A szlovákok a Magas-Tátrában készülnek

   

Júliusban 3 kapus, 11 védő és 13 támadó kezdi meg az olimpiai felkészülést, nincs Extraliga-játékos az előzetes keretben.

A szlovák válogatott általános igazgatója, Otto Sykora megnevezte azt a 36 játékost, akiből a 2014-es szocsi olimpiai játékoskeret összeáll majd. Közülük többen nem vesznek részt a július 1. és 4. között tartandó edzőtáborban, őket táblázatunkban megcsillagozva jelöltük.

Ice Hockey - Day 12 - Norway v Slovakia

Többen az NHL-szezon utáni pihenőjüket töltik, vagy pedig NHL-es edzőtáborban vesznek részt. A szlovák bajnokságból egyetlen játékos sem került be az előzetes keretbe, a KHL-es Slovan 7 játékossal képviselteti magát, az NHL-ből 12 jégkorongozóval számolnak.

A legidősebb, Miroslav Satan és a legfiatalabb, Marko Dano között 20 év a korkülönbség.

A szlovák válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Peter Budaj* 1982 Montreal (NHL)
Jaroslav Halak* 1985 St. Louis (NHL)
Jaroslav Janus 1989 Slovan (KHL)
Jan Laco 1981 Donbassz (KHL)
Rastislav Stana 1980 CSZKA (KHL)
Védők:
Ivan Baranka 1985 Szalavat Julajev (KHL)
Zdeno Chara* 1977 Boston (NHL)
Marek Daloga 1989 Pardubice (CZE)
Dominik Granák 1983 Dinamo Moszkva (KHL)
Milan Jurcina 1983 Lukko (FIN)
Martin Marincin 1992 Okhaloma (AHL)
Andrej Meszáros 1985 Philadelphia (NHL)
Andrej Sekera 1986 Buffalo (NHL)
Michal Sersen 1985 Slovan (KHL)
Tomás Starosta 1981 Jugra (KHL)
Lubomír Visnovsky 1976 New York Islanders (NHL)
René Vydareny 1981 Ceské Budejovice (CZE)
Támadók:
Milan Bartovic 1981 Slovan (KHL)
Mário Bliznák 1987 Slovan (KHL)
Marko Dano* 1994 Slovan (KHL)
Marián Gáborík 1982 Minnesota (NHL)
Michal Handzus* 1977 Chicago (NHL)
Marcel Hossa 1981 Dinamo Riga (KHL)
Marian Hossa* 1979 Chicago (NHL)
Marek Hrivík* 1991 Connecticut (AHL)
Tomás Jurco 1992 Grand Rapids (AHL)
Tomás Kopecky 1982 Florida (NHL)
Roman Kukumberg 1980 Slovan (KHL)
Michel Miklik 1982 Slovan (KHL)
Juraj Mikus 1987 Slovan (KHL)
Richard Pánik 1991 Tampa Bay (NHL)
Branko Radivojevic 1980 Szpartak (KHL)
Miroslav Satan* 1974 Slovan (KHL)
Tomas Surovy 1981 Dinamo Minszk (KHL)
Tomás Tatar 1990 Detroit (NHL)
Tomás Záborsky 1987 Avangard (KHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk