DEAC–GKS Katowice 2-5

   

Vereséggel kezdte a csehországi ötcsapatos tornát az előző Erste Liga-idény elődöntőse.

David Musial csapata a lengyel bajnokság kiváló kerettel rendelkező bronzérmesével, a GKS Katowicével találkozott a Torax Kupa nyitónapján. A találkozó első harmada gólzáport hozott, úgy, hogy a találatok felváltva estek. Krezolek góljára Izacky válaszolt, Michalski szerzett ismét előnyt a GKS-nek, Novotny egyenlített. 2-2 után mindössze 25 másodpercre volt szüksége Krezoleknek, hogy belője a harmadik lengyel találatot. A második felvonásban mérséklődött a rohanás, csupán egy gól született, ezt Rajamaki érte el az ex-DAB-os Miika Franssila asszisztja nyomán, 4-2 oda. Az utolsó játékrészben ugyanígy egyszer jutott túl a korong a gólvonalon, Krezolek az 55. percben mesterhármasnak örülhetett, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. A 20 éves Patryk Krezolek több korosztályos világbajnokságon is gól- és ponterős játékot mutatott korábban, tavaly a nagyválogatottban is bemutatkozott, ám felnőtt-vb-n még nem szerepelt. Tavaly 19 pontig jutott a csatár a a Katowice színeiben, ha így folytatja, lesz az még több is.

A torna első mérkőzésén is lengyel siker született: a Jastrzebie 3-0-ra verte a cseh harmadosztályú Draci Sumperket. Csütörtökön a debreceniek éppen a Jastrzebie ellen lépnek jégre délután 4 órától.

A DEAC kerete a Torax Kupán:

Kapusok: Hetényi Zoltán, Gönczi Lajos
Védők: Andrej Markov, Phil Kiss, Léránt René, Vokla Roland, Sándor Flórián, Clint Filbrandt
Támadók: Jakub Izacky, Dominik Novotny, Berta Ákos, Hári Norbert, Salló Barna, Molnár Dávid, Vlagyiszlav Kulesov, Erik Piatak, Martin Daloga, Sági Martin, Mazzag Dániel, Kozma Ferenc

A DEAC mérkőzései a Torax Kupán:

Augusztus 7. 19:15 DEAC–Katowice 2-5
Augusztus 8. 16:00 DEAC–Jastrzebie
Augusztus 9. 19:15 DEAC–Torax Poruba
Augusztus 10. 11:00 DEAC–Draci Sumperk

musialdeac

fotó: deacjegkorong.hu

A magyar klubok 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 3., szombat:
17:00: HK Levice (SVK-2.)–Gyergyói HK (Léva) 7-6 b.
19:00: MAC Újbuda–Traktor Cseljabinszk (KHL, Maribor) 2-6

augusztus 7., szerda:
19:15 GKS Katowice (POL-1.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 5-2

augusztus 8., csütörtök:
16:00 DEAC–JKH GKS Jastrzebie (POL-1., Torax Kupa, Ostrava-Poruba)
19:30 Vienna Capitals Silver (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Bécs)

augusztus 9., péntek,
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály)
19:15 HC RT Torax Poruba 2011 (CZE-2.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 10., szombat:
11:00 DEAC–Draci Sumperk (CZE_3., Torax Kupa, Ostrava-Poruba)
17:00: MAC Újbuda–Villacher SV (EBEL, Tüskecsarnok)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros)
20:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 11., vasárnap:
19:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 15., csütörtök:
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DEAC (Nagymihály)
19:00 Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Ljubljana)
??:?? Fehérvári Titánok–EC KAC II (Alpesi Liga, Székesfehérvár)
??:??: Szlovákia U20–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 16., péntek:
17:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Jesenice)
18:00: DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom (Miskolc)
19:00: MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL, Tüskecsarnok)
??:??: HC07 Detva (SVK-1.)–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 17., szombat:
Schiller-Vasas HC–HK Trnava (SVK-2., Káposztásmegyer)
??:??: MHK 32 Liptovsky Mikulás (SVK-1.)–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 18., vasárnap:
Schiller-Vasas HC–HK Levice (SVK-2., Káposztásmegyer)

augusztus 20., kedd:
HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva)

augusztus 22., csütörtök
19:00: HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)

augusztus 23., péntek:
15:00: DVTK Jegesmedvék–Cracovia Krakow (POL-1., Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)
16:30: Fehérvár AV19–Villach (EBEL, Bled)
17:00: Stavanger Oilers (NOR-1.)–UTE (Maribor)
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–DEAC (Nagytapolcsány)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra)
??:?? HK Trnava (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Nagyszombat)

augusztus 24., szombat:
20:00 Sheffield Steelers (GBR-1.)–MAC Újbuda (FlyDSA Arena, Sheffield)
??:?? Fehérvár AV19–Grenoble (FRA-1., Bled)

augusztus 25., vasárnap:
19:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–MAC Újbuda (Viola Arena, Cardiff)
??:?? Tátra Kupa helyosztó DVTK Jegesmedvék–(HK Poprad (SVK-1.) / Dukla Michalovce (SVK-1.) / Les Aigles de Nice (FRA-1., Poprád)
??:?? Fehérvár AV19–Szlovénia/Jesenice (Alpesi Liga)/Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga, Bled)

augusztus 27., kedd:
18:30: FTC-Telekom–MHC Nové Zámky (SVK-1., Pesterzsébet)
HC Torax Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 28., szerda:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–UTE (Nagytapolcsány)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Léva)

augusztus 29., csütörtök:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
18:00: HC Orli Znojmo (EBEL)–MAC Újbuda (Znojmo)

augusztus 30., péntek:
17:00 HKM Zvolen–DVTK Jegesmedvék (Zólyom)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC (Dunaújváros)
18:00: DEAC–Hokiklub Budapest (Debrecen)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

augusztus 31., szombat:
UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út)
FTC-Telekom–Fehérvár AV19 (Szuperkupa, Tüskecsarnok?)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 1., vasárnap:
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 3., kedd:
18:00: UTE–MHC Nové Zámky (SVK-1., Megyeri út)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (Dunaújváros)
JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie)

szeptember 5., csütörtök:
??:??: Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák (Székesfehérvár)

szeptember 6., péntek:
18:00: DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-1., Miskolc)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Léva)
FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet)

szeptember 9., hétfő:
17:00: Hokiklub Budapest–HK Levice (SVK-2., Tüskecsarnok)
18:30 DEAC–Schiller-Vasas (Debrecen)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
november 11., hétfő
U21 19:10 UTEDAB 6-2VÉGE
november 12., kedd
BL 17:00 JMIRBM 
    • SPORT 2
EL 18:00 DABFTC 2-3HVÉGE
EL 18:00 HKBTIT 5-3VÉGE
EL 18:00 UTEDEB 3-2VÉGE
EBEL 19:15 AVSVSV 1-2 HVÉGE
    • DIGI SPORT 2
november 13., szerda
BL 18:00 MHKMNH 
    • SPORT 2
EL 18:40 VASDAB 1-7VÉGE
U18 18:40 AVSUTE 8-1VÉGE
november 14., csütörtök
U21 12:55 PHCUTE 1-5VÉGE
U21 14:50 DHKETO 6-2VÉGE
U18 18:00 SZGKMH 1-5VÉGE
U21 18:40 VASMIS 6-4VÉGE
U21 19:10 KMHFTC 8-0VÉGE
U21 19:50 MACAVS 1-8VÉGE
november 15., péntek
EL 17:30 GYEDEB INFO
EL 18:00 DABSCC INFO
EXL 18:00 MACSBA INFO
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:30 MISDTV INFO
EL 18:40 VASUTE INFO
KK 19:30 SÖNFTC 
U18 19:35 FTCDHK INFO
EBEL 19:45 HCBAVS 
november 16., szombat
EWSC   KMHSKP 
KK 16:00 NOTFTC 
EL 17:30 GYEBRA 
SVK3 17:30 PHCBRZ 
U18 18:00 ÓHADAB 
U18 19:10 MACMIS 
november 17., vasárnap
EWSC 11:15 AJAMAC 
U21 14:10 MACDHK 
KK 15:00 FTCAMI 
EL 16:00 BRADEB 
EXL 17:00 DTRMAC 
U21 17:00 ETOMIS 
EBEL 17:30 DECAVS 
EXL 17:30 MISKOS 
    • DIGI SPORT 2
EL 18:00 HKBSCC 
EL 18:30 UTETIT 
U21 18:40 AVSVAS 
Partnerünk