Pokolra küldték az ördögöket

A Boston nyolcat lőtt a New Jerseynek. Jonathan Huberdeau és Kirill Kaprizov rekorder lett, Jonathan Toews az 1000. meccsét játszotta, Auston Matthews az 50. gólját lőtte.

A Boston nem kímélte a New Jerseyt: nemcsak egy nyolcassal küldte haza ellenfelét, de biztosította arról, hogy zsinórban negyedszer is lemaradjon a rájátszásról, az utóbbi tíz évből kilencedik alkalommal. A Bruins hengere a második harmadban indult be, amikor 13 perc alatt hatszor mattolta a Devilst. A Marchand, Bergeron, Pastrnák trió 3 gólt és 8 pontot tett a közösbe, Marc McLaughlin gólt szerzett élete első mérkőzésén. A Bruins utoljára 1983. november 3-án lőtt egy harmadban hatot, amikor 9-5-re verte a St. Louist.

A Boston mellett a Toronto is megszórta aktuális vendégét: a Leafs egy hetessel küldte haza a Winnipeget. A meccs jól indult a vendégek számára, hiszen 2-0-ra, majd 3-2-re is vezettek, ám ekkor a Toronto rálépett a gázra és zsinórban öt gólt ütve eldöntötte a meccset. A Torontóban William Nylander egy dupla mellett egy gólt készített elő, Mitch Marner 3 gólpasszt adott, Auston Matthews pedig megszerezte idénybeli 50. gólját. Matthews a 10. amerikai játékos és a negyedik a Leafs történetében, aki elérte a félszázados határt. Az amerikai hokisok közül legutóbb John Leclair érte el ezt a mérföldkövet még 1997-ben, míg a klub korábbi játékosai közül Rick Vaive, Dave Andreychuk és Gary Leeman ütött egy szezonban legalább ötvenet.

matthews 50

A New York Islanders két nap alatt kétszer kapta el a Columbust, az idegenbeli 4-3 után most 5-2-re verte az ohiói gárdát. Az első harmadban kettőt lőtt a New York, amire kettővel válaszolt a Jackets a másodikban. A meccs befejező húsz percére három találat maradt, ennek mindegyikét az Islanders lőtte. A hazaiaknál Szemjon Varlamov 30 lövést fogott, Mathew Barzal egyedüliként két pontot szerzett. A Columbus ebben a szezonban először vesztett el öt egymást követő mérkőzést.

A Pittsburgh a hosszabbításban győzött 4-3-ra Minnesotában, és véget vetett a Wild hetes győzelmi sorozatának. A hazaiak sikerszériája már a rendes játékidőben is veszélyben forgott, de ekkor még a Minnesota le tudta dolgozni a kétgólos hátrányát Kaprizov és Gaudreau góljaival. A harmadik harmadra és a ráadásra viszont elfogyott a lendülete, a Pittsburgh pedig ismét fel tudott pörögni, és a hosszabbítás negyedik percében Malkin révén lezárta a meccset. A Pensben Kris Letang az 500. gólpasszát adta, a Wildban Kirill Kaprizov megszerezte idei 83. pontját és beállította Marián Gáborík 2008-ban felállított klubrekordját.

A Colorado a San José legyőzésével szerezte meg a hetedik sikerét az utolsó kilenc meccsén. A Ball Arenában rendezett összecsapáson az Avalanche kétszer szerzett vezetést, majd a Sharks két egyenlítő gólja után bő hét perccel a befejezés előtt Mikko Rantanen emberelőnyös találatával harmadszor is magához ragadta az előnyt. Erre viszont már nem tudott reagálni a Sharks, sőt, a hazaiak egy újabb góllal lezárták a meccset.

A Florida egy sima 4-0-val lépett át a Chicagón. Szergej Bobrovszkij 37 védéssel szerzett shutoutot, Aleksander Barkov kétszer köszönt be, Jonathan Huberdeau pedig kiosztotta a 71. gólpasszát, amivel megdöntötte Joe Juneau 1993-ban felállított balszélsőkre vonatkozó NHL-rekordját. A Hawks szurkolóinak csak annyi pozitívum jutott, hogy Jonathan Toews lett a nyolcadik játékos, aki legalább 1000. mérkőzést játszott a franchise kötelékében.

huberdeau 71

Akárcsak a Florida, a Carolina is 4-0-ra győzött hazai jégen, mégpedig a Montreal ellen. A meccs mind a négy találatát a Teuvo Teravainen, Sebastian Aho, Andrej Szvecsnyikov hármas ütötte, amiből az orosz kettőt vállalt magára. Frederik Andersen 32 lövést fogott és idén negyedszer védett hibátlanul.

A forduló egyetlen szétlövését a Los Angeles nyerte Calgaryban. A Kings keményen megdolgozott a pontokért, hiszen alig több mint négy perccel a befejezés előtt mentette 2-2-re a meccset Viktor Arvidsson találatával. A hosszabbításban már a vendégeknek állt a zászló, de hiába nyerték 6-0-ra a kapura lövéseket, csak a rávezetések során tudták bevenni a Flames kapuját Lias Andersson révén.

Zsinórban 11. vereségét gyűjtötte be az Anaheim és ezzel egyetlen mérkőzésre került a negatív klubrekordtól. A Ducks a Dallast fogadta és mindent meg is tett a rossz sorozat lezárásáért, ám hiba egyenlített kétszer is a rendes játékidőben, a hirtelen halál első percében Jamie Benn megszerezte a Stars győztes gólját. A texasi alakulat az idei 11 hosszabbításos meccséből a tizediket nyerte meg.