Magyarország?Ukrajna 5-6

A magyar U20-as válogatott hiába vezetett a harmadik harmad közepén 5-2-re, hosszabbításban kikapott az ukránok elleni felkészülési mérkőzésen.

Horváth András csapata augusztusban Kijevben találkozott az ukránokkal, akkor 5-4-re sikerült nyernünk. Jól ismerjük őket, ha más miatt nem, az akkori meccs végén kialakuló nagy bunyó miatt. Jól kezdtünk, a szerdainál is hamarabb megszereztük a vezetést Ambrus Csongor révén, majd a 6. perc elején egy buli után Fekete Alex lőtte kapura ütemtelenül és csendben a korongot, az ukrán kapus tehetetlen volt, 2-0. Némileg fájó, hogy emberelőnyben kaptunk aztán gólt, de nem különösebben hatotta meg a fiúkat ez a tény, 5 perccel később Keresztes Levente kotorta be a korongot. Ugyanő volt aztán főszereplő a harmad vége felé. Előbb kiállították, majd amikor lejárt a büntetés, éppen úgy tért vissza a jégre, hogy gyorsan játékba tudott avatkozni, átvette a korongot, Ambrus Csongor elé tette, aki nem hibázott. 4-1-re nyerte a juniorválogatott az első harmadot, és a főszereplők sora bizony nagyot ment.

Nagy lendülettel indította a második felvonást a kapust cserélő Ukrajna, és az első percben leadott tűzijáték eredményre vezetett: 39 másodperc alatt szépített Ponomarenko góljával (4-2). A harmad derekán ígéretesen ment a korong emberelőnyben, de aztán végül talán egy kicsit túl is tolták a srácok, nem volt igazán lövés a végén. Két alkalommal is meleg volt a helyzet a másik oldalon, de végül 4-2-ről folytatódott a meccs a második szünet után. Szívós ellenfél volt Ukrajna, agresszíven támadtak ? kifejezetten sportszerű volt egyébként a játék ?, keményen kellett melózni a csapatnak. A 51. percben 2 az 1-ben mehettünk kapura, Tóth Tamás megcsinálta a lövőcselt, de a korong végül elakadt a vendégek kapusában. Egy perccel később egy mesteri kontra végén Galajda Zsombor Mihalik András passzából meglőtte az ötödiket, így nyugodtabban mehettünk bele a meccs végébe. Így gondoltuk legalábbis.

Ugyanis Ukrajna fél perccel később szépített, Orosz Gergő hiába védett bravúrral a kontra végén, a kipattanó után a tömörülő védők között Csolacs lőtt a kapuba, 5-3. Sőt, újabb fél perc után emberelőnyben éles szögből meglepte Oroszt Danilo Korzsileckij, 5-4, ismét nyitott lett a meccs. 3:39-cel a rendes játékdiő vége előtt egyenlített Ukrajna: előbb az ukrán kapu előtt adódott esély, de erős volt az utolsó passz, megindultak a vendégek, Panaszenko egyéni akciója pedig gólt érdemelt. Rögvest emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk kihasználni, ráadásul Keresztes Leventét 1:32-vel a vége előtt küldték ki botfogásért. Kisvártatva Csiszer Ádám is 2 percet kapott, kettős hátrányban kellett kihúzni a végéig. Ez előbb sikerült, majd jött a hosszabbítás 5 a 3-mal, és az ukránok szinte azonnal befejezték a meccset, 6-5-re nyertek. A magyar csapat legjobbja Galajda Zsombor lett, a díjat Svasznek Bence adta át. A világbajnokságra utazó keretet csütörtökön délután hirdeti ki a szakmai stáb.