8 perc alatt ütött 6-ot a Colorado

Az Avalanche 9-nél állt meg a Nashville ellen. Donskoi triplázott, a Pittsburgh megállította az Islanderst, Mike Babcock a 700. győzelmét szerezte.

A Toronto hosszabbításban nyert a Vegas ellen, amivel Mike Babcock, a Maple Leafs edzője megszerezte a 700. győzelmét a ligában. A Scotiabank Arenában 45 percig hibátlanul védtek a kapusok, ekkor volt egy gyors gólváltás: Max Pacioretty találatára Auston Matthews válaszolt. A hirtelen halálban a kapitány John Tavares szállította a jubileumi Babcock-győzelmet, miután értékesítette Marner tökéletes keresztpasszát.

A Washington kétgólos hátrányból nyert a hirtelen halálban a Florida ellen. A második harmad elején a Panthers már 3-1-re ment, de Ovecskin duplájával visszajöttek a fővárosiak. A hazaiak ezután ismét megszerezték a vezetést, ám ekkor Tom Wilson ismételten bizonyította, hogy a bunyó mellett hokizni is tud. A renitens csatár előbb egyenlített a harmadik harmad legelején, majd a ráadás 17. másodpercében eldöntötte a mérkőzést. A Capitals egymás után az ötödik meccsén szerezte meg a pontokat, utolsó 10 találkozóján összesen 19-et gyűjtött.

A New York Islanders csak saját magát okolhatja, hogy megszakadt a tízes győzelmi szériája. Az Isles a befejező játékrészt még háromgólos előnnyel várhatta, amely a harmad felére teljesen váratlanul elolvadt. A hirtelen feltámadó Pittsburghben Jared McCann vitte a prímet, aki mindhárom találatban szerepet vállalt. A fejben teljesen széteső hazaiak a ráadásra sem tudtak felpörögni, amit Bryan Rust büntetett meg.

A Carolina hiába nyerte 47-19-re a kapura lövéseket a Rangers ellen, kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán. A vendégek győzelmének a kulcsa természetesen Henrik Lundqvist volt, aki 45 lövést fogott és számtalan bravúrt bemutatott. A svéd hálóőr mellett Artyemij Panarin és Pavel Bucsnyevics emelkedett ki, akik egyaránt egy-egy gólt lőttek és előkészítettek. A Rangers az utolsó öt mérkőzéséből négyet megnyert.

lundqvist

A Philadelphia is hosszabbításban nyert a Montreal ellen. A Flyers leadta a kétgólos előnyét, de Sean Couturier jóvoltából a ráadás 55. másodpercében megnyerte a mérkőzést. A Flyersnek lett volna esélye dönteni a rendes játékidőben is, de meglepetésre hat létszámfölényes helyzetet is elszalasztott. Ez azért is figyelemre méltó, mert a Phillynek a második legjobb az emberelőnyös játéka hazai jégen 34,5%-kal, míg a Canadiens összesítésben utolsó az emberhátrányos szituációkban 68,9%-kal.

A játéknap ötödik és egyben utolsó hosszabbítását az Ottawa nyerte a Los Angeles ellen. A kanadai fővárosban mindkét csapat egyszer-egyszer vezetett a rendes játékidőben, így jöhetett a ráadás, ahol Jean-Gabriel Pageau szerezte a győztes találatot. A Kings az újabb vereséggel tovább zuhant, az utolsó hét mérkőzéséből csak egyet nyert meg és mindössze három pontot szerzett.

A Vancouver kikapott Chicagóban, így nyolc mérkőzés után először nem szerzett pontot. A találkozó az utolsó öt percben dőlt el, amikor a Blackhawks három gólt szerzett: egyet előnyből, egyet hátrányból, egyet üres kapura. A hazaiak legjobbja az egyaránt három-három ponttal záró Patrick Kane, Dylan Strome kettős volt.

A New Jersey hiába vezetett kétszer is Calgaryban, esélye sem volt a pontszerzésre. 2-1-es Devils-vezetés után a Flames zsinórban négyet lőtt és simán otthon tartotta a pontokat. Noah Hanifin három ponttal zárt, amiből egy-egy gól és gólpassz emberelőnyben született. A Flames az utolsó öt meccséből négyszer győzött.

Kiütötte a Colorado a Nashville-t. A Predators a második harmad elején két góllal még 3-2-re fordított, de aztán beindult az Avalanche hengere, és nyolc perc alatt ütött hatot. A harmadik harmad csak formalitás volt, a vége 9-4 lett. A hazaiaknál Nathan MacKinnon négy pontot szerzett, Joonas Donskoi karrierje első mesterhármasát ütötte. A nyolc perc alatt szerzett fétucat új franchise-rekord. Az előző csúcs 1981. február 22-én született, amikor a jogelőd Quebec 8:06 alatt lőtt ennyit. Azon a mérkőzésen a Nordiques 11-7-re verte a Washingtont a nyolc-nyolc pontig jutó Peter Stastny és Anton Stastny vezetésével.

anton_marian stastny

A Columbus nyert az Arizona otthonában, így öt vereség után szerzett ismét pontokat. Az első és a második harmad egyformán 1-1-re végződött, a harmadikban viszont már csak Oliver Bjorkstrand talált be. A győztes gólt szerző dán mellet Gustav Nyquist emelkedett ki, aki mindhárom találatban szerepet játszott. A Columbus egymás után ötödször nyert az Arizona otthonában, és összességében kettejük utolsó 14 mérkőzéséből tizenegyedszer győzött.

Majdnem elszórakozta a négygólos előnyét a San José a Minnesota ellen. A Sharks 4-0-ra vezetett az első és 6-2-re a második húsz perc után. A harmadikban azonban teljesen leült, aminek köszönhetően a Wild a 16. percre minimálisra csökkentette a különbséget. A fennmaradó játékidőben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de nem sikerült bevenniük Jones kapuját. A hazaiaknál Logan Couture négy, a vendégeknél Eric Staal három ponttal zárta az összecsapást.