54 fős a finnek bő olimpiai kerete

 

Szocsiba több mint félszáz finn játékosnak van még esélye utazni, 25 NHL-esnek és 21 KHL-esnek.

Svédország és Szlovákia után Finnország is megnevezte azokat a játékosokat, akik a 2014-es szocsi olimpián jégre léphetnek. Erkka Westerlund másfélszer annyi játékost jelölt ki, mint a másik két válogatott. A finnek jelenlegi keretében nyolc kapus, tizenhat védő és harminc támadó található.

A Szocsiba utazó három kapus valószínűleg NHL-es lesz, nyolcból hat kapust a tengerentúli ligából jelölte ki. A védők közül heten a KHL-ben, hatan az NHL-ben, míg hárman az SM-liigában játszanak. A támadóknál is komoly a KHL-es jelenlét, tizenketten kerültek a listára az orosz bázisú ligából, míg az NHL tizennégy játékost ad, a hazai bajnokságot hárman képviselik, míg a svéd SHL-ből csak egy játékost jelöltek. Finnország az olimpia előtt Kanadával, Norvégiával és Ausztriával játszik edzőmérkőzést.

A finn válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Niklas Backström 1978 Minnesota (NHL)
Kari Lehtonen 1983 Dallas (NHL)
Antti Niemi 1983 San José (NHL)
Antti Raanta 1989 Chicago (NHL)
Tuukka Rask 1987 Boston (NHL)
Pekka Rinne 1982 Nashville (NHL)
Karri Ramö 1986 Avangard (KHL)
Petri Vehanen 1977 Lev (KHL)
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Topi Jaakola 1983 Lev (KHL)
Joonas Jarvinen 1989 Milwaukee (AHL)
Jere Karalahti 1975 Dinamo Minszk (KHL)
Lasse Kukkonen 1981 Karpat
Teemu Laakso 1987 Szeversztal (KHL)
Sami Lepistö 1984 Avtomobiliszt (KHL)
Toni Lydman 1977 Anaheim (NHL)
Tuukka Mantyla 1981 Metallurg Novokuznyeck (KHL)
Janne Niskala 1981 Atlant (KHL)
Petteri Nummelin 1972 Lukko
Joni Pitkanen 1983 Carolina (NHL)
Sami Salo 1974 Tampa Bay (NHL)
Kimmo Timonen 1975 Philadelphia (NHL)
Sami Vatanen 1991 Anaheim (NHL)
Ossi Vaananen 1980 Jokerit
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Rögle (SHL)
Aleksander Barkov 1995 Tappara
Sean Bergenheim 1984 Florida (NHL)
Valtteri Filppula 1984 Detroit (NHL)
Mikael Granlund 1992 Minnesota (NHL)
Niklas Hagman 1979 Lokomotiv (KHL)
Teemu Hartikainen 1990 Szalavat Julajev (KHL)
Juha-Pekka Hytönen 1981 Amur (KHL)
Jarkko Immonen 1982 Torpedo (KHL)
Jesse Joensuu 1987 New York Islanders (NHL)
Jussi Jokinen 1983 Pittsburgh (NHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg (NHL)
Niko Kapanen 1978 Ak Barsz (KHL)
Mikko Koivu 1983 Minnesota (NHL)
Saku Koivu 1974 Anaheim (NHL)
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Lauri Korpikoski 1986 Phoenix (NHL)
Jarno Koskiranta 1986 Szibir (KHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Ville Leino 1983 Buffalo (NHL)
Antti Miettinen 1980 Winnipeg (NHL)
Janne Pesonen 1982 Ak Barsz (KHL)
Lennart Petrell 1984 Edmonton (NHL)
Antti Pihlström 1984 Szalavat Julajev (KHL)
Jarkko Ruutu 1975 Jokerit
Tuomo Ruutu 1983 Carolina (NHL)
Sakari Salminen 1988 Torpedo (KHL)
Veli-Matti Savinainen 1986 Assat
Teemu Selanne 1970 Anaheim (NHL)

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
EBJL 18:40 HKBMAC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk