A svédek augusztusban Szocsira készülnek

 

Per Marts 35 játékost jelölt az előzetes keretbe, néhány sztár nincs benne.

Svédország olimpiai kerete főleg az NHL-játékosokra épül, az előzetes névsorban 31 NHL-es kapott helyet, rajtuk kívül három otthon játszó SHL-es és a KHL-ből az NLA-ba igazoló Niklas Persson edzhet együtt augusztusban a válogatott táborban. Több nagy nevet is hiányol a svéd médiaJakob Silfverberg, Mikael BacklundDaniel AlfredssonJacob Markström, valamint az idei aranycsapat kapitánya, Staffan Kronwall sem kapott meghívót.

A svéd válogatott olimpiára készülő játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Jhonas Enroth 1988 Buffalo (NHL)
Viktor Fasth 1982 Anaheim (NHL)
Robin Lehner 1981 Ottawa (NHL)
Henrik Lundqvist 1982 New York Rangers (NHL)
Védők:
Jonas Brodin 1993 Minnesota (NHL)
Alexander Edler 1986 Vancouver (NHL)
Oliver Ekman-Larsson 1991 Phoenix (NHL)
Jonathan Ericsson 1984 Detroit (NHL)
Nicklas Grossmann 1985 Philadelphia (NHL)
Erik Gustafsson 1988 Philadelphia (NHL)
Victor Hedman 1990 Tampa Bay (NHL)
Niklas Hjalmarsson 1987 Chicago (NHL)
Erik Karlsson 1990 Ottawa (NHL)
Niklas Kronwall 1981 Detroit (NHL)
Douglas Murray 1980 Pittsburgh (NHL)
Johnny Oduya 1981 Chicago (NHL)
Henrik Tallinder 1979 New Jersey (NHL)
Támadók:
Patrik Berglund 1988 St. Louis (NHL)
Nicklas Backström 1987 Washington (NHL)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Loui Eriksson 1985 Dallas (NHL)
Johan Franzén 1979 Detroit (NHL)
Carl Hagelin 1988 New York Rangers (NHL)
Patric Hörnqvist 1987 Nashville (NHL)
Marcus Johansson 1990 Washington (NHL)
Marcus Krüger 1990 Chicago (NHL)
Gabriel Landeskog 1992 Colorado (NHL)
Oscar Lindberg 1991 Skelleftea
Joel Lundqvist 1982 Frölunda
Gustav Nyquist 1989 Detroit (NHL)
Niklas Persson 1979 Rapperswil (NLA)
Daniel Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Henrik Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Alexander Steen 1984 St. Louis (NHL)
Henrik Zetterberg 1980 Detroit (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk