Dánia–Magyarország 1-4

A magyar ifjúsági válogatott a házigazda dánok elleni divízió 1/A-s világbajnoki nyitányon nagyszerű és hatékony játékot bemutatva megszerezte a három pontot, folytatás hétfőn Németország ellen.

Pásztor Viktor kezdett a magyar kapuban, és abszolút kiegyenlített játékot hozott az első harmad – pedig már ott volt a dánok első sora is a túloldalon (ők pihentek a csütörtöki edzőmeccsen). A játékrész első felében igazán nagy helyzet nem alakult ki, később a kapusoknak már akadt dolga. Egy szerencsétlen góllal szerzett vezetést Oliver Larsen révén a dán csapat, de gyorsan egyenlíteni tudtunk, egy kapusról kipattanó korongot Antonijevic Alexandar ütött a kapuba. 1:38-cal a harmad vége előtt Pásztor Viktor hatalmas ziccert fogott, majd klubtársának, Schwartz Gergőnek volt ígéretes megindulása – 1-1-gyel zárult az első harmad.

Egyértelműen a magyar csapaté volt a második harmad eleje, előbb Schwartz lövését védte Christensen, majd Franyó Krisztián tette rá fonákkal. A 22. percben Lőczi Barnabás szállította remekül a korongot a kapu elé, a csapat legfiatalabb tagja, Szongoth Domán pedig közelről kapásból bevágta, fordított a magyar csapat, 1-2. A gól után is nálunk volt a korong, Barna lőtt a 16. percben, három perccel később Kramer próbálkozását tolta ki Pásztor. A harmad felénél egy eladott korong miatt, majd Klyove ziccere nyomán Pásztornak kellett a helyén lennie, kicsit vesztettünk a tempóból. Lobenwein Bálintot állították ki a játék késleltetéséért a 32. percben, de szépen kivédekeztük a hátrányt. Öt perccel a harmad vége előtt Balogh küldte rá a kékről – a pár nappal ezelőtti edzőmeccsen ez utat talált a kapuba, ezúttal nem. Fehér Kolos érdeme volt leginkább a harmadik magyar gól 1:26-tala szakasz vége előtt, villámgyorsan indult meg a bal oldalon, középre tette a korongot, Almás Zétény még elpuskázta a helyzetet, a támadást viszont tovább építhettük, Mester Máté visszatette a kapu mögül, Fehér pedig bebombázta: 1-3-as állással mehettünk az utolsó szünetre.

A pauza után 12 másodperccel Pásztornak kellett lábbal hárítania, nem sokkal később újra egy buta korongeladást követően állt stabilan a helyén, ezután viszont mi veszélyeztettünk átellenben Szongoth Döme, majd Vén Bendegúz jóvoltából. A harmad ötödik percében Almás Zétényt állították ki, remekül öltük meg a dánok játékát, jó helyen voltak az ütők, lövésig is csak egyszer jutottak el az ellenfelünk, akkor a blokk a helyén volt. Ahogy lejárt a hátrány, jött egy magyar előny, és a magyar gól: Laskawy fejezte be szépen az akciót a buli után, 1-4. A hátrányt is gyakorolhattuk: Nagy Dominik ment ki, Pásztor elképesztő tűzijáték végén állta a sarat és maradt makulátlan ebben a két percben. Nem volt benne a dánok játékában a nagy fordulat, és ez nem is következett be a végig kompakt magyar csapat ellen, ami egy szép 4-1-es győzelmet eredményezett a divízió 1/A-s világbajnokságon, folytatás hétfőn, az elitből érkező Németország ellen.

Az U18-as válogatott mérkőzései a divízió 1/A-s világbajnokságon:

Április 14., vasárnap, 16:30: Dánia–Magyarország 1-4
Április 15., hétfő, 13:00: Magyarország–Németország
Április 17., szerda, 13:00: Magyarország–Ausztria
Április 18., csütörtök, 13:00: Magyarország–Ukrajna
Április 20., szombat, 16:30: Magyarország–Japán

A magyar válogatott Dánia elleni sorai: Pásztor (Király) – Prém, Vén, Barna, Antonijevic, Laskawy – Franyó, Balogh Á., Lobenwein, Schmidt, Schwartz – Lencsés, Szongoth Döme, Lőczi B., Szongoth Domán, Nagy A. – Nagy D., Fehér K., Mayer, Mester, Almás

Az U18-as válogatott szakmai stábja:

Svasznek Bence szövetségi edző, Tokaji Viktor másodedző, Strenk Hunor másodedző, Gröschl Tamás másodedző, Kecskeméti Áron kapusedző, Szirányi Dániel fizioterapeuta, Barna Márton fizioterapeuta, Magyar Péter felszerelés-menedzser, Pankár Tibor sportpszichológus, dr. Karácsony Atilla orvos, Dobos Sándor médiamunkatárs, Imre Lajos csapatvezető