54 fős a finnek bő olimpiai kerete

 

Szocsiba több mint félszáz finn játékosnak van még esélye utazni, 25 NHL-esnek és 21 KHL-esnek.

Svédország és Szlovákia után Finnország is megnevezte azokat a játékosokat, akik a 2014-es szocsi olimpián jégre léphetnek. Erkka Westerlund másfélszer annyi játékost jelölt ki, mint a másik két válogatott. A finnek jelenlegi keretében nyolc kapus, tizenhat védő és harminc támadó található.

A Szocsiba utazó három kapus valószínűleg NHL-es lesz, nyolcból hat kapust a tengerentúli ligából jelölte ki. A védők közül heten a KHL-ben, hatan az NHL-ben, míg hárman az SM-liigában játszanak. A támadóknál is komoly a KHL-es jelenlét, tizenketten kerültek a listára az orosz bázisú ligából, míg az NHL tizennégy játékost ad, a hazai bajnokságot hárman képviselik, míg a svéd SHL-ből csak egy játékost jelöltek. Finnország az olimpia előtt Kanadával, Norvégiával és Ausztriával játszik edzőmérkőzést.

A finn válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Niklas Backström 1978 Minnesota (NHL)
Kari Lehtonen 1983 Dallas (NHL)
Antti Niemi 1983 San José (NHL)
Antti Raanta 1989 Chicago (NHL)
Tuukka Rask 1987 Boston (NHL)
Pekka Rinne 1982 Nashville (NHL)
Karri Ramö 1986 Avangard (KHL)
Petri Vehanen 1977 Lev (KHL)
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Topi Jaakola 1983 Lev (KHL)
Joonas Jarvinen 1989 Milwaukee (AHL)
Jere Karalahti 1975 Dinamo Minszk (KHL)
Lasse Kukkonen 1981 Karpat
Teemu Laakso 1987 Szeversztal (KHL)
Sami Lepistö 1984 Avtomobiliszt (KHL)
Toni Lydman 1977 Anaheim (NHL)
Tuukka Mantyla 1981 Metallurg Novokuznyeck (KHL)
Janne Niskala 1981 Atlant (KHL)
Petteri Nummelin 1972 Lukko
Joni Pitkanen 1983 Carolina (NHL)
Sami Salo 1974 Tampa Bay (NHL)
Kimmo Timonen 1975 Philadelphia (NHL)
Sami Vatanen 1991 Anaheim (NHL)
Ossi Vaananen 1980 Jokerit
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Rögle (SHL)
Aleksander Barkov 1995 Tappara
Sean Bergenheim 1984 Florida (NHL)
Valtteri Filppula 1984 Detroit (NHL)
Mikael Granlund 1992 Minnesota (NHL)
Niklas Hagman 1979 Lokomotiv (KHL)
Teemu Hartikainen 1990 Szalavat Julajev (KHL)
Juha-Pekka Hytönen 1981 Amur (KHL)
Jarkko Immonen 1982 Torpedo (KHL)
Jesse Joensuu 1987 New York Islanders (NHL)
Jussi Jokinen 1983 Pittsburgh (NHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg (NHL)
Niko Kapanen 1978 Ak Barsz (KHL)
Mikko Koivu 1983 Minnesota (NHL)
Saku Koivu 1974 Anaheim (NHL)
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Lauri Korpikoski 1986 Phoenix (NHL)
Jarno Koskiranta 1986 Szibir (KHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Ville Leino 1983 Buffalo (NHL)
Antti Miettinen 1980 Winnipeg (NHL)
Janne Pesonen 1982 Ak Barsz (KHL)
Lennart Petrell 1984 Edmonton (NHL)
Antti Pihlström 1984 Szalavat Julajev (KHL)
Jarkko Ruutu 1975 Jokerit
Tuomo Ruutu 1983 Carolina (NHL)
Sakari Salminen 1988 Torpedo (KHL)
Veli-Matti Savinainen 1986 Assat
Teemu Selanne 1970 Anaheim (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 9., szombat
DEBL 11:15 GEPGRZ 9-2VÉGE
U18 13:00 VICETO 3-2 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 5-1VÉGE
U18 15:00 KACMAC 0-3VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 1-4VÉGE
DEBL 16:25 MACLNZ 4-0VÉGE
EL 17:00 SCCMAC 3-4VÉGE
EL 17:00 VC2UTE 4-6VÉGE
U18 17:10 OKWMIS 2-3VÉGE
EL 17:30 BRAMIS 0-3VÉGE
U18 17:30 KMHEHL 0-10VÉGE
EBEL 17:45 AVSDEC 2-1VÉGE
U18 18:40 UTERBS 1-2VÉGE
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE ÉLŐ
ROM 17:30 STESCC ÉLŐ
EL 18:30 MISMAC 0-0ÉLŐ
U18 18:40 VASMIS ÉLŐ
EBEL 19:15 MZAAVS INFO
BL 20:00 ZSCLIB 
    • SPORT 2
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 
EL 17:50 VC2MAC 
MK 18:00 DABVAS 
U18 18:00 SZDDHK 
december 14., csütörtök
U18   MISMAC 
U18 16:00 PEFZEG 
MK 18:00 UTEMIS 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18   AVSMIS 
U18   MACETO 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk