A szlovákok a Magas-Tátrában készülnek

   

Júliusban 3 kapus, 11 védő és 13 támadó kezdi meg az olimpiai felkészülést, nincs Extraliga-játékos az előzetes keretben.

A szlovák válogatott általános igazgatója, Otto Sykora megnevezte azt a 36 játékost, akiből a 2014-es szocsi olimpiai játékoskeret összeáll majd. Közülük többen nem vesznek részt a július 1. és 4. között tartandó edzőtáborban, őket táblázatunkban megcsillagozva jelöltük.

Ice Hockey - Day 12 - Norway v Slovakia

Többen az NHL-szezon utáni pihenőjüket töltik, vagy pedig NHL-es edzőtáborban vesznek részt. A szlovák bajnokságból egyetlen játékos sem került be az előzetes keretbe, a KHL-es Slovan 7 játékossal képviselteti magát, az NHL-ből 12 jégkorongozóval számolnak.

A legidősebb, Miroslav Satan és a legfiatalabb, Marko Dano között 20 év a korkülönbség.

A szlovák válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Peter Budaj* 1982 Montreal (NHL)
Jaroslav Halak* 1985 St. Louis (NHL)
Jaroslav Janus 1989 Slovan (KHL)
Jan Laco 1981 Donbassz (KHL)
Rastislav Stana 1980 CSZKA (KHL)
Védők:
Ivan Baranka 1985 Szalavat Julajev (KHL)
Zdeno Chara* 1977 Boston (NHL)
Marek Daloga 1989 Pardubice (CZE)
Dominik Granák 1983 Dinamo Moszkva (KHL)
Milan Jurcina 1983 Lukko (FIN)
Martin Marincin 1992 Okhaloma (AHL)
Andrej Meszáros 1985 Philadelphia (NHL)
Andrej Sekera 1986 Buffalo (NHL)
Michal Sersen 1985 Slovan (KHL)
Tomás Starosta 1981 Jugra (KHL)
Lubomír Visnovsky 1976 New York Islanders (NHL)
René Vydareny 1981 Ceské Budejovice (CZE)
Támadók:
Milan Bartovic 1981 Slovan (KHL)
Mário Bliznák 1987 Slovan (KHL)
Marko Dano* 1994 Slovan (KHL)
Marián Gáborík 1982 Minnesota (NHL)
Michal Handzus* 1977 Chicago (NHL)
Marcel Hossa 1981 Dinamo Riga (KHL)
Marian Hossa* 1979 Chicago (NHL)
Marek Hrivík* 1991 Connecticut (AHL)
Tomás Jurco 1992 Grand Rapids (AHL)
Tomás Kopecky 1982 Florida (NHL)
Roman Kukumberg 1980 Slovan (KHL)
Michel Miklik 1982 Slovan (KHL)
Juraj Mikus 1987 Slovan (KHL)
Richard Pánik 1991 Tampa Bay (NHL)
Branko Radivojevic 1980 Szpartak (KHL)
Miroslav Satan* 1974 Slovan (KHL)
Tomas Surovy 1981 Dinamo Minszk (KHL)
Tomás Tatar 1990 Detroit (NHL)
Tomás Záborsky 1987 Avangard (KHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 
U18 15:40 VSVETO 
U18 16:30 PEFSCC INFO
EL 17:50 VC2BRA INFO
EL 18:30 MISSCC INFO
EL 18:30 TITUTE INFO
EL 19:00 MACFTC INFO
U18 19:00 EHLMIS 
U18 19:00 ZASAVS 
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk