Ausztria–Magyarország 4-3
A magyar válogatott az első harmadban meglépett három góllal, ám az osztrákok kiharcolták a hosszabbítást. Végül büntetőkre került sor, amiből ellenfelünk jött ki jobban, így a 2023-as vb-meccshez hasonlóan most is alulmaradtunk szétlövésben.
Az eddigi két meccsét egyaránt elvesztő válogatott találkozóján a magyar kapuban Bálizs védett, míg az osztrákoknál az eddigi két találkozón lehetőséget kapó David Kickertet nem nevezték, helyette Thomas Höneckl kezdett. Mint azt előzetesen is írtuk, nem lépett jégre a szlovákok elleni meccs közben kiváló Sofron, az ellőtt csuklójú Fejes és a vállsérülést szenvedő Horváth Milán. Az első érdemi támadásunk meghozta a vezetést: Ambrus blokkolt egy lövést, amiből megléptünk három a kettőre; a Sebők-passz utáni Hadobás-lövést még védte az osztrák kapus, de a kipattanót Galló közelről betette (1-0). A folytatásban is a magyar csapat játszott pontosabban, sokáig egy éles szögből leadott Kasper-lövés volt Ausztria legveszélyesebb próbálkozása. A harmad közepén Stapelfeldt büntetése nyomán emberelőnybe került Magyarország, a fór során Nilsson és Szongoth is lőtt, de nem talált kaput, majd a kiegészülés után Terbócs próbált belepiszkálni egy lövésbe, Höneckl védett. Az osztrák kapus a következő magyar próbálkozásnál már tehetetlen volt: Papp elhozta a bulit, Varga lövése kívülről csattant a kapuvason, a palánkról visszaérkező korongot pedig Papp közelről bepasszolta a vert helyzetben lévő hálóőrnek (2-0). Nem sokkal később Stapelfeldt palánkra lökte Horváth Bencét, megint kiült két percre, de a magyar csapat nem tudott felállni öt a négyre. A 17. percben Bálizsnak kellett egy nagy bravúrt bemutatnia, odaért mamuttal, a kipattanónál pedig Hadobás figyelt oda az osztrák támadóra. A játékrész végén megszületett a harmadik magyar gól: az osztrákok nem tudtak felszabadítani, Sebők elsőre nem találta el a korongot, aztán inkább hátrapasszolta azt, Szabó pedig sikerrel lőtt (3-0). A találat után Galló összeakaszkodott az egyik ellenféllel, kiküldték két percre.
A második harmadtól már Florian Vorauer állt Ausztria kapujában. A felvonás 16 másodpercnyi áthúzódó emberhátránnyal indult, fél percre rá Baumgartner és Garát akaszkodott össze, mindketten pihenhettek egy kisbüntetésnyi időtartamig. Az osztrák cserekapus jól szállt be a meccsbe, védte a magyar próbálkozásokat. A 27. percben megint jött egy páros büntetés, Unterweger és Kiss ült ki, bő egy minutummal később viszont Haudum kapott kisbüntetést, eljött a harmadik emberelőnyünk, ahol Ausztria megugorhatott kettő a semmire, ám elszórakozták, Röhrer lövés helyett inkább passzolt, de pontatlanul. A 34. percben megint öt a négyre támadhattunk, Wukowits akasztotta Terbócsot, ekkor felálltunk, tűz alá vettük Vorauer kapuját, sikeresen védekezett az ellenfél. Akárcsak a nyitó, a középső felvonás végjátéka is hozott magyar büntetést, Hadobás szállt ki a meccsből bottal lökésért; ám az különbség volt, hogy ezúttal Ausztria élt a fórral, Haudum pontos kapáslövést eresztett el Bálizs kapujára (3-1). Négy másodperccel a dudaszó előtt Sebők gáncsolt a támadó harmadban.
A záró játékrész így magyar emberhátránnyal indult, amit Bálizs vezérletével kibekkeltünk. Az osztrákok a kiegészülés után is fölényben maradtak, volt három az egy elleni helyzetük is, öt perc után 5-0 volt a kapura lövési mutató a javukra, de jól védekeztünk. A harmad közepén Galló lövését kellett védenie Vorauernek, aztán Nissner bökte a jégen fekvő botot a korongot vezető magyar játékos felé, amiért kiküldték két percre, a fórban nem volt érdemi akciónk. A kihagyott emberelőny megbosszulta magát: kettő az egyre meglépett Ausztria, Zwerger cselezett, nem passzolt, inkább lőtt, sikerrel tette ezt (3-2). Nyugati szomszédunk belelkesült, több mint nyolc percre volt az egyenlítésre. A végjátékhoz közeledve Bálizs és a védelmünk remekelt, Terbócs kapuvasat lőtt, de Nemes is közel járt ahhoz, hogy megszülessen a negyedik magyar gól. Bő egy perccel a vége előtt Ausztria lehozta a kapusát, hat az ötre nyomott, sajnos eredménnyel, 59:16-nál betuszkolták Bálizs kapujába a korongot (3-3).
A három a három elleni hosszabbításban az osztrákok vezettek több akciót, magyar részről Varga és Papp előtt adódott komolyabb lehetőség. A gól nélküli túlóra után jöttek a rávezetések, ahol Ganahl és Papp mellélőtte, Kasper próbálkozását védte Bálizs, akárcsak Bartalisét Vorauer. A harmadik párban Heinrich és Varga is eredménytelen volt, a negyedikben Zwerger belőtte kötényben, Erdély kihagyta a büntetőjét. Baumgartner lövését Bálizs védte, így Horváth Bencének be kellett találnia a folytatásért, meg is tette. A hatodik pártól fordult a sorrend, újra a 11-esünk állt oda, ezúttal nem tudta átverni Vorauert, ellenben Haudum meg tudta lepni Bálizst.
Magyarország hiába vezetett 3-0-ra, végül 4-3-ra kikapott, így két rendes játékidős és egy túlórás vereséggel zárta a pozsonyi olimpiai selejtezőtornát.
A magyar válogatott vasárnapi sorai: Bálizs (Vay) – Hadobás, Nilsson, Erdély, Bartalis, Horváth B. – Garát, Ortenszky, Ambrus, Sebők, Galló – Kiss, Horváth A., Nemes, Szongoth, Mihály – Szabó, Varga, Papp, Terbócs
A pozsonyi olimpiai selejtezőtorna programja:
Augusztus 29., csütörtök, 14:00: Kazahsztán–Magyarország 5-2
Augusztus 29., csütörtök, 18:00: Szlovákia–Ausztria 2-1
Augusztus 30., péntek, 14:00: Kazahsztán–Ausztria 2-1
Augusztus 30., péntek, 18:00: Magyarország–Szlovákia 3-7
Szeptember 1., vasárnap, 14:00: Ausztria–Magyarország 4-3 b.
Szeptember 1., vasárnap, 18:00: Szlovákia–Kazahsztán
A magyar férfiválogatott kerete a pozsonyi OST-re:
Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, NOR), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Vay Ádám (HK Poprad, SVK)
Hátvédek: Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor, Hadobás Zétény (Iowa Heartlanders, ECHL), Horváth Alex (Ocelari Trinec, CZE), Horváth Milán (JoKP, FIN), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Henrik Nilsson (Kalmar, SWE), Ortenszky Tamás (Winterthur, SUI), Szabó Bence (BJAHC)
Csatárok: Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, FIN), Horváth Bence (Jukurit, FIN), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nemes Márton (Mora IF, SWE), Papp Kristóf (Lindenwood, NCAA), Sebők Balázs (Hydro Fehérvár AV19), Sofron István (BJAHC), Szongoth Domán (KooKoo, FIN), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (JYP, FIN)
A magyar férfiválogatott stábja:
Majoross Gergely szövetségi kapitány, Kiss Dávid másodedző, Szilassy Zoltán másodedző, Tokaji Viktor másodedző, Bartalis Balázs skill/videóedző, Samuli Nordman kapusedző, Puskás Sándor erőnléti edző, Hubay Zsombor fizioterapeuta, Dubóczki Dóra fizioterapueta, Dr. Rybaltovszki Henrik csapatorvos, Nagy József felszerelés-menedzser, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Németh Gergely sportpszichológus, Szilágyi Levente csapatvezető, Végh Benedek szakági vezető, Bóta Márton sajtó, Vörös Dávid fotó
fotók: MJSZ/Vörös Dávid
További cikkek
- Benk András visszavonult
- Nagyobb a bizalom az edzőben a játékosok felől és az edző is jobban bízik bennünk
- Magyarország a csehekkel rendezne A csoportos vb-t
- Van remény az A csoportos vb megrendezésére
- #Kisles S06E04 Ezt akartátok? Tessék...
- Dr. Kolbenheyer Zsuzsannát beválasztották a MOB elnökségébe
- Ez fog történni, ha az oroszokat mégsem engedik be az olimpiára
- A csapat 50-60%-a még cserélődhet a szezon közben
- Magyarország hoki-vb-t rendezne? A szlovákok bejelentkeztek a 2029-es tornára
Hozzászólások (1)
Te mit gondolsz?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Szóval volt 5 kiváló harmadunk, 3 gyenge és egy tragikus. A helyzetkihasználásunknál már csak az előnyök kihasználása volt sokkal katasztrofálisabb. A kiállításaink egy része továbbra is, tenisz nyelven szólva, ki nem kényszerített hiba. Viszont szereztünk egy pontot, néha még tökösek is voltunk, egy erősebb válogatott elleni meccsen végig dominálni tudtunk és a legsúlyosabb pozitívum, hogy ezt egy elég fiatal csapattal.
Szóval, JLE! (Szerintem)