1500. mérkőzését dirigálta John Tortorella

A Philadelphia mestere az amerikai edzők listáján ezzel az első, az összesítésben pedig a nyolcadik. Roope Hintz triplázott, véget ért Nathan MacKinnon nagy sorozata.

A Metropolitan-csoport utolsó helyén álló Columbus a hirtelen halálban nyert a Toronto ellen 6-5-re. A Jackets a rendes játékidőben egyszer sem állt nyerésre, sőt négyszer egyenlítenie kellett az életben maradásért. A meccs hőse végül Johnny Gaudreau lett, aki előkészítette Adam Fantilli hosszabbítást jelentő találatát, a ráadásban pedig maga döntötte el a meccset.

A túlórában dőlt el a Detroit–Nashville csata is, amit a hazaiak nyertek 5-4-re Lucas Raymond találatával. A Red Wingsben ismét ellenállhatatlan volt az Alex DeBrincat, Patrcik Kane tengely, amelyhez most Jake Walman tudott felnőni. A két csatár együttesen öt pontot szerzett, a hátvéd pedig két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A Detroithoz hasonlóan a Dallas is a ráadásban győzött 5-4-re, mégpedig a Chicago ellen. Az American Airlines Centerben a rendes játékidőben a Blackhawks két-két gólja keretbe foglalta a Stars négy találatát, így 4-4 után jöhetett a ráadás, ahol a korábban kétszer is eredményes Roope Hintz gólja döntötte el a meccset. A finn csatár ezzel a Minnesota/Dallas franchise ötödik játékosa lett, aki a mesterhármast érő találatot a hosszabbításban lőtte. Korábban ez csak a Neal Broten (1983), Tom McCarthy (1984), Dino Ciccarelli (1986), Jason Robertson (2022) négyesnek sikerült.

A Florida a Rangers 4-3-as legyőzésével egymás után harmadszor diadalmaskodott, mégsem lehet felhőtlen az öröme Paul Maurice-nak. A Panthers sikeréhez Sam Reinhart egy duplával, Aleksander Barkov három gólpasszal járult hozzá, utóbbi játékos azonban agyrázkódást szenvedett és idő előtt el kellett hagynia a jégfelületet. Barkov egyébként a három előkészítéssel már 415-nél jár és a klub örökranglistáján utolérte az első helyen álló Jonathan Huberdeau-t.

20231230_121330

A New Jersey az összesen hét pontot szerző Jesper Bratt, Jack Hughes páros vezérletével tükörsima meccsen győzött Ottawában 6-2-re. A Devils kapujában Nico Daws több, mint másfél év után volt kezdő és összesen 25 védéssel hálálta meg a bizalmat.

A New York Islanders is izgalommentes meccsen győzött a Washington ellen 5-1-re. Jean-Gabriel Pageau 2+2-t tett a közösbe, Ilja Szorokin pedig 26 lövést védett és mindössze 18 másodperc hiányzott neki a shutouthoz.

Devon Toews késői találta döntötte el a St.Louis–Colorado meccset. A 2-1-es vendéggyőzelemmel zárult összecsapáson az Avalanche bekkje szűk három perccel a befejezés előtt szerezte a győztes gólt. Az Enterprise Centerben véget ért Nathan MacKinnon 19 meccses pontszerző sorozata, amely a leghosszabb volt ebben az idényben a teljes mezőnyt figyelembe véve.

Anaheimben Connor Ingram mind a 28 kapujára tartó lövést megfogta, így az Arizónának Clayton Keller és Lawson Crouse egy-egy gólja is elég volt a sikerhez. Ingram ebben a szezonban negyedszer védett hibátlanul, ezzel holtversenyben Tristan Jarryval vezeti az NHL idevágó listáját.

A Seattle Justin Schultz találatával a ráadásban verte 2-1-ra a Philadelphiát, ezzel nyolc mérkőzésre nyújtotta a pontszerző sorozatát. A Kraken mellet a Flyers sem panaszkodhat, ugyanis a legutóbbi 13 találkozójából, 12-szer szerzett pontot.