Magyarország–Dánia 1-3

Negyedik mérkőzésén is vereséget szenvedett a magyar junior válogatott, a sorsunk immáron a japánok kezében van.

A budapesti divízió 1/A-s junior világbajnokság csütörtök délutáni mérkőzésén Kazahsztán 3-1-re legyőzte Japánt, és mivel később Ausztria 7-4-es vereséget szenvedett Franciaországtól, már négy mérkőzés után eldőlt, hogy Nurkenovék megnyerik a tornát, és jövőre az U20-as A csoportos vébére utazhatnak. A magyar csapat ugyanabban az összeállításban lépett jégre, mint egy nappal korábban Japán ellen, valamint abban a tudatban, hogy egy rendes játékidős siker esetén bebiztosíthatja tagságát a másodvonalban, ugyanakkor egy esetleges vereség során borzasztóan nehéz helyzetbe kerülne.

Negyedik mérkőzésén harmadszor került gyorsan hátrányba Ladányi Balázs együttese: a 6. percben Anton Linde bújt ki Dobos és Farkas Olivér között, majd fellőtte a korongot a sarokba, Csala tehetetlen volt, 0-1. A folytatásban csak a magyar kapuson múlott, hogy nem érkezett rögtön a második dán találat. Négy perccel később viszont már ő sem tudott segíteni, Horváth Donát kiállítása alatt óriási nyomást fejtett ki Dánia, Olsson keresztje után Mondrup lőtt kapásból nagy gólt. Az első kaput eltaláló magyar lövés a 12. percben érkezett – Steinbergs könnyen kitolta Horváth Donát távoliját –, egészen eddig a félpályán sem igen jött át válogatottunk. A 16. percben a Ravasz Csanád-féle negyedik sor produkált egy jobb shiftet, kezdett életjelet mutatni a magyar csapat.

HUN DEN U20 2

A második harmad sokáig nagyobb helyzet nélkül folydogált, majd a 25. percben egy tanári akciót követően szépítettünk: Mihalik Gergő tette le a korongot az alapvonalnál helyezkedő Dobosnak, aki rögtön a túloldalon érkező Horváth Bencének továbbított, a Finnországban légióskodó csatárunk első gólját ütötte a vb-n, 1-2. A folytatásban mindkét kapu előtt volt történés bőven, Thomsen ordító helyzetben ütött el a pakk fölött, míg Mihalik szolóban lőtt fölé. Andersen szó szerint a kapuig gyalogolt a koronggal, Csala bravúrral őrizte az eredményt. Salamon Zoltán maradt lent egy kemény ütközés után, a fehérvári bekk rövid közjáték után folytatni tudta. A végig sportszerű mederben zajló összecsapáson korongfogásért kerültünk először emberelőnybe a 32. percben, helyzet nélkül lepörgött a kisbüntetés. Dobos közelről, Laskawy pedig egyéni akciót követően egyenlíthetett volna, de a Simon Levente korongeladását követően ziccerben megugró Olsson is közel járt a harmadik dán gólhoz. A második harmad összességében sokkal biztatóbb képet festett, mint az első negyedóra.

HUN DEN U20 1

A harmadik felvonás is főleg mezőnyjátékkal indult, majd Weidemann helyzeténél védett bravúrral Steinbergs. A 49. játékpercben Mihalik lövését követően lefordult Dánia, Linde száguldott végig a pályán, majd a Dobost megelőző Olssonhoz keresztezett, aki közelről megverte Csalát, 1-3. Becsülettel mentek előre a mieink, de Steinbergs vezetésével a dán védelem stabilan állt a lábán. A hajrában Dobos állt ki két percre, majd Olsson is követte őt a büntetőpadra, 50 másodperccel a vége előtt Csala lekorcsolyázott, mindhiába.

A magyar junior válogatott 3-1-re kikapott Dániától, így négy mérkőzést követően csupán egy ponttal áll a divízió 1/A-s világbajnokság utolsó helyén, amennyiben szombat délben Japán akár túlórát követően is, de legyőzi Dániát, a mieink a franciák elleni mérkőzés kimenetelétől függetlenül búcsúznak a mezőnytől.

December 13., 12.30: Kazahsztán–Franciaország 4-0
December 13., 16.00: Magyarország–Japán 4-5 h.

A magyar U20-as válogatott bő kerete:

Kapusok: Csala Patrik (2005, Köln, GER), Hegedüs Levente (2004, Vernal Oilers, USPHL)

Hátvédek: Bajkó Botond (2004, FEHA19), Deák Márton (2004, SaiPa U20, FIN), Farkas Olivér (2005, SaiPa U20, FIN), Franyó Krisztián (2006, UTE), Horváth Alex (2006, HC Ocelári Trinec, CZE), Horváth Donát (2004, Leksands IF J20, SWE), Salamon Zoltán (2004, FEHA19)

Csatárok: Csiki Hunor (2004, DVTK Jegesmedvék), Dobos Mihály Bendegúz (2004, FEHA19), Farkas László (2004, FEHA19), Hiezl Balázs (2005, Pueblo Bulls, NCDC), Horváth Bence (2004, Jukurit U20, FIN), Laskawy Ferenc (2006, UTE), Makai Miklós (2005, DVTK Jegesmedvék), Mihalik Gergő (2005, DEAC), Nemes Márton (2005, Mora, SWE), Ravasz Csanád (2005, BJAHC), Simon Levente (2004, UTE), Szabó Rácz Maxim (2005, UTE), Weidemann Márk (2004, BJAHC)

A magyar U20-as válogatott stábja: Ladányi Balázs szövetségi edző, Arany Máté másodedző, Revák Zoltán másodedző, Hajek Márk kapusedző, Inglis Ákos vendégedző, Németh Gergely sportpszichológus, Dubóczki Dóra fizioterapeuta, Balázsi László felszerelés-menedzser, Don MacAdam sport- és fejlesztési igazgató, Végh Benedek férfiszakág-vezető, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Paukovits Tamás Mirkó csapatorvos, Dobos Sándor médiamunkatárs, Végh Boldizsár csapatvezető

Cimkék: , , , , ,

VB 12:30 KORSLO
VB 19:30 ROMITA