Egyenlített a Washington

Eller három ponttal, Holtby a szezon védésével járult hozzá a Washington győzelméhez.

A döntő második mérkőzésén nyoma sem volt a bunkerhokinak, akárcsak az első találkozón, most is rögtön egymásnak estek a csapatok. Az első lehetőség T.J. Oshie előtt adódott 2 perc után, de Fleury remekül szúrt ki a bárddal, megakadályozva a gólszerezést. A Washington helyzete után a játék áttevődött a Capitals kapuja elé, a Knights folyamatos bombákkal tesztelte Braden Holtbyt. A gól azonban nem jött magától: mint az első összecsapáson, ismét egy óriási fővárosi hiba kellett a Vegas vezetéséhez. Egy előre löbbölt korongot Dmitrij Orlov nem tudott kézzel levenni, James Neal lecsapott és bal oldalról kilőtte a hosszú felsőt. A Capitals a bekapott góltól felébredt és fizikai hokival próbálta megtörni a hazaiak lendületét, sikerrel. Jöttek a ziccerek, még azok után is, hogy a Washington centere, Jevgenyij Kuznyecov bő öt perccel a harmad vége előtt egy kőkemény ütközés után súlyosnak tűnő csuklósérülést szenvedett. Az orosz center kiválása után két perccel ugyanis egyenlített a Caps. Oshie és Deryk Engelland ült ki egy páros kiállításra, 4 a 4 ellen pedig egy végletekig kijátszott ziccer végén Michal Kempny álompasszát Lars Eller lőtte a teljesen üres kapuba. Eller a második dán játékos lett, aki betalált a finálék történetében, ez korábban csak a vancouveri Jannik Hansennek sikerült 2011-ben.

eller

A második harmad azonnal egy hazai előnnyel indult, miután Brooks Orpik könyökölt bele Neal arcába. A két perc fór azonban esemény nélkül pergett le, a Vegas semmi veszélyt sem tudott teremteni a fővárosi kapu előtt. Orpik kiállítása után a Washington is megkapta a lehetőséget, Alex Tuch szabálytalansága után. A fővárosiak körbejáratták a korongot, Eller passzolt keresztbe a kapu előtt, a hosszú oldalon pedig Alekszandr Ovecskin találta meg a rést és lőtte meg karrierje első gólját a döntőben. A Washington akárcsak az első mérkőzésen, most is fordított, de összeszedettebben védekezett, mint két napja, így a hazai egyenlítés ezúttal elmaradt. Pedig a Vegas ment előre, a harmad közepén 10:3-ra vezetett a kapura lövések tekintetében, ennek ellenére ismét a vendégek voltak eredményesek Brooks Orpik révén. Az előkészítésben ismét benne volt Eller, aki a harmadik pontját szerezte a mérkőzésen. 3-1 után a Capitals azonnal növelhette volna az előnyét, de nem tudta kihasználni az újabb emberfórt, ahogy rögtön ezután a Knights sem. A harmad végén jött össze a gól a Vegasnak, a harmadik emberelőnyt már nem tékozolták el és Shea Theodore kék vonalas lövésével szépítettek.

A harmadik harmadban teljesen felborult a pálya. A Vegas azonnal a kapujához szögezte a vendégeket, de hiába tartotta állandó nyomás alatt az ellenfelét, még kettős emberelőnyből sem tudott betalálni. A 45. perc legelején Wilson és Eller kiállítása alatt 69 másodpercig játszhatott kettős fórban a Knights, de nem tudta értékesíteni az óriási lehetőséget. A dupla fór után szűk negyed órája maradt a hazaiaknak az egyenlítésre, de ebben a fennmaradó időben Bryaden Holtbyról szólt minden, aki elképesztő bravúrokkal meccsben tartotta a csapatát. Sőt, 2 perccel a befejezés előtt Holtby nemcsak a playoff, de valószínűleg az egész szezon leghihetetlenebb hárítását mutatta be Tuch lövésénél. A kihagyott helyzet után a Vegas azonnal lehozta a kapusát és 6 az 5 ellen támadott, de nem tudott gólt szerezni, így a Washington nemcsak nyert és elvette a Vegas pályaelőnyét, de története során először nyert mérkőzést a fináléban.

A Vegas az ütközésektől eltekintve hiába volt jobb minden mutatóban, mint a Washington, az első mérkőzéshez képest hatalmasat javuló Holtby miatt elvesztette a találkozót. A fővárosiak kapusa 94,3%-kal védett, ami döntőnek bizonyult. Ezzel szemben Fleury csak 88,5%-kal, ami alig volt jobb, mint az előző találkozón mutatott teljesítménye. A Washington ezen kívül sokkal pontosabban és a fegyelmezettebben védekezett, nem csináltak olyan elemi hibákat, mint korábban. Végül mentálisan is jobban bírta a csatát a Caps, ugyanis képes volt Kuznyecov nélkül is nyerni a bevehetetlennek titulált vegasi arénában. A lélektani és a pályaelőny tehát a Washington oldalán van. Kérdés, hogy élni tudnak-e vele hazai pályán, a párharc harmadik mérkőzésén, amit magyar idő szerint vasárnap hajnalban rendeznek.