Kilencet lőtt a Washington a Philadelphiának

A Capitals legutóbb 2008-ban lőtt ennyit hazai pályán, még a Bostonnak. Chris Kreider az 50. gólját, Johnny Gaudreau a 100. pontját szerezte.

Győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben Owen Power, a 2021-es draft 1/1-es játékosa. A Buffalo által kiválasztott hátvéd a napokban írta alá a hároméves belépő szintű szerződését, majd ezt követően a Toronto ellen lépett először jégre a legjobb között. A Leafs ellen Power 20 percet játszott, pontot nem szerzett, viszont a +/- táblázaton +2-vel végzett az 5-2-re megnyert mérkőzésen. A Scotiabank Arenában 1-1 után dőlt el a meccs, amikor a Buffalo zsinórban négyet ütött, amiből az utolsó hármat négy perc alatt szerezte.

A Washington egy kilencessel tömte ki a Philadelphiát és ezzel egymás után a negyedik győzelmét szerezte. A kiütéses győzelem során a legtöbb pontot meglepetésre Justin Schultz gyűjtötte, aki három találatot készített elő. A fővárosi csapatban további kilenc játékos szerzett két pontot és egyedül Lars Eller duplázott. A Flyersben James van Riemsdyk próbálta ellensúlyozni a Washington hengerért, hiszen ő szerezte a vendégek mindkét találatát.

Igazi rangadót rendeztek a Gardenben, ugyanis a Metropolitan-csoportot vezető Carolina látogatott a második Rangers otthonába. Egy esetleges győzelemmel a New York pontszámban utolérhette volna riválisát, ez azonban nem jött össze a hazaiaknak, mert 4-2-s vereséget szenvedtek, így nyolc mérkőzéssel a befejezés előtt 4 pontra nőtt a Hurricanes előnye. A New York még megszerezte a vezetést a meccs derekán, de a vendégek a három pontot szerző Sebastian Aho vezérletével hárommal válaszoltak és elvitték a pontokat. A Rangersben Chris Kreider meglőtte idei 50. gólját, ami korábban csak Vic Hadfield, Adam Graves, Jaromir Jagr triónak sikerült.

kreider 50

Az Ottawa a három egységet gyűjtő Tim Stützle vezérletével simán elhozta a pontokat az autóvárosból. Az egymás után harmadik sikerét begyűjtő Senators 4-1-re győzött, ezúttal Detroitban. A Little Caesars Arenában a német csatár mellé Anton Forsberg tudott felnőni a 24/25-ös védési mérlegével.

A Minnesota sima 5-1-gyel lépett át az Edmontonon és a 11. győzelmét szerezte a legutóbbi 14 találkozón. A Wildban a Kevin Fiala, Ryan Hartman kettős duplázott, Cam Talbot 27 lövést fogott. Az Oilers egyetlen gólját negyed órával a vége előtt Leon Draisaitl lőtte, akinek ez volt az 51. találata és beállította karrierje legjobbját.

Minden a kapusokról szólt a Nashville?San José meccsen, ahol Juuse Saros és Kaapo Kähkönen teljesítményének köszönhetően érintetlenek maradtak a hálók a rendes játékidőben. A hosszú gólcsendet végül Ryan Johansen törte meg a ráadás negyedik percének közepén, ami azt jelentette, hogy a Sharks zsinórban a hetedik vereségét szenvedte el. A Preds finn hálóőre 25 védéssel szerzett shutoutot.

Egyetlen gól döntött a Dallas?Tampa Bay meccsen is. A különbség mindössze annyi volt a Bridgestone Arenában játszott összecsapástól, hogy az American Airlines Centerben öt perccel a befejezés előtt született az egyetlen találat Roope Hintz jóvoltából. A Stars kapujában Scott Wedgewood 24 védéssel nullázta le a bajnokot és karrierje során ötödször maradt hibátlan.

A New Jersey 6-2-re győzött Arizonában. A Gila River Arenában az Arizona 2-2-ig bírta a Devils tempóját, ezt követően viszont a vendégek állva hagyták a házigazdát és négy gólt ütve behúzták a meccset. Jegor Sarangovics két gól mellett egyet előkészített, Fabian Zetterlund és Kevin Bahl pedig az első góljukat szerezték az NHL-ben. A Coyotes zsinórban a negyedik vereségét gyűjtötte be és a tizenegyediket az utolsó 13-ból.

A Calgary a harmadik harmadban nyújtott remek játékának köszönhetően győzte le a Seattle-t. A Kraken 40 perc játék után még 3-1-re vezetett, de a Flames az utolsó harmadban átszaladt az ellenfelén és négy gólt ütve végül 5-3-ra nyerte a meccset. Matthew Tkachuk karrierje második tripláját ütötte, Johnny Gaudreau pedig két gólpasszal átlépte a 100-as határt. A Calgary balszélsője Connor McDavid (108) Jonathan Huberdeau (105) és Leon Draisaitl (102) után a negyedik, aki elérte a százas határt, viszont az amerikai születésű játékosok között mindössze a második az elmúlt 25 évben Patrick Kane mellett.

gaudreau 100

A Los Angeles 5-2-re győzött Chicagóban és továbbra is tartja a Pacific-csoportban a harmadik helyét. A Kings az első harmad első felében három perc alatt ütött kettőt, ezt követően pedig nem nézett vissza és biztosan vitte el a pontokat a United Centerből. A kaliforniai gárdában Blake Lizotte kettőt vágott, Jonathan Quick pedig mindössze 18 védéssel szerzett győzelmet. A Kings három vereség után győzött ismét, a Hawks viszont nem tudta lezárni a rossz sorozatát és egymás után nyolcadszor zakózott.

Csak a fantasztikusan védő John Gibsonon múlt, hogy a Florida nem verte rommá az Anaheimet. A Panthers 55-ször vette célba a Ducks kapuját, de Gibson olyannyira meccsben tartotta a csapatát, hogy a Ducks egy pontot így is elvitt a FLA Live Arenából. A hosszabbításban azonban már ő sem tudott csodát tenni, a ráadás negyedik percében Jonathan Huberdeau eldöntötte a meccset. Az egyvégtében nyolcadik meccsét megnyerő Florida a 11. meccsét nyerte meg a szezonban a ráadásban, ami csak eggyel marad el az NHL-rekordtól.

Torey Krug góllal, gólpasszal és győzelemmel tért vissza Bostonba. A Bruinst kilenc szezon után, 2020-ban elhagyó kiváló hátvéd először játszott egykori csapata ellen és ha már ismét ott volt a TD Gardenben, akkor alaposan kivette a részét a 4-2-s sikerből. Krug 2-1-es bostoni vezetés után egyenlített, ezt követően pedig Vlagyimir Taraszenko duplája döntötte el a meccset. A Blues az utóbbi 9 mérkőzésen a megszerezhető 18 pontból 17-et begyűjtött.

A játéknap egyetlen szétlövését az Islanders nyerte a Malkin nélkül felálló Pittsburgh ellen. A rendes játékidő 4-4-es döntetlennel zárult. A hazaiaknál a duplázó Josh Bailey, Zach Parise kettős játékát a vendégektől az összesen öt pontig jutó Jake Guentzel, Sidney Crosby páros ellensúlyozta. A szétlövések során már korántsem voltak ilyen termékenyek a csapatok: egyedüliként Kyle Palmieri talált be, ami az Islanders győzelmét jelentette. A Pittsburgh az utolsó hat meccséből az ötödiket vesztette el.

Két rájátszásra hajtó csapat találkozott a Rogers Arenában, hiszen a Nyugati Konferencia tizedik helyén álló Vancouver fogadta a kilencedik Vegast. A végig kiélezett meccsen a Cancuks kétszer is vezetett kettővel, utoljára negyedórával a befejezés előtt. A Knights azonban Shea Theodore duplájával visszajött a meccsbe, kiharcolva a hosszabbítást, ahol Quinn Hughes zárta le a meccset. A győztes gólt szerző hátvéd mellett a három pontot szerző Elias Pettersson, valamint a 41 lövést hárító Thatcher Demko játszott kiemelkedően a Vancouverben.