Furcsa volt ennyi gól egy harmad alatt

A 10-7-es magyar?lengyelről Vas Márton vezetőedző mellett három játékos is nyilatkozott.

Vas Márton szövetségi kapitány: ?Nagyon jól reagált a csapat arra, hogy nem vezetett, elkezdtünk dolgozni, és ez a munka aztán be is érett. Lőttünk néhány gyors gólt, visszajöttünk a mérkőzésbe. Amikor jól dolgoztunk, akkor folyamatosan be tudtuk szorítani ezt a lengyel brigádot, amelyiknek volt egy nagyon komoly sora, azt kicsit nehezen tudtunk hatástalanítani. Emiatt elég sok gólt kaptunk, emberelőnyből is, azon kell még egy kicsit dolgoznunk, hogy hogyan tudunk még hatékonyabbak lenni korong nélküli játékban. A korongos játékunk, amikor megbecsüljük, amikor forgatunk, amikor dolgozunk, kemény passzokat adunk, folyamatosan eredményes tud lenni.?

Révész Marcell, a mérkőzés legjobb magyar játékosa: “A második harmadban játszottuk igazán a mi hokinkat, és akkor nagyon élveztük a játékot. Általában annyira benne vagyunk a meccsben, hogy nem vesszük észre, ha ennyire elszalad az eredmény, csak azt az egy-egy gólt számítjuk, tartjuk fejben, amivel éppen alatta vagy felette vagyunk az eredménynek. Az első gólra tisztán emlékszem, azt felkaptam Levitől, aztán bevertem, a másodikra annyira nem, mert ott közben harcoltam a hátvéddel, és egy kézzel rádobtam, de bement, az a lényeg. Nem szabad megelégedni, nem szabad erre a három meccsre gondolni. Persze annyiból igen, hogy ki kell belőlük venni, amit jól csináltunk, és azt kell a franciák ellen hatvan percig kihozni. Ha a saját hokinkat játsszuk, akkor élvezni is fogjuk és menni is fog, ez a legfontosabb.”

Szécsi Patrik: “A hét kapott gól nyilvánvalóan figyelemre méltó dolog, arra ösztökél bennünket, hogy össze kell szedni magunkat, főleg hátul. Oké, hogy most lőttünk tízet, de a hét kapott jégkorongmérkőzésen mondanom sem kell, hogy nagyon sok. A meccs előtt megnéztük a lengyelek speciális játékait, hogy bizonyos játékszituációban mit próbálnak erőltetni, mi az, amiben ők erősebbek lehetnek, de semmi extrával nem készültünk. Ugyanúgy készültünk, mint a többi csapat ellen. Vegyes világbajnokság ez, megtörtént itt már minden, és biztos vagyok benne, hogy még meg is fog. Egy biztos, ha a következő mérkőzésen hatvan percen keresztül tudjuk azt a kiegyensúlyozott, jó hokit játszani, amit tudunk, és amit most is bizonyítottunk úgy 40-42 percen át, akkor úgy gondolom, megvan az esélyünk arra, hogy jó eredménnyel térjünk innen haza.”

Páterka Bence: “Furcsa volt ennyi gól egy harmad alatt… Meg úgy összességében is nagyon sok gól esett egy hokimérkőzéshez képest. Nem volt még részem ilyesmiben, és hogy győztesen jöjjek ki egy ilyen párharcból. Nem erre számítottunk, próbáltuk őket alacsony gólszámon tartani, de így alakult, most ebből kellett kihozni a legjobbat. És hát megnyertük, szóval jól jöttünk ki belőle. A második harmadban jól elkaptuk a sorral a játékot, forgattuk őket, nem nagyon támadtak ki ránk, szóval tudtuk játszani a játékunkat, így mindenkinek kijött a lépés akkor. Nagyon elégedettek vagyunk az eredményekkel, de nem állunk meg addig, amíg az utolsó meccset is meg nem nyerjük.”