A második meccs története számokban

A Stanley Kupa döntőjének második meccsén egyenlített a Washington.

A 3-2-es Capitals-győzelemben elévülhetetlen érdemeket szerzett Braden Holtby, aki 37 alkalommal védett, két perccel a vége előtt konkrétan ő nyerte meg csapata számára a találkozót, ezzel az emlékezetes közbeavatkozással.

A Washington továbbra is félelmetes ellenfél idegenben, 12-szer léptek pályára az idei rájátszásban vendégként, kilencszer nyertek, az összesített gólkülönbség 43-28 a javukra. Tíznél többször egy csapatnak sem sikerült nyernie, tízszer négynek is. Fordítva egyet a nézőponton: a Vegas Golden Knights másodszor kapott ki hazai pályán a playoffban, a szerdai volt az első rendes játékidőben elszenvedett veresége. 60 perc alatt utoljára az Arizonától kaptak ki, akkor is 3-2-re, még március 28-án.

A Washingtonnal az elmúlt 20 meccsen nem történt olyan, hogy két egymást követőt elveszített volna, utoljára ez február 22. és március 8. között fordult elő velük, akkor négyszer is kikaptak.

Az összecsapást a washingtoni Capital One Arenában 14 és fél ezer néző követte, az sem kis buli lehetett.

Brooks Orpik az egyetlen játékos a Washington keretében, aki már játszott döntőt, ennek a tapasztalatnak szerdán is nagy hasznát vette, hiszen a második játékrészben az ő találatával szerezték meg a vezetést, majd a győzelmet. Orpik nem a góljairól híres, utoljára 220 mérkőzéssel ezelőtt talált be, még 2016 februárjában, a Minnesota ellen. Ez a jelenleg aktív játékosok közül a leghosszabb negatív rekord.

A Washington legponterősebb játékosa, Jevgenyij Kuznyecov megsérült az első harmadban, amikor Brayden McNabb ütközte le ? egyébként szabályosan. Az orosz center, aki az első sorban Alekszandr Ovecskin és Tom Wilson között szervezi a játékot, 21 meccsen 11 gólt, 25 pontot szerzett, 11 meccses pontszerző szériában volt, amire 2010 óta senki nem volt képes. 1997 óta is csak négyen: Eric Staal (15, 2006), Cory Stillman (13, 2006), Jonathan Toews (13, 2010) és Johan Franzén (2010).

Az első számú center hiányában a dán Lars Eller villogott, aki karrierje harmadik hárompontos playoffmeccsét játszotta. Egyszer ő maga lőtt gólt, kétszer előkészített. Ellernek, aki alapesetben a harmadik sor centere, már van tapasztalata arról, milyen az első két sor valamelyikében játszani, hiszen a Pittsburgh elleni párharc során Nicklas Backström sérült meg, négy meccset játszott a helyén, és akkor is megállta a helyét: két gólt, öt pontot szerzett.

ovecskin

A második mérkőzés azért is marad emlékezetes, mert Ovecskin megszerezte élete első döntőbeli gólját, mégpedig emberelőnyből. Az idei rájátszásban nagyon megy az orosz szupersztárnak, 13. találatát jegyezte, aminél többre a franchise történetében csak John Druce volt képes, aki 1990-ben lőtt 14 gólt

A fővárosi győzelemmel az is eldőlt, hogy idén sem lesz söprés a döntőben, ahogy az elmúlt 19 szezonban sem történt ilyesmi. Érdekesség, hogy utoljára a Detroit söpört, 20 évvel ezelőtt éppen a Washingtont verve.