Észtország meglepte Lengyelországot

A lengyelek csak hosszabbításban verték a baltiakat, emiatt Nagy-Britannia jutott fel az ifjúsági divízió 1/B-be.

Szombaton kialakult a végeredmény a tallinni, U18-as divízió 2/A-s világbajnokságon. Mint arról írtunk, a zárónapon a három dobogós együttes más-más ellenfelekkel játszott, tehát jó esély nyílt arra, hogy mindhárman 12-12 ponttal zárnak. A sort Litvánia nyitotta az Ausztrália elleni 7-1-es sikerrel, aztán pedig Nagy-Britannia ha nehezen is ? háromgólos előnyét leadva ?, de 4-3-ra legyűrte Dél-Koreát. Az utolsó mérkőzésre így egyértelművé vált: ha Lengyelország rendes játékidőben legyőzi Észtországot, megnyeri a vb-t. A lengyelek a 24. percben már 3-0-ra vezettek, de az észtek egyenlítettek és kiharcolták a hosszabbítást. A túlórát behúzták a vendégek, hiába, a 4-3-as sikerük csak a bronzéremre volt elég és nem tudtak azonnal visszajutni a divízó 1/B-be.

Nagy-Britannia és Litvánia egyaránt 12 ponttal zárt, az egymás elleni eredmény pedig a szigetországiaknak kedvezett, így a britek 2011 után játszhatnak újra a divízió 1-ben.