Dukla Michalovce–DVTK Jegesmedvék 5-3

   

Nagymihályon kezdte az előszezont a miskolci Extraliga-csapat, a hazaiak kétgólos győzelmet arattak.

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a DVTK Jegesmedvék csapata, amely az Extraliga újoncához, a Dukla Michalovcéhez látogatott. A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot hozott, a felek nagyjából azonos arányban osztották fel a támadóidőt. Emberelőnyből a hazaiaknak volt több, ám ezekkel nem tudtak mit kezdeni. Hasonló volt a helyzet a miskolciak speciális játékával is. A vezetést mégis fórban szerezte meg a Dukla a 16. percben, amikor Hricina maradt egyedül Adorjánnal szemben, kimozgatta a kapust és a bal felső sarokba lőtt (1-0).

A második játékrész elején, a 25. percben egyenlítettek a vendégek, a magasból lehulló korongot Kiss Dániel a bedobókör tetejéről, fordulásból lőtte a rövid felső sarokba (1-1). Két perc múlva visszavette a vezetést a hazai csapat: Szafaralejev a bulipontnál átjátszotta az előtte álló védőt, majd kilőtte a hosszút (2-1). A következő gól pontosan a mérkőzés felénél esett, egy keresztpasszt az üresen érkező Novicky vágott egyből Adorján kapujába (3-1). Gyorsan jött a miskolci válasz, 33 másodperc múlva egy megnyert buli után Ritó a kék vonal közeléből bombázott a hazai ketrecbe (3-2). A következő időszak inkább a küzdelemről szólt, viszonylag kevés nagy helyzettel.

A következő találatra a harmadik harmad elejéig, a 46. percig kellett várni, egy lecsorgó korongot Toma lőtt a hálóba (4-2). Öt perccel később Lalancette emberelőnyben egy kapu előtti kavarodásból növelte a hazaiak előnyét (5-2). Az utolsó szó a Jegesmedvéké volt: szűk két perccel a vége előtt Miskolczi kapu előtti beleszúrása eredményezett gólt (5-3). Ezzel hajszálra ugyanaz az eredmény született, mint a két csapat tavaly nyári első előszezonmeccsén.

A miskolciak legközelebb hazai pályán fogadják jövő pénteken 18 órától az Erste Liga-bajnok FTC-Telekomot.

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Rajna) – Szirányi, Dudás, Ritó, Vas, Beauvillier – Gőz, Vandane, Beach, Galanisz, Rodman – Ross, Vojtkó, Harrison, Tousignant, Kiss P. – Láda, Kiss D., Miskolczi, Részegh, Magosi – Farkas.

Dukla Michalovce: Trenčan – Mesikämmen, Bdžoch, Kolba, Dalhuisen, Zekucia, Mesaroš, Novický, Hopkovič – Juusela, Lalancette, Spilar – Hvila, Galamboš, Hričina – Szafaralejev, Linet, Salonen – Chalupa, Toma, Hamráček.

dvtk

fotó: dvtk.eu

A klubok 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 3., szombat:
17:00: HK Levice (SVK-2.)–Gyergyói HK (Léva) 7-6 b.
19:00: MAC Újbuda–Traktor Cseljabinszk (KHL, Maribor) 2-6

augusztus 7., szerda:
19:15 GKS Katowice (POL-1.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 5-2

augusztus 8., csütörtök:
16:00 DEAC–JKH GKS Jastrzebie (POL-1., Torax Kupa, Ostrava-Poruba) 2-3
19:30 Vienna Capitals Silver (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Bécs) 4-8

augusztus 9., péntek,
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály) 5-3
19:15 HC RT Torax Poruba 2011 (CZE-2.)–DEAC (Torax Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 10., szombat:
11:00 DEAC–Draci Sumperk (CZE_3., Torax Kupa, Ostrava-Poruba)
17:00: MAC Újbuda–Villacher SV (EBEL, Tüskecsarnok)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros)
20:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 11., vasárnap:
19:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 15., csütörtök:
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DEAC (Nagymihály)
19:00 Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Ljubljana)
??:?? Fehérvári Titánok–EC KAC II (Alpesi Liga, Székesfehérvár)
??:??: Szlovákia U20–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 16., péntek:
17:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Jesenice)
18:00: DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom (Miskolc)
19:00: MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL, Tüskecsarnok)
??:??: HC07 Detva (SVK-1.)–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 17., szombat:
Schiller-Vasas HC–HK Trnava (SVK-2., Káposztásmegyer)
??:??: MHK 32 Liptovsky Mikulás (SVK-1.)–Corona Brassó (Gyetva)

augusztus 18., vasárnap:
Schiller-Vasas HC–HK Levice (SVK-2., Káposztásmegyer)

augusztus 20., kedd:
HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva)

augusztus 22., csütörtök
19:00: HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)

augusztus 23., péntek:
15:00: DVTK Jegesmedvék–Cracovia Krakow (POL-1., Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)
16:30: Fehérvár AV19–Villach (EBEL, Bled)
17:00: Stavanger Oilers (NOR-1.)–UTE (Maribor)
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–DEAC (Nagytapolcsány)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra)
??:?? HK Trnava (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Nagyszombat)

augusztus 24., szombat:
20:00 Sheffield Steelers (GBR-1.)–MAC Újbuda (FlyDSA Arena, Sheffield)
??:?? Fehérvár AV19–Grenoble (FRA-1., Bled)

augusztus 25., vasárnap:
19:00 Cardiff Devils (GBR-1.)–MAC Újbuda (Viola Arena, Cardiff)
??:?? Tátra Kupa helyosztó DVTK Jegesmedvék–(HK Poprad (SVK-1.) / Dukla Michalovce (SVK-1.) / Les Aigles de Nice (FRA-1., Poprád)
??:?? Fehérvár AV19–Szlovénia/Jesenice (Alpesi Liga)/Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga, Bled)

augusztus 27., kedd:
18:30: FTC-Telekom–MHC Nové Zámky (SVK-1., Pesterzsébet)
HC Torax Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 28., szerda:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–UTE (Nagytapolcsány)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Léva)

augusztus 29., csütörtök:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
18:00: HC Orli Znojmo (EBEL)–MAC Újbuda (Znojmo)

augusztus 30., péntek:
17:00 HKM Zvolen–DVTK Jegesmedvék (Zólyom)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC (Dunaújváros)
18:00: DEAC–Hokiklub Budapest (Debrecen)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

augusztus 31., szombat:
UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út)
FTC-Telekom–Fehérvár AV19 (Szuperkupa, Tüskecsarnok?)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 1., vasárnap:
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 3., kedd:
18:00: UTE–MHC Nové Zámky (SVK-1., Megyeri út)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (Dunaújváros)
JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie)

szeptember 5., csütörtök:
??:??: Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák (Székesfehérvár)

szeptember 6., péntek:
18:00: DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-1., Miskolc)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Léva)
FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet)

szeptember 9., hétfő:
17:00: Hokiklub Budapest–HK Levice (SVK-2., Tüskecsarnok)
18:30 DEAC–Schiller-Vasas (Debrecen)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 17., csütörtök
KHL 18:00 AKBJOK 
    • SPORT 2
U18Q 18:40 MACSZG 8-0VÉGE
U18Q 18:45 UTEPHC 0-2VÉGE
U18Q 19:00 DABVAS 3-7VÉGE
U18Q 19:00 ETOSZA 1-6VÉGE
október 18., péntek
EBYSL 13:30 VASRBS 2-5VÉGE
KK 15:00 BRARIG 3-5VÉGE
KK 16:00 FTCTXU 6-0VÉGE
EBYSL 16:30 OKAAVS 1-5VÉGE
EXL 17:30 DUMMAC 4-1VÉGE
EL 18:00 HKBGYE 1-4VÉGE
EL 18:00 UTEDAB 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBVAS 5-2VÉGE
EL 18:30 TITSCC 3-6VÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-3VÉGE
EBYSL 19:15 VICMAC 1-4VÉGE
U18Q 19:20 FTCSZA 2-8VÉGE
EBYSL 19:30 UTEHCI 6-4VÉGE
október 19., szombat
EBYSL 10:30 VASVSV 0-3VÉGE
EBYSL 11:15 EASMAC 1-4VÉGE
EBJL 14:10 VASDHK 7-0VÉGE
EWHL 14:30 KMHPOL 4-2VÉGE
EBJL 14:50 VICMIS 2-6VÉGE
U18Q 15:10 DABSZG 12-2VÉGE
KK 16:00 FTCOLJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:30 UTERBS 5-3VÉGE
EBYSL 16:30 VICAVS 2-6VÉGE
EWHL 17:00 BOZMAC 2-4VÉGE
U18Q 17:20 MACAVS 3-5VÉGE
EL 17:30 TITVAS 4-2VÉGE
KK 17:30 DONBRA 7-1VÉGE
EL 18:00 DABGYE 3-0VÉGE
SVK3 18:00 PHCIZH 1-9VÉGE
október 20., vasárnap
EBYSL 08:30 OKAMAC 1-4VÉGE
EBYSL 09:00 VASHCI 4-7VÉGE
EBYSL 11:00 EASAVS 1-5VÉGE
KK 13:30 CZBBRA 4-7VÉGE
EWHL 14:20 POLKMH 0-7VÉGE
EBYSL 15:00 UTEVSV 2-1 BVÉGE
EXL 17:00 MACNIT 0-7VÉGE
EXL 17:00 ZVOMIS 2-1VÉGE
EBEL 17:30 AVSVIC 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
KK 18:00 RITFTC 1-3VÉGE
EL 18:30 DEBHKB 3-2 BVÉGE
EL 18:30 UTESCC 2-5VÉGE
U21Q 19:05 DABPHC 5-1VÉGE
október 21., hétfő
EL 18:00 VASSCC 
    • M4 SPORT
október 22., kedd
EBJL 16:45 UTEAVS 
EXL 18:00 MISMAC 
MK 18:00 DABUTE 
MK 18:00 HKBDEB 
MK 18:30 TITVAS 
október 23., szerda
KHL 18:30 DRITRK 
    • SPORT 1
Partnerünk