Magyarország–Ukrajna 0-1

A rendes játékidő és a hosszabbítás nem hozott gólt, a büntetőpárbajból pedig az exújpesti Pereszunko révén az ukránok jöttek ki jobban.

Kiállításcunamit hozott a magyar válogatott első felkészülési mérkőzésének nyitó harmada: a mieink négy, az ukránok három kisbüntetést zsebeltek be a 20 perc alatt. Négy a négyben Ljalka lövését védte Horváth Dominik, majd a 8. percben Hadobás lőtt keresztvasat egy támadóharmadban megnyert bulit követően. A harmad legnagyobb helyzete Krivosapkin előtt adódott, aki Papp Kristóf technikai hibáját követően vezethette egyedül kapura a korongot, Horváth védett.

A második játékrész áthúzódó magyar előnnyel indult, hiába járatták ígéretesen a mieink a korongot, nem találták a rést az ukrán védelmen. A 29. percben Kóger és Horváth Milán révén többször is tesztelte a magyar válogatott a korábban Dunaújvárosban is megforduló Zaharcsenko kapust, az eredmény nem változott. Kihagytunk egy újabb emberelőnyt, majd egy 4 a 4 elleni szituáció során Szabó Dániel hagyta el a korongot, Krivosapkin kapuvasra ütötte ziccerét. A játékrész Falus ígéretes lövésével zárult.

A harmadik harmad ukrán előnnyel indult, Ambrus Gergő ugrott ki, de mellélőtt. A játékrész derekán egy ukrán kiállítás nyomán mi is előnybe kerültünk, helyzet nélkül lepörgött a két perc. Az 53. percben Rétfalvi került helyzetbe, majd újabb magyar fór következett, ami szintén kihasználatlan maradt. Négy perccel a harmad vége előtt Kógert találta el Andrejkiv botja, a vétkes 2+2 percet kapott tettéért. A hosszú speciális játék során előbb Ukrajna veszélyeztetett Ljalka révén, majd a túloldalon Terbócs lőtt, később Ambrus előtt adódott helyzet. A 60 perc alatt egyetlen találat sem esett, három a háromban folytatták a felek.

A ráadás legnagyobb helyzete Merezsko előtt adódott, a végjátékban Kiss Roland ütközését követően Krivosapkin maradt lent, de szerencsére saját lábán hagyta el a jeget. A szétlövést az ukránok kezdték, az újpesti Pereszunko vezetéshez juttatta csapatát, majd Kóger próbálkozására odaért bottal Zaharcsenko. A folytatásban Traht betalált, Schlekmann is, Deniszkin kihagyta, Papp egyenlített, Merezsko és Galajda nem volt eredményes. Az ötödik párban Korencsuk révén megint vezetett Ukrajna, aztán Páterka egalizált. A hatodik körben fordult a sorrend, Papp kihagyta, Pereszunko lezárta a mérkőzést.

Magyarország büntetőkkel 1-0-s vereséget szenvedett Ukrajnától, a két válogatott csütörtökön 18 órától újra összeméri erejét.