Németország–USA 3-2

Mindenki a hosszabbítást várta már, amikor a németek egy utolsó perces távoli lövéssel megszerezték a rendes játékidős győzelmet.

A vasárnap első szentpétervári mérkőzése a csoport harmadik helyéért zajlott, és ennek megfelelő lendülettel kezdtek a csapatok. Azt már tudtuk – hisz végignéztük a Szlovákia és a Fehéroroszország elleni sima sikerüket –, hogy a németek sokkal jobbak, mint azt bárki is várta, így kicsit sem csodálkoztunk, hogy az első percekben ők domináltak, majd előbb emberelőnybe kerültek, utóbb meg gólt is szereztek belőle. Az amerikaiak feldühödtek ezen, ennek is meglett az eredménye, a 11. percben egyenlítettek. Ám nem örülhettek sokáig, Ehrhoff kék vonalas bombájával 13:06-nál ismét hétfői ellenfelünknél volt a vezetés.

A második harmad Auston Matthews nagy góljával és az ebből következő újabb egyenlítéssel indult. Ez volt az a húsz perc, amiben az európai csapatnak momentuma is alig volt. Többször azonban – önfeláldozó védekezésüknek és Greiss bravúrjainak hála – mégsem kapituláltak, tartották az ikszet. Az utolsó menetben sem kellett maga mögé nyúlnia a német kapusnak, sőt. A záró percekben kiszabadultak a nyomás alól a fekete-sárgák, vezettek néhány formás akciót is, és hiába lőttek előtte sokkal többet kapura a tengerentúliak, mégis úgy tűnt, a németek akarják jobban a győzelmet. Ezzel együtt tényleg a hosszabbítást várta mindenki, amikor 59:27-nél Korbinian Holzer a kékről kapura csapta a korongot, társai ügyesen takartak, Condon kapus semmit sem látott, 3-2. A kétségbeesett USA-kapuslehozatal már semmit sem ért ezek után.

A németek 10 pontosak, az amerikaiak maradtak 9-nél. Marco Sturm csapata matematikailag ugyan még nem negyeddöntős, de gyakorlatilag igen. Hogy ez számunkra mit jelent az utolsó csatánk előtt? A fene tudja. Nem úgy néz ki ez a válogatott – mentalitásilag –, mint amely bármit is el tudna lazsálni, vagy amely fontosnak tartaná azon morfondírozni, hogy jobb lenne inkább a csehekkel folytatni a világbajnokságot, mint az oroszokkal vagy a svédekkel.