Hosszabb kihagyás vár Andrej Vasziljevszkijre

A Tampa kapusklasszisa operációja után legalább 2-3 hónapig nem lesz bevethető.

A Carolina két vereségbe is beleszaladt az éjjel, mindkétszer Floridában. A Canes A-csapata először a Panthers otthonában kapott ki 4-2-re, majd a B jelű egység Tampában 4-0-ra. A Panthers négy góljából hármat a befejező játékrészben szerzett, az egyiket Steven Lorentz lőtte emberhátrányban. A Carolina második mérkőzésén Jonas Johansson és Anthony Cirelli volt a hős. A svéd hálóőr mind a 42 lövés megfogta, a kanadai csatár pedig kettőt vágott, közte a győztes találatot.

A Lightninghoz kapcsolódó fontos és szomorú hír, hogy a csapat kapusát, Andrej Vasziljevszkijt porckorongsérv miatt műteni kellett, ezért legalább 2-3 hónapos kihagyás vár rá. Az orosz hálóőr hiányában a Hugo Alnefelt, Jonas Johansson, Matt Tomkins trióból kerülhet ki ideiglenesen a Bolts első számú kapusa.

A Philadelphia büntetőlövések után hozta el a pontokat Bostonból. A hazaiaknál David Pastrnák kettőt vágott, ám a rávezetéseknél hibázott, a vendégeknél ellenben Bobby Brink csak egyet lőtt a rendes játékidőben, a szétlövések során viszont értékesítette a büntetőjét, amivel a Flyers legjobbja volt a 4-3-ra megnyert meccsen.

A Toronto a meccs közepén hat perc alatt kettőt lőtt Montrealban, Ilja Szamszonov 17 lövést fogott, ennyi pedig elég is volt a Leafsnek, hogy 2-1-re győzzön a rekordbajnok otthonában.

A Winnipeg hiába szerzett vezetést bő két perc után Ottawában, a Leevi Meriläinen, Kevin Mandolese páros ezután mind a 34 lövést megfogta, és 3-1-es győzelemre vezette a fővárosi csapatot. A Senators harmadik gólját a nyáron megszerzett, és a Senben először eredményes Vlagyimir Taraszenko lőtte.

Az albertai rangadót az Edmonton nyerte 2-1-re Calgaryban, a hirtelen halálban. A meccset lezáró találatot Brad Malone vitte be a harmadik percben.

Az Arizona mindössze 10 kapura lövésre volt képes Vegasban, így nem csoda, hogy 3-1-es vereséget szenvedett a bajnok otthonában. A győztes gólt Brendan Brisson lőtte a második harmad utolsó percében.

Az Anaheim nemcsak kikapott hazai pályán 4-3-ra a Los Angelestől, de elvesztette első számú kapusát, John Gibsont, akit le kellett cseréni. A Kings egyébiránt simán győzött: a Ducks csak háromgólos hátrányban tudott kapaszkodni, amikor a Kings már látványosan visszavett a tempóból.