Magyarország?Olaszország 3-4

Jarmo Tolvanen fiatal csapata 2 gólos előnyt engedett ki a kezéből a gdanski EIHC-torna nyitómeccsének utolsó pillanataiban.

A magyar nemzeti csapat kapujában a korábban a romániai válogatottban is foglalkoztatott Adorján Attila kezdett. A mieink támadólag léptek fel, és egyúttal sikeresen is: még csak negyven másodperc ment le, amikor Reisz Áron passzát belőtte Vokla Roland, 1-0. Annak ellenére, hogy az A csoportos olaszok kifejezetten erős kerettel érkeztek a lengyel kikötővárosba, a folytatásban is az ő harmadukban folyt a játék, a legígéretesebb lehetőségei Stipsicz Bencének és Reisz Áronnak voltak. Az ellenfél leginkább emberelőnyben attakolt, de a Jegesmedvék hálóőre a helyén volt. Egészen a 14. percig tartottuk az állást, amikor egy újabb fórban mégis egalizáltak a kékek. A játékrész vége felé még Erdélynek és Gallónak voltak ígéretes lövései, de maradt az 1-1.

A második felvonásban eleinte mezőnyjáték folyt, miközben ismét Galló, majd Horváth Bálint kísérletezett. A meccs felénél felpörgött a hoki, Adorjánnak akadt dolga az egyik oldalon, Garát bombája kerülte el a kaput a másikon. Pillanatokkal később Nagy Krisztián és Terbócs István összjátéka nyomán utóbbi vette vissza a vezetést, 2-1. Az olaszok nem igazán tudtak dominálni, amiben az is akadályozta őket, hogy kétszer is hátrányba kerültek, ám az öt a négy elleni szituációkat nem tudták a mieink sem gólra váltani, ezzel együtt magyar vezetés mellett mehettek pihenni a felek.

A harmadik harmad eleje is a mienk volt, magyar helyzetek után Vojtkó Mátyás passzolt, Erdély Csanád talált, 3-1-re vezettünk a 47. percben. Ezt követően kibekkeltünk egy emberhátrányt, az olaszok lövésig sem nagyon jutottak. Az 58. percben ismét kaptunk egy kétpercest, nem sok volt hátra belőle, amikor sikerült begyötörnie a szépítő gólt az ellenfélnek, 3-2. Clayton Beddoes szövetségi kapitány időt kért, a kapusát is levitte, és 14 másodperccel a vége előtt egyenlítettek a fiai, 3-3. A hosszabbítás aztán érthető módon nekik sikerült jobban, a győztes gólt a 62. percben érték el, 3-4 lett a vége.

Az “U25-ös” magyar válogatott a rendes játékidő utolsó percének kezdetekor még 2 góllal vezetett, mégis vereséget szenvedett a ráadásban. Folytatás szombaton a japánok ellen.