54 fős a finnek bő olimpiai kerete

 

Szocsiba több mint félszáz finn játékosnak van még esélye utazni, 25 NHL-esnek és 21 KHL-esnek.

Svédország és Szlovákia után Finnország is megnevezte azokat a játékosokat, akik a 2014-es szocsi olimpián jégre léphetnek. Erkka Westerlund másfélszer annyi játékost jelölt ki, mint a másik két válogatott. A finnek jelenlegi keretében nyolc kapus, tizenhat védő és harminc támadó található.

A Szocsiba utazó három kapus valószínűleg NHL-es lesz, nyolcból hat kapust a tengerentúli ligából jelölte ki. A védők közül heten a KHL-ben, hatan az NHL-ben, míg hárman az SM-liigában játszanak. A támadóknál is komoly a KHL-es jelenlét, tizenketten kerültek a listára az orosz bázisú ligából, míg az NHL tizennégy játékost ad, a hazai bajnokságot hárman képviselik, míg a svéd SHL-ből csak egy játékost jelöltek. Finnország az olimpia előtt Kanadával, Norvégiával és Ausztriával játszik edzőmérkőzést.

A finn válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Niklas Backström 1978 Minnesota (NHL)
Kari Lehtonen 1983 Dallas (NHL)
Antti Niemi 1983 San José (NHL)
Antti Raanta 1989 Chicago (NHL)
Tuukka Rask 1987 Boston (NHL)
Pekka Rinne 1982 Nashville (NHL)
Karri Ramö 1986 Avangard (KHL)
Petri Vehanen 1977 Lev (KHL)
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Topi Jaakola 1983 Lev (KHL)
Joonas Jarvinen 1989 Milwaukee (AHL)
Jere Karalahti 1975 Dinamo Minszk (KHL)
Lasse Kukkonen 1981 Karpat
Teemu Laakso 1987 Szeversztal (KHL)
Sami Lepistö 1984 Avtomobiliszt (KHL)
Toni Lydman 1977 Anaheim (NHL)
Tuukka Mantyla 1981 Metallurg Novokuznyeck (KHL)
Janne Niskala 1981 Atlant (KHL)
Petteri Nummelin 1972 Lukko
Joni Pitkanen 1983 Carolina (NHL)
Sami Salo 1974 Tampa Bay (NHL)
Kimmo Timonen 1975 Philadelphia (NHL)
Sami Vatanen 1991 Anaheim (NHL)
Ossi Vaananen 1980 Jokerit
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Rögle (SHL)
Aleksander Barkov 1995 Tappara
Sean Bergenheim 1984 Florida (NHL)
Valtteri Filppula 1984 Detroit (NHL)
Mikael Granlund 1992 Minnesota (NHL)
Niklas Hagman 1979 Lokomotiv (KHL)
Teemu Hartikainen 1990 Szalavat Julajev (KHL)
Juha-Pekka Hytönen 1981 Amur (KHL)
Jarkko Immonen 1982 Torpedo (KHL)
Jesse Joensuu 1987 New York Islanders (NHL)
Jussi Jokinen 1983 Pittsburgh (NHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg (NHL)
Niko Kapanen 1978 Ak Barsz (KHL)
Mikko Koivu 1983 Minnesota (NHL)
Saku Koivu 1974 Anaheim (NHL)
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Lauri Korpikoski 1986 Phoenix (NHL)
Jarno Koskiranta 1986 Szibir (KHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Ville Leino 1983 Buffalo (NHL)
Antti Miettinen 1980 Winnipeg (NHL)
Janne Pesonen 1982 Ak Barsz (KHL)
Lennart Petrell 1984 Edmonton (NHL)
Antti Pihlström 1984 Szalavat Julajev (KHL)
Jarkko Ruutu 1975 Jokerit
Tuomo Ruutu 1983 Carolina (NHL)
Sakari Salminen 1988 Torpedo (KHL)
Veli-Matti Savinainen 1986 Assat
Teemu Selanne 1970 Anaheim (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 17., vasárnap
ROM 10:30 SCCSPO 18-0VÉGE
EWHL 12:15 MEMKMH 3-4 HVÉGE
EBYSL 13:40 AVSVSV 5-0VÉGE
EBYSL 14:00 ETOSLL 5-3VÉGE
U20 16:00 MISVAS 1-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSZNO 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCDAB 5-1VÉGE
EL 18:30 UTEMAC 1-5VÉGE
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 
KHL 15:00 AVGSZK 
    • SPORT 2
U20 15:40 KMHZNO 
U18 16:00 PEFAVS 
U20 17:40 AVSETO 
U20 17:40 VASDHK 
U18 17:45 SZDKMH 
U18 18:00 ZEGMIS 
U20 18:30 UTEMAC 
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 
U18 15:40 VSVETO 
U18 16:30 PEFSCC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:30 MISSCC 
EL 18:30 TITUTE 
EL 19:00 MACFTC 
U18 19:00 EHLMIS 
U18 19:00 ZASAVS 
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
   H I R D E T É S
Partnerünk