HC–HK Levice (SVK-2., Káposztásmegyer)

augusztus 20., kedd:
HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva)

augusztus 22., csütörtök
19:00: HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)

augusztus 23., péntek:
15:00: DVTK Jegesmedvék–Cracovia Krakow (POL-1., Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)
16:30: Fehérvár AV19–Villach (EBEL, Bled)
17:00: Stavanger Oilers (NOR-1.)–UTE (Maribor)
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–DEAC (Nagytapolcsány)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra)
??:?? HK Trnava (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Nagyszombat)

augusztus 24., szombat:
20:00 Sheffield Steelers (GBR-1.)–MAC Újbuda (FlyDSA Arena, Sheffield)
??:?? Fehérvár AV19–Grenoble (FRA-1., Bled)

augusztus 25., vasárnap:
19:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–MAC Újbuda (Viola Arena, Cardiff)
??:?? Tátra Kupa helyosztó DVTK Jegesmedvék–(HK Poprad (SVK-1.) / Dukla Michalovce (SVK-1.) / Les Aigles de Nice (FRA-1., Poprád)
??:?? Fehérvár AV19–Szlovénia/Jesenice (Alpesi Liga)/Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga, Bled)

augusztus 27., kedd:
18:30: FTC-Telekom–MHC Nové Zámky (SVK-1., Pesterzsébet)
HC Torax Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 28., szerda:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–UTE (Nagytapolcsány)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Léva)

augusztus 29., csütörtök:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
18:00: HC Orli Znojmo (EBEL)–MAC Újbuda (Znojmo)

augusztus 30., péntek:
17:00 HKM Zvolen–DVTK Jegesmedvék (Zólyom)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC (Dunaújváros)
18:00: DEAC–Hokiklub Budapest (Debrecen)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

augusztus 31., szombat:
UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út)
FTC-Telekom–Fehérvár AV19 (Szuperkupa, Tüskecsarnok?)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 1., vasárnap:
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 3., kedd:
18:00: UTE–MHC Nové Zámky (SVK-1., Megyeri út)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (Dunaújváros)
JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie)

szeptember 5., csütörtök:
??:??: Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák (Székesfehérvár)

szeptember 6., péntek:
18:00: DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-1., Miskolc)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Léva)
FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet)

szeptember 9., hétfő:
17:00: Hokiklub Budapest–HK Levice (SVK-2., Tüskecsarnok)
18:30 DEAC–Schiller-Vasas (Debrecen)

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 17., csütörtök
KHL 18:00 AKBJOK 
    • SPORT 2
U18Q 18:40 MACSZG 8-0VÉGE
U18Q 18:45 UTEPHC 0-2VÉGE
U18Q 19:00 DABVAS 3-7VÉGE
U18Q 19:00 ETOSZA 1-6VÉGE
október 18., péntek
EBYSL 13:30 VASRBS 2-5VÉGE
KK 15:00 BRARIG 3-5VÉGE
KK 16:00 FTCTXU 6-0VÉGE
EBYSL 16:30 OKAAVS 1-5VÉGE
EXL 17:30 DUMMAC 4-1VÉGE
EL 18:00 HKBGYE 1-4VÉGE
EL 18:00 UTEDAB 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBVAS 5-2VÉGE
EL 18:30 TITSCC 3-6VÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-3VÉGE
EBYSL 19:15 VICMAC 1-4VÉGE
U18Q 19:20 FTCSZA 2-8VÉGE
EBYSL 19:30 UTEHCI 6-4VÉGE
október 19., szombat
EBYSL 10:30 VASVSV 0-3VÉGE
EBYSL 11:15 EASMAC 1-4VÉGE
EBJL 14:10 VASDHK 7-0VÉGE
EWHL 14:30 KMHPOL 4-2VÉGE
EBJL 14:50 VICMIS 2-6VÉGE
U18Q 15:10 DABSZG 12-2VÉGE
KK 16:00 FTCOLJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:30 UTERBS 5-3VÉGE
EBYSL 16:30 VICAVS 2-6VÉGE
EWHL 17:00 BOZMAC 2-4VÉGE
U18Q 17:20 MACAVS 3-5VÉGE
EL 17:30 TITVAS 4-2VÉGE
KK 17:30 DONBRA 7-1VÉGE
EL 18:00 DABGYE 3-0VÉGE
SVK3 18:00 PHCIZH 1-9VÉGE
október 20., vasárnap
EBYSL 08:30 OKAMAC 1-4VÉGE
EBYSL 09:00 VASHCI 4-7VÉGE
EBYSL 11:00 EASAVS 1-5VÉGE
KK 13:30 CZBBRA 4-7VÉGE
EWHL 14:20 POLKMH 0-7VÉGE
EBYSL 15:00 UTEVSV 2-1 BVÉGE
EXL 17:00 MACNIT 0-7VÉGE
EXL 17:00 ZVOMIS 2-1VÉGE
EBEL 17:30 AVSVIC 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
KK 18:00 RITFTC 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBHKB 3-2 BVÉGE
EL 18:30 UTESCC 2-5VÉGE
U21Q 19:05 DABPHC 5-1VÉGE
október 21., hétfő
EL 18:00 VASSCC 
    • M4 SPORT
október 22., kedd
EBJL 16:45 UTEAVS 
EXL 18:00 MISMAC 
MK 18:00 DABUTE 
MK 18:00 HKBDEB 
MK 18:30 TITVAS 
október 23., szerda
KHL 18:30 DRITRK 
    • SPORT 1
Partnerünk