91 éve nem láttak ilyet New Yorkban

Vincent Trochek zsinórban az ötödik playoffmeccsen volt eredményes. A Dallasnak háromgólos előny sem volt elég a Colorado ellen.

Akárcsak a párharc első mérkőzést, a másodikat is 4-3-mal húzta be a Rangers a Carolina ellen, a különbség mindössze annyi volt, hogy az első találkozó sima győzelme után ezt a második hosszabbításban nyerte meg a New York. A hazaiaknál Alexis Lafreniere duplázott és Artyemij Panarin adott három gólpasszt, a vendégeknél pedig ezt a teljesítményt a szintén kettőt vágó Jake Guentzel és a három találatot előkészítő Sebastian Aho ellensúlyozta. A meccset így ismét a két kapus közötti különbség és a speciális egységek játéka döntötte el a New York javára. A vasak között Frederik Andersen 35 lövést fogott, ezzel szemben Igor Sesztyorkin 54-et és majdnem 95%-kal védett. Ami a speciális alakulatokat illeti, az alapszakaszban a Carolina emberhátrányban az első helyen végzett, emberelőnyben pedig a másodikon. Ehhez képest a Canes öt fórból egyet sem tudott gólra váltani, a hét hátrányból pedig két gólt kapott, azt is a lehető legrosszabbkor: először a harmadikban, amivel a Rangers egyenlített és kiharcolta a hosszabbítást, majd a második ráadás közepén, amivel Vincent Trochek lezárta a mérkőzést. Trochek zsinórban az ötödik playoff-mérkőzésen volt eredményes, amivel beállította Cecil Dillon 1933-as klubrekordját.

A Dallas–Colorado párosítás nyitómérkőzésén a denveriek háromgólos hátrányból fordítva tudtak győzni a hirtelen halálban 4-3-ra és ezzel elvették a Stars pályaelőnyét. A texasiak álomrajtot vettek az American Airlines Centerben, hiszen alig több mint negyedóra elteltével már 3-0-ra vezettek Ryan Suter, Jamie Benn és a házi gól- és pontkirály Wyatt Johnston találataival. A fordulás után viszont kényelmesen hátradőltek, teret engedtek a vendégeknek, ami később végzetesnek bizonyult. A Dallasnak a második játékrészben 3, a harmadikban mindössze 4 kaput eltaláló lövése volt és a ráadás 11 perce alatt is csak hatszor veszélyeztettek. A lehetőséget megérző Avalanche hosszú hajrát nyitott: a második etapban Cale Makar és Valerij Nyicsuskin emberelőnyös góljaival minimalizálta a különbséget, a harmadik harmad első percében pedig Nathan MacKinnon révén ki is egyenlített. 3-3 után a lélektani előny a Coloradóhoz került, miközben a hazaiak képtelenek voltak ismét felpörögni. A Dallas a rendes játékidőt és a negyedik harmad első felét még kihúzta kapott gól nélkül, a 12. percben viszont érkezett Miles Wood, aki beverte a szólóját és eldöntötte a találkozót.

Miles Wood édesapja, Randy Wood az 1995-ös rájátszás idején szerzett gólt playoffmeccs hosszabbításában, még a Toronto színeiben. Ezzel ők lettek a hatodik apa-fiú páros az NHL-ben, akiknek ez sikerült Paul és Peter Stastny, Brett és Bobby Hull, Peter és Max McNab, Nick és Mike Foligno, valamint Sam és Paul Reinhart után.